Чим ближче до екватора, тим гори вищі Автор: Вікторія · Опубліковано: 18.08.2009 16:52 · Розділ: Наука

Фахівці давно помітили, що, по мірі наближення до екватора, гори «збільшуються», а, по мірі зближення з полюсами, зменшуються. І тільки нещодавно Девід Егхольм та його колеги з університету Орхауса змогли пояснити цю закономірність.

Як відомо, гори є наслідком зіткнень літосферних плит. «Ріст» гори залежить від безлічі обставин: міцності земної кори в кожному конкретному місці, масштабу тектонічних сил та інших факторів. Але, в той час, коли гора росте вгору, на неї також діє ерозія, що починає «зменшувати» вершину ще до того, як вона сформується. На думку датських вчених, саме цей фактор є вирішальним у питанні про те, наскільки високою виявиться в підсумку гора.

Геологи проаналізували знімки гір, зроблені з космосу, між 60 градусами північної і 60 градусами південної широти. Отриману інформацію доповнили даними про точне місце розташування вершин, середню висоту снігової лінії та вплив льодовикової ерозії. В результаті, перед вченими постала така картина: чим ближче вершина до екватора, тим кращі умови для її росту, оскільки льодовикова ерозія не є для неї настільки вирішальною, як для її «побратимів», що знаходяться ближче до полюсів.

Джерело scienceblog.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.