Дивовижні історії навколосвітніх подорожей Автор: lesya · Опубліковано: 18.01.2015 13:03 · Розділ: Цікаві факти

Що може бути краще і більш захопливе, ніж навколосвітня подорож? Сила силенна нових вражень, незабутній досвід, неймовірні відкриття… Багато хто мріє про те, щоб проїхатися навколо світу, але більшість все ж вважає свою мрію далекою та недосяжною. Мрія так і залишається мрією, з часом опиняючись під товщею дрібніших побутових і матеріальних цінностей, врешті-решт залишаючись на дні нашої підсвідомості.

І лише найбільш сміливі та відважні зважуються здійснити подорож навколо світу. Кілька десятків років тому, для прикладу, одна полячка не побоялася вирушити в навколосвітню подорож без будь-якої компанії. Христина Хойновська-Ліскевич стала першою жінкою, яка вирушила в навколосвітню подорож на самоті.

Шанси повторити її подвиг є у кожного – головне, щоб був свій транспорт. А це при наявності грошей не проблема, адже в мережі є купа сайтів, що рясніють оголошенням типу Sell a ship – за помірну ціну (якщо у випадку з кораблями доцільно говорити про помірність) ви можете стати власником судна і негайно вирушити в навколосвітнє плавання.

На кораблях навколосвітні подорожі здійснювалися здавна. Першим відомим історії мандрівником був Магеллан – іспанець вирушив у плавання у 1519 році, а його експедиція повернулася додому у 1522 з великими втратами, при чому без самого Магеллана. З трьохсот іспанських моряків додому повернулося тільки вісімнадцять, а з п’яти кораблів – лише одинь. Ще вісімнадцять матросів визволилися з полону й потрапили додому пізніше, однак цифри все одно вражають.

З часів Магеллана пройшло не одне століття, і сьогодні навколосвітню подорож здійснити не так уже й складно. Вистачить просто купити квиток на круїзний лайнер і вирушити в комфорту подорож. Тим не менше, за квиток доведеться заплатити не один десяток тисяч доларів, та й подорож не надто цікава, адже більшість часу мандрівники обмежені простором лайнера.

Інша справа – мандрувати по суші. При чому не так багато часу знадобиться, особливо, якщо ви вирушите у мандри на велосипеді.

Приміром, століття тому годинникар Онисим Панкратов сів на велосипеда, прихопив з собою вірних друзів і вирушив у захопливу подорож навколо світу. Втім, друзі виявилися не такими витривалими, і скоро покинули Панкратова. А він не здався: об'їздив Європу, переправився через Альпи, дістався на пароплаві до Нью-Йорка, проїхав Америку, знову сів на пароплав і дістався до Японії, далі - Китай, і врешті-решт повернувся до початкової точки свого маршруту. Його подорож тривала два роки і вісімнадцять днів, і за весь цей час велосипедист подолав п’ятдесят тисяч кілометрів.

До речі, мандрівник не був багатієм, і на подорож йому довелося добряче заробляти. Приміром, у США він працював вантажником у порту, а почав свою подорож з Харбіна.

У подорож можна вирушити й пішки – у 1894-му році це успішно зробив Костянтин Ренгартен. Через чотири роки він повернувся. На його долю випало чимало випробувань. Приміром, пустеля Гобі, яку мандрівник перетнув за тридцять шість днів, стала для нього «однією безвідрадною ніччю».

Наприкінці дев’яностих з’явився ще один запеклий мандрівник - англійський бігун Роберт Гарсайд, що здійснив навколосвітню подорож бігом, витративши на неї до п’яти років.

Ще можна подорожувати автостопом - однак тут є чимало небезпек.


Інші новини розділу