Загублені ключі слід шукати з заплющеними очима Автор: lesya · Опубліковано: 16.01.2015 23:59 · Розділ: Психологія

Напевне, вам знайома ситуація, коли вже потрібно виходити з дому, а ключі від квартири кудись безнадійно запропастилися. Поспіхом ви починаєте переривати все навкруг, а ключів знайти не можете. А все тому, що ви шукаєте їх із розплющеними очима: британські вчені з’ясували, що шукати ключі чи інші предмети слід заплющивши очі.

Відповідне дослідження проводилося співробітниками університету Суррея. Спеціалістами наукового закладу було встановлено, що звичайнісіньке заплющування очей може посилити здібності мозку до вилучення спогадів.

В результаті експерименту виявилося, що добровольці з закритими очима правильно відповідали на сімдесят один відсоток запитань, тоді як піддослідні з розплющеними очима могли дати правильну відповідь лише на сорок вісім відсотків запитань. Справа в тому, що заплющені очі допомагає більш чітко відтворити в уяві різні образи, які активують давні та короткі спогади.

До речі, ця техніка на даний час досить активно використовується в деяких країнах, зокрема поліцією. Іноді поліцейські просять свідків тих чи інших злочинів заплющити очі, щоб краще відтворити події.

Експерти радять шукати ключі з заплющеними очима (фотографію взято з сайту nashasvadba.net)
Експерти радять шукати ключі з заплющеними очима (фотографію взято з сайту nashasvadba.net)

Заплющені очі блокують сторонні зорові образи, яких чимало довкола і які служать відволікаючим фактором. А це дозволяє людині набагато ретельніше зосередитися на власних переживаннях і спогадах. І, як результат, набагато точніше відтворити інформацію.

Спеціалісти університету Суррея вирішили підтвердити своє припущення експериментальним шляхом. Вони попросили дві сотні чоловіків та жінок переглянути короткометражні фільми, після чого задавали їм низку запитань стосовно побаченого.

Ті люди, що, відповідаючи на запитання, заплющували очі, витягували з уяви набагато чіткіші і детальніші спогади. Більше того, вчені порадили заплющувати очі для кращого сприйняття та запам’ятовування нової слухової інформації, приміром, на лекціях і виступах. Втім, якщо лекції дуже вже нудотні, існує висока імовірність провалитися в міцний глибокий сон. Та й навряд чи викладачеві сподобається, якщо всі його студенти сидітимуть з заплющеними очима, як діти під час тихої години у дитсадку.

Зауважимо, що попередні дослідження, які проводилися вченими в даному напрямку, також неодноразово доводили ефективність технології «заплющених очей».

Джерело: http://www.topnews.ru/news_cat_science-tech_1.html

Інші новини розділу