У США з'явиться банк, що обслуговуватиме торговців наркотиками Автор: lesya · Опубліковано: 16.01.2015 21:57 · Розділ: Події у світі

Справжні бізнесмени знають: безглуздих ідей для бізнесу просто не існує. Навіть те, що видається повною нісенітницею, при правильному підході та з крихтою завзяття може перетворитися на вельми прибуткову справу.

Це добре відомо американцям – вони можуть вважатися лідерами з продукування безглуздих з нашої точки зору ідей. Але в американському суспільстві ці ідеї виявляються досить вдалими. Яке ж майбутнє чекатиме на ініціаторів наступного проекту, поки що залишається тільки гадати.

А ось і сам проект: у штаті Колорадо, в місті Денвер, вже через кілька тижнів планують відкрити банк, що обслуговуватиме виключно торговців марихуаною. Очевидно,цю ідею зустрінуть радо. Справа в тому, що у США в багатьох штатах марихуана вже ось рік як легалізована. Бізнес, ясна річ, процвітає, але торговці цим легким наркотиком зіткнулися з іншою проблемою: у них ніде зберігати зароблені кошти. Так-так, традиційні банки відмовляються мати з ними справу.

Обернути ситуацію собі на користь вирішила кредитна установа під назвою The Fourth Corner Credit Union. Вона вирішила полегшити продавцям марихуани життя: по-перше, їм спростять механізм капіталовкладень, а також нададуть можливість виплачувати працівникам зарплату в електронному вигляді. Власне, за допомогою електронних механізмів вони зможуть сплачувати податки, а також платити орендну плату.

Все це відбувається тому, що федеральне законодавство США на даний час оборот марихуани не легалізувало, тому й банки відмовляються обслуговувати бізнес: мало чого може статися. В результаті розрахунки здійснюються за допомогою «валіз, набитих м'ятими банкнотами, і ця практика не вислизнула від уваги озброєних грабіжників», пишуть журналісти.

Розпізнати гроші, виручені від продажу зілля, легко: купюри мають характерний запах. Але торговці наркотиками в буквальному сенсі цього слова відмивають гроші, користуються освіжувачами повітря і вигадують багато інших речей, щоб тільки їхні гроші не пахли. «Раніше все можна було зрозуміти тільки з запаху, - розповіла в інтерв'ю USA Today віце-президент Асоціації банкірів Колорадо Дженніфер Уоллер. - Але тепер вони користуються освіжувачем повітря Febreze, обробляють гроші в сушарках і роблять багато чого ще, намагаючись замаскувати запах».

Скоро ще й страйки почнуться за рівноправ’я торговців марихуаною. Використання канабісу за приписом лікаря на сьогоднішній день легалізоване в двадцяти трьох штатах США і в окрузі Колумбія, а в чотирьох штатах - Орегоні, Алясці, Колорадо та Вашингтоні – марихуану дозволено вживати з рекреаційною метою. За окремими підрахунками, виручки деяких магазинів, що займаються продажем марихуани, сягають п’ятисот тисяч доларів за місяць.

Джерело: http://www.inopressa.ru/article/10Dec2014/times/bank.html

Інші новини розділу