Австралійці розробили "снодійні" окуляри Автор: lesya · Опубліковано: 16.01.2015 11:20 · Розділ: Наука

За статистикою, більше третини європейців мають проблеми зі сном. У багатьох – нестача сну, інші ж страждають від різних форм безсоння.

Така ситуація, як пояснюють медики, є доволі-таки тривожною, адже те, що люди не висипаються, означає, що їхньому організму недостатньо часу для відновлення, а це врешті-решт призводить до розвитку тяжких хронічних захворювань.

До речі, таємниці та механізми такого загадкового і до кінця не вивченого явища як сон цікавлять вчених вже дуже давно, ще з незапам’ятних часів. Однак дотепер науці так і не вдалося з’ясувати всіх таємниць цього явища.

А недавно спеціалісти австралійського університету, вивчаючи механізми сну, винайшли новий метод подолання безсоння й одразу ж поспішили розповсюдити його в маси.

І цей спосіб – не медикаментозний – всілякі там снотворні і трави, - а технологічний. Так, щоб позбутися безсоння та нормалізувати сон, австралійці радять кожному купить очки - не прості, та й не золоті, як у казці про курочку Рябу, а спеціальні високотехнологічні окуляри, які за допомогою світлотерапії дозволять вам назавжди забути про безсоння.

Зовні пристрій, розроблений австралійцями, скидається на сонцезахисні окуляри, тільки ось дія їх – цілком протилежна. Від світла вони не захищають, скоріше, навпаки.

Розробник «снодійних» окулярів Леон Лек розповів, що при розробці високотехнологічного пристрою вони скористалися принципами світлотерапії, яка, як було давно доведено, чинить благотворний вплив на наш організм.

В окуляри було встановлено спеціальні діоди, що випромінюють світло та що мають дуже низький показник потужності. Ці діоди допомагають відповідним областям головного мозку людини перейти в стан, що передує періоду занурення в сон.

Вчені пояснюють, що в переважній більшості випадків порушення сну, неможливість швидко заснути та вчасно прокинутися пов'язані з дерегуляцією одразу кількох важливих систем нашого організму. А в даному випадку фахівці спробували вирішити ситуацію, винуватцями якої є зрушені біологічні ритми.

Щоб швидше та легше подолати подібні порушення, потрібно серед усіх інших факторів змінити освітлення. Саме на зміну освітлення нейрони головного мозку реагують швидко, посилаючи тілу сигнали, що допомагають нам розслабитися та заспокоїтися, пояснює Леон Лек.

Непогане рішення, кажуть експерти. Однак і коштує воно недешево – двісті п’ятдесят євро.


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.