Нові технології

 • Енергія ходи зможе зарядити смартфон

  Енергія ходи зможе зарядити смартфон · lesya · 29.08.2011 16:59

  Американські вчені придумали вельми оригінальне застосування тепловій енергії, яку людина витрачає під час ходи. Як виявилося, її цілком достатньо для того, щоб увімкнути невелику лампочку. А винахід двох американських учених дозволить підключати до людей смартфон або ноутбук.


 • Студенти створили надлегкий спальний мішок

  Студенти створили надлегкий спальний мішок · lesya · 25.08.2011 12:30

  Цими днями група студентів з університету Цинциннаті створили прототип спального мішка, який відрізняється від інших своїх «побратимів» невеликими розмірами та низькою вагою. Разом з цим мішком студенти представили спеціальну мобільну платформу для сну, пристосовану для подорожей в умовах високогір'я.


 • Екологічний дім у формі дзиги збудовано у Франції

  Екологічний дім у формі дзиги збудовано у Франції · lesya · 24.08.2011 12:24

  В Альзасі в невеличкому містечку Cosswiller (Франція) створено незвичайний будинок. Чим він незвичайний? Тим, що збудовано його у формі дзиги. Це екологічний проект реального житла, оснащений сонячними панелями. Проект отримав назву "Геліодім" (Heliodome), а його творцем є 54-річний Ерік Вассер. Відомо, що на реалізацію свого проекту Ерік витратив близько двох років.


 • Робот-дегустатор повідає все про вина

  Робот-дегустатор повідає все про вина · lesya · 23.08.2011 14:51

  Нещодавно група інженерів у співпраці з біологами, електронниками та програмістами з Лабораторії датчиків і біодатчиків університету Universitat Autonoma de Barcelona запропонували світові робота-дегустатора, який, по суті, є електронним "язиком", призначеним для точного визначення кількості цукру та вмісту різних мікроелементів (полісахаридів, мескаліну та іншої органіки, яка визначає смак вина) у різних сортах найкращих іспанських вин. Чутливість датчиків робота-дегустатора настільки висока, що він уловлює навіть найменші зміни в складі вина, які не піддадуться навіть найкращим людям-дегустаторам.


 • Іспанці готують повітряну кулю для підйому туристів у стратосферу

  Іспанці готують повітряну кулю для підйому туристів у стратосферу · Ольга · 18.08.2011 18:00

  Компанія zero2infinity, що знаходиться у Барселоні, пропонує усім бажаючим забронювати квитки на політ у «ближній космос». Фіпма планує за 110 тисяч євро підняти туриста на повітряній кулі на 36 кілометрів.


 • Мобільні телефони обладнають подушками безпеки

  Мобільні телефони обладнають подушками безпеки · lesya · 18.08.2011 14:10

  Цілком ймовірно, що найближчим часом мобільні пристрої матимуть власну систему безпеки. Принцип роботи запропонованої системи безпеки полягає у викиданні стисненим повітрям захисту власне у той момент, коли пристрій ще тільки летить у повітрі. У цьому й полягає принципова відмінність від подушок безпеки в автомобілях, у яких захисний механізм приводиться в дію за долі секунди після зіткнення з перешкодою.


 • Intel візьме участь у виробництві ультрабуків

  Intel візьме участь у виробництві ультрабуків · lesya · 15.08.2011 15:38

  Найбільший у світі виробник мікрочіпів – компанія Intel – у недалекому майбутньому всіляко стимулюватиме виробництво ультратонких ноутбуків. Так, цими днями інвестиційний підрозділ Intel Intel Capital створив фонд у $ 300 млн для фінансування розробки апаратного та програмного забезпечення для ультратонких ноутбуків. За словами менеджера Intel Еріка Рейда, компанія робитиме все для того, щоб ультрабуки стали доступними всім верствам населення. За словами фахівця, з часом ціни на ці пристрої повинні значно знизитися.


 • Гігантська подушка безпеки від Скотта Лева

  Гігантська подушка безпеки від Скотта Лева · lesya · 08.08.2011 14:13

  Безперечно, кожному з нас у фільмах або й у житті частенько доводилося спостерігати, як під час пожежі люди зістрибують з вікон палаючих будинків на спеціальні пристосування, завдяки яким і залишаються живими. Найпростішим таким пристосуванням є шматок брезенту, розтягнутий кількома людьми, однак в шоу-бізнесі та кінематографії використовуються складніші і досконаліші пристрої. І найбільший такий пристрій – гігантська "подушка безпеки" на сьогоднішній день використовується для проведення шоу "Cirque du Soleil", яке проходить в Лас-Вегасі.


 • Мобільний комп'ютер майбутнього буде позбавлений клавіатури, дисплею та іншої периферії

  Мобільний комп'ютер майбутнього буде позбавлений клавіатури, дисплею та іншої периферії · lesya · 02.08.2011 12:02

  Цими днями проектувальник-дизайнер Якуб Захор (Jakub Zahor) запропонував світові вельми цікавий проект: він розробив концепт "мінімалістичного" портативного мобільного комп'ютера, у якому відсутній екран, клавіатура, точпад та інші такі звичні нам атрибути. Натомість комп'ютер оснащений камерами та малогабаритним проектором, здатним відображати голографічне зображення високої якості на будь-якій зручній поверхні, в тім числі й скляній. Завдяки використанню камери комп'ютер стежить за рухами рук користувача, що дозволяє реалізувати псевдо-сенсорний та жестовий інтерфейси управління.


 • Чіпи, які вбережуть готельне майно від злодіїв

  Чіпи, які вбережуть готельне майно від злодіїв · lesya · 02.08.2011 11:56

  Вже найближчим часом усім любителям прихопити з собою готельний рушник чи халат доведеться відмовитися від своїх звичок: цими днями компанія Linen Tracking Technology у співпраці з фірмою Fluensee запропонували вшивати мініатюрні радіочастотні мітки в дорогі предмети, які дуже часто пропадають разом з відвідувачами.


 • Вчені створили гібрид миші та калькулятора

  Вчені створили гібрид миші та калькулятора · lesya · 29.07.2011 18:45

  Нещодавно компанія Canon анонсувала оригінальний комп'ютерний маніпулятор X Mark I Mouse Slim - гібрид миші та калькулятора з базовим набором функцій. Продажі новинки розпочнуться у серпні цього року. Новий маніпулятор оснащений звичними лівою та правою кнопками, колесом прокрутки, монохромним дисплеєм та блоком цифрових клавіш. Пристрій можна використовувати для арифметичних розрахунків або ж у якості додаткової цифрової панелі для клавіатури ноутбука.


 • Створено яхту у вигляді острова

  Створено яхту у вигляді острова · lesya · 26.07.2011 09:14

  Цими днями співробітники дизайнерського бюро Yacht Island Design запропонували світові вельми цікавий проект мега-яхти-острова під назвою Tropical Island Paradise Superyacht.


 • Алея "розумних" ліхтарів

  Алея "розумних" ліхтарів · lesya · 26.07.2011 08:39

  Нещодавно група вчених представила світові нову розробку – «розумну» систему вуличних ліхтарів. Нова система споживає на 80% менше енергії, ніж звичні. До того ж, вона дешевша в обслуговуванні. Розроблену фахівцями систему інтелектуального вуличного освітлення Intelligente straatverlichting вже встановив на своїй території Технологічний університет Делфта (TU Delft).


 • Google попереджатиме про наявність вірусів

  Google попереджатиме про наявність вірусів · lesya · 25.07.2011 19:30

  За даними Agence France-Presse, починаючи з минулого тижня, а точніше, з 20 липня, пошукова система Google попереджатиме користувачів, чиї комп'ютери заражені вірусами.


 • Зуби "друкуватимуть" на 3D-принтері

  Зуби "друкуватимуть" на 3D-принтері · lesya · 23.07.2011 08:15

  Цими днями група іранських вчених запропонувала виготовляти зуби на 3D-принтері. Розроблена система передбачає «друк» протезів і коронок з біологічно сумісних композитних матеріалів.


 • Окуляри прочитають емоції співрозмовника

  Окуляри прочитають емоції співрозмовника · lesya · 19.07.2011 15:05

  Цими днями група фахівців з Media Lab Массачусетського технологічного інституту продемонстрували нову розробку, яка дозволяє встановити наявність або відсутність емоційного контакту між людьми.


 • Пошукові інтернет-системи погіршують пам'ять

  Пошукові інтернет-системи погіршують пам'ять · lesya · 19.07.2011 14:55

  Нещодавно група американських дослідників виявила, що пошукові інтернет-системи впливають на пам'ять людей. Активне використання цих сервісів призводить до того, що необхідна інформація набагато швидше забувається, оскільки люди покладаються на свої комп'ютери як на "зовнішню пам'ять".


 • Компанія Philips випустила шпалери, що світяться

  Компанія Philips випустила шпалери, що світяться · lesya · 19.07.2011 14:52

  Нещодавно представники компанії Philips у співпраці з фахівцями Kvadrat Soft Cells - компанії, яка займається звукоізоляцією, - представила світові чергову новинку, інтегрувавши системи світлодіодів в акустичні панелі, розроблені Kvadrat. Таким чином, було створено шпалери, які висвітлюють навколишнє середовище в широкій колірній гамі.


 • 3D-монітор LG Flatron DX2000 стежить за очима користувачів

  3D-монітор LG Flatron DX2000 стежить за очима користувачів · lesya · 14.07.2011 11:34

  Цими днями компанія LG анонсувала монітор Flatron DX2000, здатний відтворювати об'ємні зображення. Основною особливістю цього монітору є те, що він не потребує використання спеціальних окулярів - тривимірне зображення можна помітити неозброєним оком.


 • Elecom створила "звірячу" колекцію комп'ютерних мишок

  Elecom створила "звірячу" колекцію комп'ютерних мишок · lesya · 14.07.2011 10:51

  Цими днями японська компанія-виробник техніки Elecom у співпраці з дизайнером Окі Сато випустила на ринок колекцію бездротових комп'ютерних мишок. Новостворена колекція побачила світ під загальною назвою oppopet.


Всього 968 на 49 сторінках