Релігія

 • Пастор закликає прихожан відвідувати службу голими

  Пастор закликає прихожан відвідувати службу голими · lesya · 25.02.2014 22:54

  Цими днями один американський пастор опинився в центрі скандалу – він виступив перед парафіянами із закликом приходити на богослужіння повністю оголеними.


 • Дивне наукове обґрунтування непорочного зачаття

  Дивне наукове обґрунтування непорочного зачаття · lesya · 28.01.2014 16:32

  На минулому тижні в Італії стався дивний випадок: черниця народила хлопчика. Ніби нічого дивного в цьому немає, але сама жінка, за її твердженням, не знала, що була вагітною.


 • В Анголі "про всяк випадок" заборонили іслам

  В Анголі "про всяк випадок" заборонили іслам · lesya · 26.11.2013 23:12

  Релігійні протистояння заслуговують звання найжорстокіших в світі. Боротьба з язичництвом, хрестові походи, а тепер ще й мусульманське свавілля – за всю історію во ім’я богів було пролито цілі ріки крові. Щоб уникнути протистоянь, влада Анголи вирішила заборонити в країні іслам. За кілька днів у країні з шістдесяти двох мечетей було закрито шістдесят. Таким чином, Ангола стала першою країною світу, яка офіційно заборонила іслам, намагаючись вберегти країну від ісламістської загрози та запобігти ситуації, що склалася в сусідніх країнах.


 • Історію Христа було сфабриковано, щоб втихомирити бідняків

  Історію Христа було сфабриковано, щоб втихомирити бідняків · lesya · 31.10.2013 14:23

  Досить цікаву версію походження християнства висунув один американський вчений-біблеїст: за його словами, християнство було сфабриковане для того, щоб «втихомирити бідняків». Так, Джозеф Етвілл, який протягом тривалого часу займався вивченням Біблії, вважає, що християнство було плодом витонченої державної пропаганди. Інформація про це з’явилася цими днями на сторінках видання The Independent. Автор статті, журналіст Роб Вільямс, повідомляє, що вже через кілька днів Етвілл виступить у Лондоні. Сьогодні ж світ побачила книга Етвілла під назвою «Месія кесаря: римська змова по вигадуванню Ісуса» («Caesar's Messiah: The Roman Conspiracy to Invent Jesus»).


 • У США з'явився перший пам'ятник атеїзму

  У США з'явився перший пам'ятник атеїзму · lesya · 02.07.2013 14:15

  Оригінальний пам’ятник відкрився цими днями в американському штаті Флорида. Присвячений він атеїзму.


 • Папа Римський Франциск І: "Або ми одружимося, або я стану священиком"

  Папа Римський Франциск І: "Або ми одружимося, або я стану священиком" · lesya · 18.03.2013 11:02

  «Це найкраще, що у нас є», - саме таке враження залишив у душі Амалії Дамонте новий Папа Римський Франциск І. З нинішнім понтифіком Амалія товаришувала в далекому дитинстві, і тоді він присягався з нею одружитися. Стаття, написана Матіасом Маріні та опублікована на сторінках видання La Repubblica, містить спогади літньої жінки про те, яким був Папа шістдесят років тому.


 • У Лондоні з'явилася церква для атеїстів

  У Лондоні з'явилася церква для атеїстів · lesya · 06.02.2013 16:07

  Нещодавно у Лондоні з’явилася "церква для атеїстів". Її відкрили у колишньому християнському храмі, де вже давно не проводяться богослужіння. Тут не почуєш атеїстичних проповідей про те, що після смерті життя немає. Натомість тут проводяться не зовсім звичні служби.


 • Комікс про Мухаммеда "абсолютно халяльний"

  Комікс про Мухаммеда "абсолютно халяльний" · lesya · 09.01.2013 19:41

  Декілька днів тому французький сатиричний журнал Charlie Hebdo, який раніше став причиною обурення багатьох мусульман через публікацію карикатур на пророка Мухаммеда, не зійшов зі свого шляху: цього разу на сторінках скандального видання з’явилася «біографія Мухаммеда» у формі коміксів, повідомляє Tageszeitung.


 • У Франції відкриють мечеть для геїв

  У Франції відкриють мечеть для геїв · lesya · 30.11.2012 23:36

  У Франції планують відкрити першу в світі мечеть для геїв. Ідея будівництва мечеті для представників сексуальних меншин з’явилася в голові мусульманина Мухаммеда Людовіка Лютфі Захеді - вихідця з Алжиру, який і сам є гомосексуалістом. За словами Мухаммеда, двері нової мечеті будуть відкритими не лише для представників сексуальних меншин – там зможуть помолитися всі бажаючі.


 • Папа Римський назвав дату народження Ісуса Христа помилковою

  Папа Римський назвав дату народження Ісуса Христа помилковою · lesya · 22.11.2012 23:51

  За твердженням Папи Римського, християнський календар заснований на прорахунку – загальноприйнята дата народження Ісуса Христа є помилковою.


 • Як одна американка цілий рік жила за біблійними приписами та що з цього вийшло

  Як одна американка цілий рік жила за біблійними приписами та що з цього вийшло · lesya · 13.11.2012 11:26

  31-річна американка Рейчел Еванс провела досить цікавий експеримент – жінка вирішила протягом цілого року жити так, як того вимагає Біблія.


 • Папа Римський напише книгу про дитинство Ісуса

  Папа Римський напише книгу про дитинство Ісуса · lesya · 05.10.2012 21:38

  Папа Римський Бенедикт XVI вирішив написати книгу про дитинство Ісуса. Вона повинна побачити світ вже до Різдва Христового. Договір про публікацію книги було підписано ще 21 вересня Ватиканським видавничим домом (бібліотека Editrice Vaticana) та італійським видавництвом Rizzoli. Схоже, що книга вже майже написана, і зараз залишилося її відредагувати.


 • В Іспанії відреставрують фреску із зображенням "пухнастого Ісуса"

  В Іспанії відреставрують фреску із зображенням "пухнастого Ісуса" · lesya · 31.08.2012 09:50

  Декілька днів тому в іспанському виданні Heraldo з'явилася невелика замітка, в якій розповідалося, як жахливо 80-річна мешканка містечка Борха відреставрувала фреску "Ecce Homo", написану художником Еліасом Гарсіа Мартінесом. Разом із заміткою було опубліковано фотографію фрески із зображенням Ісуса Христа до та після реставрації. Після реставрації Христа було не впізнати - фреска нагадувала дитячий малюнок із мавпочкою чи пухнастою картоплиною з очима.


 • Несподівана різниця між віруючими та атеїстами

  Несподівана різниця між віруючими та атеїстами · lesya · 30.05.2012 08:04

  Нещодавно американські психологи провели дослідження, результати якого виявилися цілком несподіваними: з’ясувалося, що атеїсти та агностики є набагато більше співчутливими, ніж представники найбільших протестантських громад США. В рамках експерименту соціологи виявили, що за рівнем своєї черствості та скупості релігійні фанатики випереджають навіть найзапекліших безбожників.


 • Ватикан оприлюднив секретні документи

  Ватикан оприлюднив секретні документи · lesya · 25.05.2012 10:55

  Цими днями у Ватикані було оприлюднено секретний документ про явління святих, у якому зазначалося, що видіння повинне мати низку позитивних особистих якостей.


 • У Чехії відкриють Пивну церкву

  У Чехії відкриють Пивну церкву · lesya · 02.05.2012 22:35

  Цими днями представники Міністерства культури Чехії розпочали розгляд клопотання про реєстрацію в Чехії Пивної церкви. Паства нової церкви поклоняється «священному напою, в який Творець вклав часточку самого себе». Організатори цієї незвичайної акції - група молодих людей з Брно, які зібрали під своїм проханням необхідних для реєстрації 300 підписів.


 • 6 релігій, заснованих на кіно та мультфільмах

  6 релігій, заснованих на кіно та мультфільмах · lesya · 26.04.2012 08:14

  Напевне, той факт, що світові релігії не обмежуються Богом, Аллахом або ж Буддою, відомий усім. Однак навряд чи хтось міг би подумати, що в наш час виникнуть течії, які, здавалося б, не мають і зовсім нічого спільного з релігією.


 • У США священик при церкві відкрив тату-салон

  У США священик при церкві відкрив тату-салон · lesya · 12.01.2012 20:36

  Чого тільки не роблять сучасні священнослужителі для залучення до церкви нових парафіян. Так, уже було дозволено самим Папою Римським проводити богослужіння в сучасному музичному стилі, в результаті чого в християнських церквах всього світу проводяться рок-меси, джаз-меси та навіть меси у стилі диско, на яких молодь може потанцювати. А нещодавно у США священик з Мічигану на ім’я Стів Бентлі для залучення нових парафіян відкрив у церкві… тату-салон.


 • У Ватикані виявлено рукопис, у якому йдеться про народження Ісуса Христа

  У Ватикані виявлено рукопис, у якому йдеться про народження Ісуса Христа · lesya · 07.01.2012 09:47

  Нещодавно у Ватикані було виявлено рукопис, який описує народження Ісуса Христа. Документ являє собою історію, написану від першої особи. У ньому розповідається, як волхви принесли дари немовляті Ісусу. Американський учений, який займався дешифруванням тексту, не виключає, що автор рукопису бачив Христа на власні очі.

  За рукописом волхви були китайцями

  Перекладом стародавнього рукопису "Одкровення волхвів", який є альтернативною версією Євангелія від Матвія, займався професор релігієзнавства з Оклахомського університету на ім’я Брент Ландо. Цей, без сумніву, цінний та неповторний рукопис протягом 250 років зберігався у Ватиканській бібліотеці.


 • Як відзначають Різдво та Новий рік мусульмани?

  Як відзначають Різдво та Новий рік мусульмани? · lesya · 06.01.2012 17:12

  Як святкують Різдво та Новий рік у різних країнах Європи, ми вже знаємо. А що ж відбувається у мусульманів? Виявляється, у мусульманів прототипом християнського першого місяця року - січня, є місяць Мухаррам. Однак, хоча перше число Мухаррама є початком нового року, цей день не входить в число святкових днів в ісламі. Та й взагалі Новий рік у нашому розумінні мусульмани не відзначають. Першого Мухаррама в мечетях читають проповідь, у якій ідеться про переїзд Мухаммеда в Медину (622 р). Мусульмани вірять: як зустрінеш перший день Мухаррама, так і проведеш весь наступний рік (таке повір’я існує й у нас).


Всього 71 на 4 сторінках