Психологія

 • Загублені ключі слід шукати з заплющеними очима

  Загублені ключі слід шукати з заплющеними очима · lesya · 16.01.2015 23:59

  Напевне, вам знайома ситуація, коли вже потрібно виходити з дому, а ключі від квартири кудись безнадійно запропастилися. Поспіхом ви починаєте переривати все навкруг, а ключів знайти не можете. А все тому, що ви шукаєте їх із розплющеними очима: британські вчені з’ясували, що шукати ключі чи інші предмети слід заплющивши очі.


 • 5 жестів для маніпуляції співрозмовником

  5 жестів для маніпуляції співрозмовником · lesya · 09.12.2014 14:55

  Щодня, щогодини і щохвилини нами маніпулюють. І ми навіть не здогадуємося, коли це відбувається.


 • Британський художник місяць поживе в тілі іншого чоловіка

  Британський художник місяць поживе в тілі іншого чоловіка · lesya · 28.11.2014 19:41

  Один британський художник зважився на вельми оригінальний експеримент: він на місяць вирішив стати зовсім іншою людиною. І не просто змінити свої звички, місце проживання чи розпорядок дня, зовсім ні: британець вирішив переселитися в тіло іншої людини.


 • Стреси та втома на роботі штовхають співробітників на скоєння крадіжок

  Стреси та втома на роботі штовхають співробітників на скоєння крадіжок · lesya · 12.11.2014 16:11

  Вчені та медики в цілому світі вже давно говорять про те, яку шкоду для нашого організму несуть стресові ситуації. Так, саме стрес часто стає причиною чи сприятливим фоном для розвитку більшості захворювань, а постійні стреси можуть добряче попсувати наше життя. Більше того, недавно британські дослідники виявили, що надмірна напруга та стреси на роботі можуть підштовхувати співробітників до здійснення дрібних крадіжок.


 • Смуток триває в 240 разів довше, ніж інші емоції

  Смуток триває в 240 разів довше, ніж інші емоції · lesya · 04.11.2014 15:03

  Недавно вчені з’ясували досить цікавий і трохи невтішний факт – виявляється, така емоція, як смуток, триває у двісті сорок разів довше, ніж всі інші емоції, притаманні людським істотам. Власне, саме тому розрив взаємин чи втрата близької людини і справді можуть спустошувати нас протягом дуже вже тривалого часу. Дослідникам вдалося відшукати наукове пояснення цьому явищу.


 • У Стокгольмі таксистів супроводжуватимуть психологи

  У Стокгольмі таксистів супроводжуватимуть психологи · lesya · 29.10.2014 21:58

  Цікаве нововведення недавно з’явилося у Стокгольмі – сідаючи в таксі, кожен пасажир отримає можливість поспілкуватися з психологом, уникнувши таким чином зимової депресії.


 • 5 способів розвинути інтелект

  5 способів розвинути інтелект · lesya · 09.09.2014 11:18

  Відомо, що розумові здібності закладені в дитини генетично. Та попри цей факт, як твердять учені, інтелектуальні здібності можна і необхідно розвивати. Інакше вроджений інтелект зав’яне, як квітка, яку забули підливати.


 • Щоб отримати хорошу роботу, жінці потрібно стати чоловіком

  Щоб отримати хорошу роботу, жінці потрібно стати чоловіком · lesya · 11.08.2014 19:17

  Сьогодні жінки з усього світу борються за рівноправ’я – їм понад усе хочеться, щоб суспільство рахувалося з ними точно так, як рахується з чоловіками. Та все ж поділ на статі закладений самою природою, і він таїть в собі дуже глибокий підтекст, який не так-то легко переписати чи зруйнувати. В результаті в наших мізках від народження закладені певні стереотипи, які є скоріше рефлекторними, аніж набутими, і скільки б ми не намагалися диктувати нашій свідомості те, що нам потрібно, все марно: вона сама знає, що їй робити.


 • Психологи розробили тест на нарцисизм всього з одного питання

  Психологи розробили тест на нарцисизм всього з одного питання · lesya · 06.08.2014 14:31

  Виявляється, зрозуміти, що ми собою являємо, можна після нашої відповіді на всього одне запитання: недавно американські психологи розробили тест, який дозволяє перевірити, чи страждає людина нарцисизмом за лычены секунди. Тест пройшов успішні випробування, і складається він зі всього лише одного досить несподіваного питання. Результати наукової роботи наводяться на сторінках журналу PLoS ONE, а відповідне дослідження проводилося співробітниками Університету штату Огайо.


 • Як заставити людину зробити те, що ви хочете

  Як заставити людину зробити те, що ви хочете · lesya · 28.07.2014 14:49

  Якщо ми говоримо про маніпуляцію іншими, то асоціації, що зринають в нашому мозку, досить-таки негативні. Насправді ж маніпуляція далеко не завжди річ погана, особливо якщо ви ставите перед собою благородні цілі. Але часто вона таїть в собі чималу загрозу, тому дуже важливо навчитися розрізняти головні методи маніпулювання іншими: щоб і себе вберегти, й навчитися інших спонукати робити те, що вам потрібно.


 • Як вчені експериментують з нашою психікою

  Як вчені експериментують з нашою психікою · lesya · 10.07.2014 15:09

  Швидкий і неспокійний ритм сучасного життя призводить до того, що все частіше люди впадають в депресію. Напруга на роботі, вічна нестача часу, постійні стреси, відсутність відпочинку та, власне, невміння відпочивати – все це негативно позначається на нашому психічному здоров’ї. Мізки не витримують навантаження, і без допомоги кваліфікованих спеціалістів нам не обійтися.


 • 5 способів обманути боса

  5 способів обманути боса · lesya · 07.07.2014 13:11

  В житті кожного з нас іноді трапляються ситуації, коли ми просто змушені брехати. І нехай ця брехня буде настільки дріб’язковою, що завтра про неї ж забудеш, але в один прекрасний момент вона є просто необхідною для порятунку сім’ї, дружби чи кохання. І хто б там що не говорив, всі ми іноді та й брешемо. І особливо винахідливими ми буваємо, коли наша брехня стосується роботи.


 • Пристрасть до селфі офіційно визнано психічним розладом

  Пристрасть до селфі офіційно визнано психічним розладом · lesya · 01.07.2014 17:12

  Доступність гаджетів та їхня багатофункціональність перетворила мистецтво фотографії на незграбний і навіть іноді огидний кітч: табір людей, готових фотографувати себе та свої відображення в дзеркалі, зростає мало не з кожним днем.


 • Старі меблі негативно впливають на офісних працівників

  Старі меблі негативно впливають на офісних працівників · lesya · 12.05.2014 15:06

  Психологи давно встановили, що оточуюча атмосфера неабияк впливає на наші розумові здібності та рівень працездатності. Саме тому керівники великих компаній, як, зрештою, і власники невеликих фірм, намагаються облаштувати офіс зручно і комфортно, щоб цим самим спонукати працівників до діяльності. І досягають неочікувано гарних результатів.


 • Вчені виявили новий тип нудьги

  Вчені виявили новий тип нудьги · lesya · 18.04.2014 16:07

  Виявляється, нудьга буває різною. Вчені-психологи розрізняли чотири основні види нудьги, та недавно до них додався п’ятий, невідомий раніше. Її охрестили «нудьгою апатичною».


 • Вчені з'ясували, чому чоловіки не розуміють жінок

  Вчені з'ясували, чому чоловіки не розуміють жінок · lesya · 14.04.2014 13:44

  Давно відомо, що між чоловічою та жіночою психологією – величезна прірва, подолати яку можна лише шляхом компромісу, та й то цей компроміс – це не міцний міст порозуміння, а хистка канатна доріжка, з якої в будь-який момент можна звалитися в провалля.


 • Скажи мені свій нікнейм, і я скажу, хто ти

  Скажи мені свій нікнейм, і я скажу, хто ти · lesya · 02.04.2014 14:11

  Сьогодні все більше людей замість реального спілкування вибирають віртуальне. І ми втрачаємо багато переваг, які нам дарує жива бесіда. Ми не бачимо ні міміки, ні жестів, не чуємо тембру голосу… Тим не менше, віртуальне спілкування відкриває інші можливості психологічного аналізу співрозмовника – це нікнейми. Так, те, як ми називаємо власні акаунти, розкаже оточуючм про нас якщо не все, то дуже багато. Отож…


 • Надто суворе виховання викликає у дітей ожиріння

  Надто суворе виховання викликає у дітей ожиріння · lesya · 27.03.2014 11:27

  Виховання дитини – дуже серйозна справа, адже звички та навики, які ми прив’ємо дитині з раннього віку, визначать її майбутнє життя. Саме тому не можна залишати дитину без уваги.


 • Незвичні методи запам'ятовування нових слів

  Незвичні методи запам'ятовування нових слів · lesya · 12.03.2014 10:08

  Від того, наскільки розвинуті наші особисті механізми сприйняття, безпосередньо залежить кількість та швидкість запам’ятовування інформації. Саме тому при вивченні іноземної мови варто попрацювати над власною підсвідомістю, змусивши її працювати в посиленому режимі.


 • Безробіття батька калічить психіку дітей

  Безробіття батька калічить психіку дітей · lesya · 25.02.2014 20:22

  Те, що сімейні конфлікти негативно позначаються на психіці дітей, відомо давно. Та, як виявили нещодавно дослідники, психіка дітей калічиться, якщо чоловік в сім’ї не має роботи. Справа в тому, що, як переконують британці, діти втрачають приклад для наслідування.


Всього 90 на 5 сторінках