Наука

 • Вчені знову знайшли Атлантиду

  Вчені знову знайшли Атлантиду · lesya · 02.11.2012 12:08

  Загадка таємничого острова Атлантиди продовжує хвилювати вчених з усього світу. В дискусію вступають представники різних наукових шкіл та течій від античності і до сьогодні.


 • 8 людей з найбільш екзотичними відхиленнями

  8 людей з найбільш екзотичними відхиленнями · lesya · 20.10.2012 08:16

  У світі чимало людей, які хворіють на різноманітні захворювання. Однак трапляються відхилення, які по-справжньому дивують і вражають. Ось деякі з них.


 • Археологи виявили точне місце вбивства Юлія Цезаря

  Археологи виявили точне місце вбивства Юлія Цезаря · lesya · 16.10.2012 11:51

  Нещодавно іспанським археологам, які займаються розкопками на римській площі Торре-Арджентіна, до біса пощастило: їм вдалося встановити точне місце загибелі знаменитого імператора Юлія Цезаря. Так, за словами спеціалістів, те, на що вони натрапили в ході робіт, і є тим зловісним місцем, де в 44 році до нашої ери був убитий Гай Юлій Цезар.


 • Вчені запропонували перевірити існування Матриці

  Вчені запропонували перевірити існування Матриці · lesya · 16.10.2012 09:40

  Нещодавно група фізиків із США та Німеччини запропонували експериментальним шляхом перевірити твердження, згідно із яким всі ми і видимий нами Всесвіт є в міру достовірною комп'ютерною моделлю.


 • Люди, які нас дратують, уповільнюють роботу нашого мозку

  Люди, які нас дратують, уповільнюють роботу нашого мозку · lesya · 15.10.2012 12:55

  Вчені твердять, що роботодавцям слід ще уважніше підходити до підбору персоналу – у колективі повинна панувати дружня атмосфера. Дослідники переконують, що люди, які викликають роздратування інших людей, знижують їхню працездатність та уповільнюють роботу мозку.


 • Вчені: Цивілізація риболюдей ще й сьогодні мешкає на дні океану

  Вчені: Цивілізація риболюдей ще й сьогодні мешкає на дні океану · lesya · 10.10.2012 15:52

  Деякі дослідники переконують, що під водою існує цивілізація так званих риболюдей, і люди іноді з ними стикаються. За твердженням низки антропологів, у четвертинному періоді з початком похолодання предки сучасних людей почали жити наполовину у воді. Місцем свого існування вони обрали узбережжя Індійського океану. Тривале плавання поступово привело до зникнення волосяного покриву та утворення підшкірного жиру, а часте пірнання сприяло утворенню зябер.


 • Дослідники виявили "старшу сестру" Джоконди

  Дослідники виявили "старшу сестру" Джоконди · lesya · 09.10.2012 18:45

  Низка експертів з «Фонду Мони Лізи» намагаються довести світові факт існування другого варіанту прославленої картини легендарного Леонардо да Вінчі. До групи входять Алессандро Веццозі, директор Музею Леонардо, розташованого в італійському містечку Вінчі, а також історик Карло Педретті з Центру вивчення творчості Леонардо да Вінчі імені Арманда Хаммера при Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі.


 • Лиса голова - запорука успіху

  Лиса голова - запорука успіху · lesya · 08.10.2012 15:24

  Вчені з’ясували, що люди в більшості своїй схильні сприймати лисих чоловіків як більш сильних, більш спортивних у порівнянні зі своїми «волосатими» товаришами. Ще їх вважають кращими та більш успішними керівниками.


 • Вчені пояснили, чому чоловіки так люблять жіночі груди

  Вчені пояснили, чому чоловіки так люблять жіночі груди · lesya · 08.10.2012 12:28

  Нещодавно вчені вирішили дати наукове пояснення незрозумілому потягу сильної половини людства до жіночих грудей. Дослідження проводилося під керівництвом невролога Ларрі Янга, професора психології з Університету Еморі, який займається вивченням неврологічних підстав складної соціальної поведінки. За словами фахівця, в ході еволюції ще в стародавні часи у людини розвився нервовий ланцюг, який спочатку призначався для посилення зв'язку матері з новонародженим немовлям під час годування грудьми. Сьогодні ж цей нервовий ланцюг служить для підтримки зв'язку між партнерами. Виходить, що чоловіки, як і діти, люблять жіночі груди.


 • Вчені з'ясували, що в найдавнішої статуї буддійського бога позаземне походження

  Вчені з'ясували, що в найдавнішої статуї буддійського бога позаземне походження · lesya · 28.09.2012 15:35

  Нещодавно німецькі вчені, досліджуючи найдавнішу статую буддизму, знайдену свого часу в Тібеті, з’ясували дуже цікавий факт. Виявляється, у стародавньої статуї буддійського бога позаземне походження.


 • В Інтернеті з'явився перший в світі атлас головного мозку

  В Інтернеті з'явився перший в світі атлас головного мозку · lesya · 26.09.2012 16:09

  Чи не найзагадковішим органом людського організму є мозок. Вчені століттями намагаються розгадати таємниці головного мозку, які, з одного боку, ваблять своєю нерозгаданістю, а з іншого відлякують глибиною та незвіданістю. Та як би там не було, вчені знову й знову намагаються поставити крапку у вивченні цього життєво важливого органу, роблячи невеликі кроки на шляху до своєї мети.


 • Вицвілий папірус розповідає про дружину Ісуса

  Вицвілий папірус розповідає про дружину Ісуса · lesya · 25.09.2012 11:41

  Нещодавно на сторінках The New York Times з’явилася цікава стаття, у якій розповідається одна вельми неоднозначна історія. У ній розповідається про обривок папірусу, написаний коптською мовою у IV столітті. Його унікальність полягає в наявності однієї фрази, яку ви не зустрінете ніде в Писанні. Папірус було виявлено раніше, та лише недавно фахівцям з історії раннього християнства з Гарвардської школи теології вдалося встановити автентичність пам’ятки. Фраза говорить: "Ісус сказав їм: "Моя дружина...".


 • 8 властивостей сперми, про які ви не підозрюєте

  8 властивостей сперми, про які ви не підозрюєте · lesya · 24.09.2012 10:38

  Напевне, всі дорослі сьогодні знають, які функції виконує людська сперма. Та ось нещодавно спеціалісти вирішили назвати вісім властивостей сперми, про які ви навряд чи догадувалися.


 • Чоловіки й жінки дивляться на світ по-різному

  Чоловіки й жінки дивляться на світ по-різному · lesya · 12.09.2012 20:29

  Нещодавно вчені, провівши спеціальне дослідження, з’ясували, що жінки та чоловіки по-різному дивляться на світ. Як виявилося, очі чоловіків набагато чутливіші до дрібних деталей та рухомих об'єктів, тоді як жінки сприйнятливіші до змін кольору. Такі результати отримали вчені після проведення дослідження зору.


 • Вчений встановив причину смерті Тутанхамона

  Вчений встановив причину смерті Тутанхамона · lesya · 12.09.2012 10:08

  Британський вчений, провівши спеціальне дослідження, з’ясував причину смерті знаменитого фараона Тутанхамона. Як виявилося, єгипетський фараон Тутанхамон (1132-1323 до н.е.) помер в результаті спадкових генетичних захворювань. Такого висновку в результаті проведених аналізів дійшов британський учений Хаттон Ашрафян з Імперського коледжу в Лондоні.


 • Вчені знайшли ген жіночого щастя

  Вчені знайшли ген жіночого щастя · lesya · 31.08.2012 19:10

  Нещодавно вченим вдалося виявити ген, який робить жінок щасливими. Дія цього гену на чоловіків не поширюється. За словами фахівців, це відкриття допоможе пояснити, чому представниці прекрасної статі отримують набагато більше задоволення від життя, ніж чоловіки.


 • Вчені встановили причину людського самозаймання

  Вчені встановили причину людського самозаймання · lesya · 31.08.2012 02:40

  Те, що людина схильна до самозаймання, було відомо вже давно. Однак це твердження викликало сумніви в науковців. І ось недавно фахівці вперше експериментально довели теорію, яка пояснює спонтанне самозаймання людей. Інформація про це міститься в статті біолога і популяризатора науки Брайана Дж. Форда, опублікованій на сторінках наукового видання New Scientist.


 • Сонце показало "лик диявола"

  Сонце показало "лик диявола" · lesya · 30.08.2012 22:08

  Ті, хто очікує кінця світу, який, за календарем майя, повинен відбутися наприкінці цього року, можуть потішити себе черговим апокаліптичним знаком – цього разу з боку Сонця. За даними співробітників Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця, цими днями зірка випустила згусток плазми, який нагадує обличчя Мефістофеля.


 • Американець вирішив обчислити ДНК Бога

  Американець вирішив обчислити ДНК Бога · lesya · 30.08.2012 17:40

  Вирішивши примирити науку і віру, художник-концептуаліст Джонатон Кітс (Jonathon Keats) із Сан-Франциско розпочав роботу над екзотичним проектом - він займається обчисленням ДНК Бога.


 • Люди майбутнього будуть схожими на гоблінів

  Люди майбутнього будуть схожими на гоблінів · lesya · 27.08.2012 08:58

  Вчені з усього світу задаються питанням, якою ж буде людина майбутнього. Одні запевняють, що еволюція людини закінчилася, тоді як інші вважають, що вона триває.


Всього 812 на 41 сторінці