Наука

 • Німецький невролог з'ясував, в якій частині мозку ховається зло

  Німецький невролог з'ясував, в якій частині мозку ховається зло · lesya · 08.02.2013 16:08

  В ході науково дослідження, проведеного під керівництвом німецького невролога, було виявлено ту частину мозку, яка відповідає за почуття зла в людини.


 • Ще один кінець світу: Планета Х знищить Землю

  Ще один кінець світу: Планета Х знищить Землю · lesya · 07.02.2013 13:07

  Світ не може жити без кінця світу… Не встигли вщухнути пристрасті навколо пророкованого індіанцями майя апокаліпсису, як почала з’являтися нова, не менш невтішна інформація, яка, щоправда, має під собою певне наукове підґрунтя. В його основі - моторошні розрахунки американських астрономів і вчених НАСА. За їхніми даними, цього разу причиною апокаліпсису стане зміна полюсів нашої планети, яка повинна статися 14 лютого 2013 року. В цей роковий день люди нічого не помітять – однак новини про землетруси та цунамі, які з’являться слідом за ним, дадуть зрозуміти, що час настав.


 • Чоловікам набагато важче "зчитувати емоції", ніж жінкам

  Чоловікам набагато важче "зчитувати емоції", ніж жінкам · lesya · 06.02.2013 22:43

  Всі знають, що чоловікам набагато важче дається розшифрування емоцій, які виражаються обличчям та тілом співрозмовника. А тепер цей факт підтвердили ще й результати наукового дослідження, проведеного психологами Единбурзького університету.


 • Український студент може стати першим поселенцем на Марсі

  Український студент може стати першим поселенцем на Марсі · lesya · 06.02.2013 12:58

  Цими днями з’явилася інформація, що український студент на ім’я Дмитро Носов може стати першим поселенцем на Марсі. Так, 22-річний юнак пройшов попередню реєстрацію в проекті під назвою Mars One, в рамках якого вже в 2023 році планується висадка землян на Марс.


 • Півторарічні немовлята вміють читати думки

  Півторарічні немовлята вміють читати думки · lesya · 05.02.2013 18:06

  Нещодавно підійшло до завершення одне вельми цікаве дослідження, в рамках якого спеціалісти займалися вивченням схильності немовлят до емпатії. В результаті роботи виявилося, що за допомогою цієї ж емпатії однорічні діти здатні вгадувати думки оточуючих.


 • Гарвардський професор шукає сурогатну матір для дитини неандартальця

  Гарвардський професор шукає сурогатну матір для дитини неандартальця · lesya · 23.01.2013 20:11

  Нещодавно один авторитетний гарвардський професор генетики зробив досить скандальну та неоднозначну заяву, запропонувавши знайти «надзвичайно сміливу і авантюрну жінку», яка б погодилася стати сурогатною матір'ю для клонованого немовляти неандертальця.


 • Вчені довели безрезультатність IQ-тестів

  Вчені довели безрезультатність IQ-тестів · lesya · 27.12.2012 12:51

  Нещодавно вчені, провівши відповідне дослідження, з’ясували, що результати IQ-тестів не дозволяють скласти адекватного уявлення про інтелектуальні здібності людини. Такого висновку дійшли дослідники Едріан Оуен


 • Зовнішність гобітів аж ніяк не вигадана

  Зовнішність гобітів аж ніяк не вигадана · lesya · 25.12.2012 12:26

  В рамках масштабного дослідження, яке тривало кілька років, вчені виявили, що зовнішність гобітів зовсім не вигадана голлівудськими кінематографістами – схожі на них істоти існували насправді. А може, існують і зараз.


 • У Мексиці виявили кладовище інопланетян

  У Мексиці виявили кладовище інопланетян · lesya · 19.12.2012 20:45

  Неподалік селища Онавас в штаті Сонора на заході Мексики археологи виявили досить цікаве поховання. За попередніми даними, вік поховання становить близько тисячі років, тут покояться останки більше 25 осіб. У половини з них сильно деформовані черепи, через що вони нагадують не останки людей, а, скоріше, рештки істот на зразок головних персонажів фільму «Чужий», повідомляє Daily Mail. Окрім того, в значної частини скелетів археологи виявили пошкоджені зуби.


 • 6 найбільш ідіотських питань, якими задавалася наука

  6 найбільш ідіотських питань, якими задавалася наука · lesya · 17.12.2012 18:16

  Часто вчені задаються такими питаннями, що мимоволі замислюєшся над тим, чи все гаразд у них із глуздом. Хоча, цілком можливо, ці питання мають під собою певне наукове підґрунтя, і їхнє вирішення могло б допомогти вивченню загадкових механізмів деяких тварин, однак виглядають вони, м’яко кажучи, ідіотськими. Ось кілька таких запитань.


 • Вчені розгадали таємницю Бермудського трикутника

  Вчені розгадали таємницю Бермудського трикутника · lesya · 13.12.2012 10:57

  Група вчених Австралії впритул наблизилися до розгадки таємниці Бермудського трикутника, який згубив безліч життів.


 • Ніс видасть брехуна

  Ніс видасть брехуна · lesya · 12.12.2012 23:37

  Пам’ятаєте Піноккіо, героя знаменитої казки Карла Коллоді, в якого виростав ніс кожного разу, коли він говорив неправду? Виявляється, цей орган і справді може видати людину, яка бреше. Довшим, звісно, він не стане, яким би віртуозним майстром брехливого слова ви не були, проте, як виявили нещодавно вчені, коли людина говорить неправду, в неї спостерігається підвищення температури носа. Такого висновку дійшли іспанські вчені з Університету Гранади (Universidad de Granada) в результаті проведення відповідного дослідження.


 • Експерти назвали найважливіші наукові відкриття 2012 року

  Експерти назвали найважливіші наукові відкриття 2012 року · lesya · 07.12.2012 10:42

  З наближенням нового року співробітники порталу National Geografic вирішили зробити огляд важливих наукових відкриттів, зроблених різними вченими в 2012 році.


 • Темна справа: дивні речі, які ми робимо уві сні

  Темна справа: дивні речі, які ми робимо уві сні · lesya · 06.12.2012 14:20

  Незважаючи на багатовікові дослідження, механізм людського сну ще й зараз продовжує дивувати та спантеличувати вчених. Цей процес пов’язаний з величезною кількістю таємниць та здогадок. І є люди, які здійснюють уві сні досить екстравагантні вчинки. Чому – ще належить з’ясувати.


 • Вчені встановили зв'язок між єті та прибульцями

  Вчені встановили зв'язок між єті та прибульцями · lesya · 26.11.2012 21:25

  Нещодавно завершилося масштабне дослідження американських учених, які займалися аналізом та вивченням ДНК так званих «снігових людей». Керувала науковим експериментом Мельба Кетч - глава лабораторії ДНК-діагностики штату Техас (Dr. Melba Ketchum the head of DNA Diagnostics, Nacogdoches, TX, USA). Протягом п’яти років, поки тривало дослідження, спеціалісти ретельно вивчили 109 біологічних зразків цих істот, зібраних на території Північної Америки - у США та Канаді. До рук учених потрапили сліди крові «снігових людей», відбитки пальців, слина, волосся та навіть шматок плоті зі шкірою і волоссям.


 • Наука пояснила, чому люди закохуються у мерзотників

  Наука пояснила, чому люди закохуються у мерзотників · lesya · 23.11.2012 16:08

  Напевне, всім нам в житті доводилося спостерігати ситуацію, коли хлопець нескінченно скаржиться на свою непостійну подругу, яка витирає об нього ноги, продовжуючи при цьому її обожнювати. Або інший випадок, коли «жертвою» стає дівчина, яка не може розлучитися з відвертим покидьком. І в тому, і в іншому випадку, близькі та друзі таких людей з часом починають підозрювати їх у підсвідомому бажанні помучитися.


 • Останні 3 тисячі років людство тупіє

  Останні 3 тисячі років людство тупіє · lesya · 14.11.2012 20:31

  Група дослідників зі Стенфордського університету в процесі проведення спеціального дослідження дійшла висновку, що людство втрачає свої інтелектуальні та емоційні здібності. Причина цього, за твердженням фахівців, криється в уразливості генів інтелекту та емоцій – саме вони частіше за інших піддаються мутаціям. Проте ці зміни зовсім не сприяють розвитку людського мозку, оскільки на сьогоднішній день в людей немає необхідності в інтелекті для того, щоб вижити.


 • Спеціалісти навчилися уповільнювати та прискорювати час

  Спеціалісти навчилися уповільнювати та прискорювати час · lesya · 08.11.2012 10:59

  Результати останніх досліджень доводять, що здатність людського мозку сприймати плин часу не є централізованою - вона базується на активності різних нейронних ланцюгів, які мають власні механізми синхронізації для різних видів діяльності.


 • Алхімія стає реальністю

  Алхімія стає реальністю · lesya · 04.11.2012 13:44

  Експерименти з благородними металами проводяться вченими часто і вперто. Трохи раніше дослідники впритул наблизилися до здійснення мрій стародавніх алхіміків. За словами спеціалістів, скоро золото виготовлятиметься зі звичних речей, які нас оточують, приміром, з хлоридів, які досить часто зустрічаються в природі. Для того, щоб перетворити хлориди у золото, знадобиться бактерія Cupriavidus metallidurans, переконує викладач мікробіології і молекулярної генетики Казем Кашефі у своїй статті «Алхімія від мікробіології».


 • На допомогу анатомії прийшли вбивці та мародери

  На допомогу анатомії прийшли вбивці та мародери · lesya · 02.11.2012 16:42

  Історія та наука часто йдуть в ногу з парадоксом. Анатомія не стала тут винятком, і на шляху досягнення благородної мети не останню роль відіграли вбивці та мародери.


Всього 812 на 41 сторінці