Наука

 • Вчені довели, що воїни-пси існували насправді

  Вчені довели, що воїни-пси існували насправді · lesya · 01.10.2013 23:00

  Шокуюче відкриття зробили нещодавно американські дослідники: на території Північного Причорномор'я їм вдалося виявити докази того, що воїни-пси – герої численних міфів та легенд – існували насправді.


 • 8 наукових причин, чому вам важко вставати вранці

  8 наукових причин, чому вам важко вставати вранці · lesya · 28.09.2013 12:51

  Більшості з нас відоме відчуття, коли, прокинувшись вранці, ми не знаходимо в собі сил, щоб піднятися з ліжка. Виявляється, причина цьому – не лише банальна ледачість, але ціла низка серйозних науково обґрунтованих факторів. Може бути, що напередодні ви перевтомилися чи довго не могли заснути, можливо, ранок видався занадто холодним і організм навідріз відмовляється покидати тепле ліжко. Схожих причин може бути сила силенна, однак у деяких людей вони, ці причини, набагато глибші.


 • Бавовняна білизна заважає зосередитися

  Бавовняна білизна заважає зосередитися · lesya · 19.09.2013 10:59

  Напевне, всі ми хоча б раз в житті стикалися з відчуттям дискомфорту від незручного вбрання. І всі ми знаємо, як іноді буває важко зосередитися, коли светр колеться і кусається, блузка чи сорочка затісна, або ж якщо комірець натирає шию. Про роботу годі й думати – роздратування та злість від некомфортного одягу беруть своє, і все в голові крутиться лише навколо одного: як би швидше дістатися додому і скинути з себе все це лахміття.


 • NASA відібрало кращі ідеї з пошуку астероїдів

  NASA відібрало кращі ідеї з пошуку астероїдів · lesya · 05.09.2013 20:42

  Розмови про кінець світу бентежать добру половину населення Землі. Мало не з кожним днем з’являються нові версії, одна моторошніше за другу. Проте деякі побоювання небезпідставні: приміром, учені світового рівня всерйоз стурбовані можливістю зіткнення нашої планети з астероїдом. В результаті науковці активно працюють над розробкою стратегій,спрямованих на запобігання цим зіткненням.

  І ось цими днями співробітники NASA відібрали близько сотні найкращих ідей з пошуку небезпечних астероїдів. Презентація проектів, які, можливо, в майбутньому врятують нашу землю, відбудеться в рамках спеціального семінару наприкінці вересня.

  Конкурс на найкращий проект було оголошено у червні поточного року. Можливість взяти у ньому участь отримали як представники державних відомств, так і приватні компанії та навіть поодинокі ентузіасти, які переймаються майбутнім людської цивілізації. Під розгляд спеціалістів NASA потрапили проекти стосовно методів пошуку астероїдів, зниження швидкості їх обертання, зміни орбіти астероїдів, доставки на Землю зразків речовини та вирішення інших проблем, пов’язаних з цими питаннями.

  Всього в агентство надійшло більше 400 проектів, і з них було відібрано 96 кращих.


 • В музеї Манчестера "ожила" статуетка єгипетського бога - тепер всім загрожує "прокляття фараонів"

  В музеї Манчестера "ожила" статуетка єгипетського бога - тепер всім загрожує "прокляття фараонів" · lesya · 24.06.2013 19:09

  Цікаві й таємничі події відбуваються в Манчестерському музеї, над розгадкою яких ламають голову дослідники. Нещодавно камери відеоспостереження, розташовані в залах музею, зафіксували момент, як одна єгипетська статуетка повертається на 180 градусів без будь-якого зовнішнього впливу. Не знайшовши наукового пояснення, деякі експерти списують все на та зване «прокляття фараонів».


 • 3 найбільш моторошні досягнення робототехніки останнього періоду

  3 найбільш моторошні досягнення робототехніки останнього періоду · lesya · 18.06.2013 20:05

  Досягнення сучасної науки настільки вражаючі, що часом для пересічної людини можуть бути незрозумілими, а іноді навіть моторошними… Особливо, коли мова йде про роботів, електронні мізки яких здатні на такі речі, що аж мурашки по спині бігають… Останні досягнення в галузі робототехніки та штучно інтелекту виглядають просто неймовірними.


 • Канадські вчені звинуватили в клімаксі чоловіків

  Канадські вчені звинуватили в клімаксі чоловіків · lesya · 17.06.2013 23:09

  Вчених давно цікавило, чому жінки з віком втрачають здатність народжувати дітей. Висувалося безліч версій, і ось нещодавно канадські вчені вирішили перекласти всю вину за настання менопаузи у жінок на плечі чоловіків.


 • 5 найбільших наукових промахів

  5 найбільших наукових промахів · lesya · 28.05.2013 08:59

  Всім людям властиво помилятися, навіть геніям. Щоправда, їхні помилки часом виявляються не менш геніальними, аніж самі відкриття, адже мимоволі сприяють новим науковим досягненням та звершенням. Нещодавно у світ вийшла книга астрофізика Маріо Лівіо, у якій він розповідає історії п'яти великих наукових помилок. Книга отримала назву «Блискучі промахи».


 • Вчені з'ясували, чому жінки живуть довше за чоловіків

  Вчені з'ясували, чому жінки живуть довше за чоловіків · lesya · 17.05.2013 06:21

  Намагаючись з’ясувати питання, чому представниці прекрасної статі живуть довше від чоловіків, вчені провели чимало досліджень, однак істинної причини цього явища виявити не вдалося. А нещодавно науковий світ поповнився черговою гіпотезою, яка намагається розгадати секрет довголіття жінок.


 • Стиль чхання видає риси характеру

  Стиль чхання видає риси характеру · lesya · 10.05.2013 20:05

  Талановитому та досвідченому психологові вистачить поверхневого погляду на свого співрозмовника, щоб зрозуміти, що він собою являє. Сміх, манера розмовляти та ходити, жести та міміка – все це може розповісти про вас набагато більше, ніж того хотілося б. І навіть те, як ви чхаєте, може видавати певні риси вашого характеру.


 • Внутрішні органи здатні відчувати запахи

  Внутрішні органи здатні відчувати запахи · lesya · 23.04.2013 15:54

  Традиційно функцію розпізнавання запахів покладають на ніс – донедавна вважалося, що саме цей орган є єдиним в людському організмі, здатним відчувати приємні аромати чи різкі відразливі запахи. Насправді ж це не зовсім так: виявляється, відчувати запахи можуть інші органи людського організму - серце, легені та навіть кров.


 • Вчені запропонували людям харчуватися деревами

  Вчені запропонували людям харчуватися деревами · lesya · 17.04.2013 13:10

  Схоже, що вже в недалекому майбутньому людство зможе перетворитися на гризунів. Так, нещодавно американські біоінженери розробили цікаву технологію, що дозволяє отримувати харчовий крохмаль з деревної целюлози в промислових масштабах.


 • Правильно підібрана музика спонукає жінок до сексу

  Правильно підібрана музика спонукає жінок до сексу · lesya · 16.04.2013 23:33

  Томографія дозволяє вченим проводити цікаві дослідження. Нещодавно, приміром, канадським спеціалістам з Інституту неврології в Монреалі (Montreal Neurological Institute) вдалося з’ясувати, що вдало підібрана музика може зробити жінку більш покладистою в плані сексу. Так, виявляється, приємні на слух мелодії, особливо якщо вони нові, збуджують в мозку ті ж зони, що і секс.


 • Вчені з'ясували, що в Адама був старший брат

  Вчені з'ясували, що в Адама був старший брат · lesya · 11.04.2013 19:56

  Цікаву та сенсаційну заяву зробили нещодавно вчені-американці, провівши дослідження геному одного негра, з результатів якого випливає, що Всевишній створював людський рід двічі, в різних місцях і в різний час, і при чому в обох випадках вдало…


 • Вчені з'ясували, які розміри чоловічого достоїнства жінки вважають ідеальними

  Вчені з'ясували, які розміри чоловічого достоїнства жінки вважають ідеальними · lesya · 10.04.2013 16:46

  Цікаве та, скажімо так, доволі особливе дослідження провели нещодавно австралійські вчені, які поставили за мету з’ясувати, чи дійсно розміри чоловічого достоїнства визначають рівень привабливості чоловіка в очах представниць протилежної статі. І виявилося, що це й справді так. І причина тому – все та ж еволюція.


 • Кілька цікавих фактів про мікроскоп

  Кілька цікавих фактів про мікроскоп · lesya · 22.03.2013 21:35

  Важливу роль у розвитку сучасної науки зіграв мікроскоп. Цей пристрій, здатний в мільйони разів збільшувати розміри предметів, посприяв розробці нових, унікальних технологій, про які людство й не мріяло б, якби декілька століть тому голландець Захарій Янсен не створив перший у світі мікроскоп. Пропонуємо кілька цікавих фактів про цей безцінний для всього людства винахід.


 • Вчені з'ясували, яку загрозу таїть в собі секс у космосі

  Вчені з'ясували, яку загрозу таїть в собі секс у космосі · lesya · 22.03.2013 11:28

  Часом вчені задаються питаннями, які нам, простим смертним, виглядають смішними та безглуздими. Особливо у контексті погіршення екології, виникнення нових, невідомих захворювань, а також в умовах загострення багатьох проблем глобального значення фінансування деяких наукових проектів видається меншою мірою марнотратством. Приміром, нещодавно науковці вирішили з’ясувати, чи можливий секс у космосі, та яким будуть його наслідки. І виявилося, що такі явища, як гіпергравітація та мікрогравітація, згубно позначаються на майбутньому потомстві.


 • Вчені з'ясували, що песимісти живуть краще та довше, ніж оптимісти

  Вчені з'ясували, що песимісти живуть краще та довше, ніж оптимісти · lesya · 12.03.2013 14:31

  Цікавими та вкрай неочікуваними виявилися результати дослідження німецьких учених. На противагу поширеній сьогодні думці, ніби оптимізм та позитив у сприйнятті оточуючого світу дозволять прожити довше, вчені з’ясували, що якраз песимісти, що бачать своє майбутнє в похмурих, сірих та безрадісних тонах мають шанс прожити довше та краще, ніж оптимісти.


 • Вчені запропонували перетворити Сонце на вбивцю астероїдів

  Вчені запропонували перетворити Сонце на вбивцю астероїдів · lesya · 26.02.2013 18:22

  Падіння метеорита в Челябінську змусило світ вже вкотре замислитися над загрозою, що таять в собі космічні об'єкти, траєкторія руху яких може перетнутися з траєкторією руху Землі. В ході гарячих обговорень виникло кілька ідей, спрямованих на знешкодження метеоритів та астероїдів, які загрожуватимуть нашій планеті в майбутньому. Одним з найцікавіших проектів виявився проект, запропонований каліфорнійськими ученими. Він отримав назву DE-STAR.


 • Вчені знайшли спосіб прогнозувати тривалість романтичних взаємин

  Вчені знайшли спосіб прогнозувати тривалість романтичних взаємин · lesya · 18.02.2013 12:32

  Намагаючись розгадати секрет кохання, вчені провели нове дослідження, результати якого дозволили спеціалістам спрогнозувати тривалість взаємин закоханих. Інформація про це вельми цікаве досягнення була опублікована в статті на Daily Mail. За даними газети, вченим за допомогою сканування мозку обох закоханих партнерів вдалося встановити, чи є у їхніх взаємин майбутнє.


Всього 812 на 41 сторінці