Наука

 • Негативні риси характеру можна зробити позитивними

  Негативні риси характеру можна зробити позитивними · lesya · 17.12.2014 14:58

  Є люди, немов ангели, що випромінюють радість і позитив, які аж світяться від того, що живуть, і дарують радість іншим. Від спілкування з такими людьми на душі стає легко і весело, від них віє свіжістю і умиротворенням, і ти, хоч-не-хоч, мимоволі потрапляєш під їхній вплив, стаючи трішечки добрішим. А є інші, з настільки кепським характером, що від кількох хвилин, проведених з ними ти відчуваєш роздратування, а в душі залишається якийсь неприємний осад.


 • Вчені пояснили таку емоцію, як "агресія до прекрасного"

  Вчені пояснили таку емоцію, як "агресія до прекрасного" · lesya · 16.12.2014 11:58

  Коли ми дивимося на маленьке симпатичне кошеня, нам так і хочеться його погладити, а глянувши на пухкеньке немовля, так і хочеться легенько ущипнути його за щічки. Це явище вчені назвали «агресією до прекрасного». І вони вирішили пояснити цю емоцію.


 • Чому в літаках вимикають мобільні

  Чому в літаках вимикають мобільні · lesya · 02.12.2014 12:30

  Якщо ви коли-небудь літали літаком, то знаєте, що в салоні літального апарату, коли літак піднімається у повітря та летить, користуватися мобільними пристроями не можна. Так, як тільки все готове до відльоту, стюардеса просить пасажирів вимкнути мобільні пристрої. Але далеко не всі готові дотримуватися вказівки – як показують дані нового дослідження, сорок відсотків пасажирів не вимикає мобілки під час польоту, а лише засовує їх якомога глибше у кишені.


 • Вчені довели, що машинальне малювання на папері сприяє генерації нових ідей

  Вчені довели, що машинальне малювання на папері сприяє генерації нових ідей · lesya · 26.11.2014 14:28

  Недавно вчені після низки чергових досліджень довели, що машинальне малювання на лекціях допомагає краще засвоювати нові ідеї та запам'ятовувати нову інформацію.


 • Вчені відтворили ефект присутності примари в приміщенні

  Вчені відтворили ефект присутності примари в приміщенні · lesya · 07.11.2014 19:36

  Досить боятися привидів та примар – настав час зазирнути своєму страхові у вічі та підставити спину мурашкам – вченим вдалося створити відчуття присутності примари у кімнаті. Я твердять піддослідні, відчуття – не з найприємніших.


 • Вчені пояснили, чому чоловікам подобаються 25-річні дівчата

  Вчені пояснили, чому чоловікам подобаються 25-річні дівчата · lesya · 07.11.2014 17:01

  Ні для кого не секрет, що чоловіки різного віку віддають перевагу молодим дівчатам. І навіть якщо вони належать до тих рідкісних персонажів, що десятиліттями безтямно кохають своїх дружин, зберігаючи їм вірність, все ж і їм втриматися важко, якщо поряд проходить молода дівчина привабливої зовнішності – може, й мимоволі, але поглядом по ній вони та й ковзнуть.

  І ось вчені вирішили визначити, в якому саме віці представниці прекрасної статі є найпривабливішими для чоловіків. Провівши низку підрахунків, вони з’ясували, що в стадію максимальної привабливості представниці прекрасної статі вступають у віці двадцяти трьох років, тоді як закінчується вона приблизно по досягненню двадцятивосьмирічного віку.

  Відповідне дослідження проводилося спеціалістами Університету Турку, що в Фінляндії. Співробітники цього університету, провівши низку досліджень, з’ясували, що двадцять три-двадцять п’ять років – це вік розквіту жінки в очах чоловіка. При чому пік цього розквіту припадає на двадцять чотири-двадцять п’ять років.


 • Американським вченим вдалося зупинити процес старіння

  Американським вченим вдалося зупинити процес старіння · lesya · 06.11.2014 13:23

  Людство споконвіків намагалося розгадати таємницю людської молодості та секрет довголіття, одна поки що безрезультатно. Створювалися найрізноманітніші еліксири, а іноді в погоні за омолодженням люди вживали відверту отруту, та все ж від природи та від старої з косою втекти не вдавалося ще нікому. Але це не значить, що не вдасться: недавно американським вченим вдалося зупинити процес старіння. Більше того, його можна не просто зупиняти, а й повертати назад, а це означає, що, ймовірно, в недалекому майбутньому люди зможуть домогтися неймовірного ефекту омолодження.


 • Подорожі в часі стануть звичайним явищем до 2080 року

  Подорожі в часі стануть звичайним явищем до 2080 року · lesya · 04.11.2014 23:58

  Так, як наші предки й уявити не могли, що через якихось кілька століть після їхньої смерті небо розсікатимуть гігантські літаки, перевозячи вантажі та людей, так і нам сьогодні уявити важко, що наші нащадки подорожуватимуть в часі, мандруючи в минуле чи майбутнє. А дарма: як твердять вчені, у багатьох з нас ще є час стати свідком подорожей у часі. А наші діти =- ну вже внуки точно – взагалі подорожуватимуть в часі так, як ми їздимо у метро.


 • Перші колоністи Марсу помруть вже на 68-ий день після прильоту

  Перші колоністи Марсу помруть вже на 68-ий день після прильоту · lesya · 29.10.2014 10:37

  Останнім часом вчені все азартніше взялися за організацію колонії на Марсі. Їхню ініціативу народ зустрів досить-таки радісно – вже сьогодні знайшлося чимало екстремалів, готових стати першими, хто потрапить на Червону планету.


 • У Болгарії археологи виявили могилу вампіра

  У Болгарії археологи виявили могилу вампіра · lesya · 14.10.2014 21:51

  Досить цікаву і по-своєму унікальну знахідку зробили недавно болгарські археологи - вони розкопали могилу, яку у вченому світі охрестили «могилою вампіра».

  Всередині цієї могили вчені виявили людський скелет, з-поміж ребер якого стирчав металевий леміш від плуга. Археологи переконані, що у такий спосіб було вбито «вампіра».

  Відкопати могилу вдалося чоловікові, якого прозвали болгарським Індіаною Джонсом, - професорові Миколі Овчарову.

  Вчений все своє життя присвятив загадкам древніх цивілізацій. Він працював на розкопках Перперикону - стародавнього міста, розташованого на півдні Болгарії, неподалік від кордону з Грецією. Це стародавнє місто було виявлене всього два десятиліття тому, хоча люди жили тут ще за п’ять тисяч років до нашої ери!


 • Тип фігури розкаже про розумові здібності жінки

  Тип фігури розкаже про розумові здібності жінки · lesya · 07.10.2014 23:51

  Жінкам з пишними стегнами є чим гордитися – крім того, що вони є більш привабливими для чоловіків, вони ще й виявилися розумнішим за своїх тонконогих суперниць. Дослідження, яке дозволило вченим дійти схожих висновків, проводилося американськими вченими.


 • Вчені вивели "магічну" формулу цементу

  Вчені вивели "магічну" формулу цементу · lesya · 01.10.2014 23:56

  Намагаючись удосконалити уже існуючі технології, вчені проводять нові дослідження, втілюючи в життя найнеймовірніші ідеї, які, слід визнати, іноді виявляються доволі продуктивними.


 • Американський професор графічно пояснив, що таке кандидатська дисертація

  Американський професор графічно пояснив, що таке кандидатська дисертація · lesya · 24.09.2014 17:45

  Ще в сиву давнину великий мудрець і філософ Сократ виголосив фразу, якій судилося стати крилатою: «Я знаю тільки те, що я нічого не знаю…». У цієї фрази є продовження – «Але інші не знають і цього, то ж я знаю більше, ніж інші», але не воно зараз нас цікавить. Ми звертаємо увагу саме на першу частину цього без перебільшення легендарного висловлювання.


 • Російські вчені заявили, що людина майбутнього житиме не більше тридцяти років

  Російські вчені заявили, що людина майбутнього житиме не більше тридцяти років · lesya · 23.09.2014 20:35

  На сьогоднішній день середня тривалість життя українців порівняно невисока – всього шістдесят вісім років. Однак, як твердять російські вчені, вже в недалекому майбутньому люди житимуть ще менше – середня тривалість життя людини майбутнього не перевищить тридцяти років.


 • Инновационная программа от Европейского Союза

  Инновационная программа от Европейского Союза · prosko17 · 01.09.2014 13:10

  В этом году Европейский Союз создал ещё одну программу для учёных – Горизонт 2020.


 • Рейтинг найбільш безглуздих наукових відкриттів

  Рейтинг найбільш безглуздих наукових відкриттів · lesya · 20.08.2014 13:15

  Є чимало людей, готових віддати науці все своє життя. Вони відмовляються від сімей та від життєвих благ, стають навіть трохи одержимими своєю ідеєю. Якщо б цих людей не було, ми б не мали ні літаків, ні автомобілів, а людство так само, як і тисячі років тому, гинуло б від елементарних захворювань. Та все ж далеко не всі науковці працюють над дійсно важливими відкриттями – є відверті наукові шарлатани, що не соромляться витрачати державні чи спонсорські кошти на дуже вже сумнівні відкриття. І ось представники однієї організації в США вирішили скласти рейтинг найбільш безглуздих наукових відкриттів.


 • В космос відправлятимуть людей, роздрукованих на 3D-принтері

  В космос відправлятимуть людей, роздрукованих на 3D-принтері · lesya · 05.08.2014 13:36

  Технології друку сьогодні перебувають на вершині свого розвитку. Якщо кілька століть тому винахід звичайної друкарської машинки став переворотом, то сьогодні мало не з кожним днем з’являються новинки, що дозволяють відтворювати наші ідеї в найнеймовірніших виявах.


 • Фізика і мистецтво: оригінальна інсталяція Етьєна Рея

  Фізика і мистецтво: оригінальна інсталяція Етьєна Рея · lesya · 05.08.2014 12:41

  При слові «дифракція» у багатьох людей може виникнути алергія. Чому? Та тому, що фізика, яку ми вивчали в школі, багатьом надокучила гірше гіркої редьки.


 • Білок кальмара зв'яже комп'ютер з мозком та нервовою системою

  Білок кальмара зв'яже комп'ютер з мозком та нервовою системою · lesya · 25.07.2014 12:04

  В останні роки вчені дедалі більше зусиль докладають до вивчення взаємодії та взаємовпливів людини і різного роду комп’ютерних систем. Одним із напрямів цих досліджень є спроби з’єднати людину з комп’ютером, так, щоб можна було управляти нею за допомогою програм.


 • Любителі хильнути зайвого виявилися найбільш шанованими людьми

  Любителі хильнути зайвого виявилися найбільш шанованими людьми · lesya · 23.07.2014 21:57

  Досить цікаве дослідження провели недавно канадські вчені, результати якого виявилися доволі несподіваними. Те, що вони з’ясували, змусить світ переглянути методику боротьби з алкоголізмом, переконані фахівці.


Всього 812 на 41 сторінці