Наука

 • Вчені створили генну карту таланту

  Вчені створили генну карту таланту · lesya · 21.09.2010 11:29

  Лондонський тижневик «Sunday Times» опублікував повідомлення про те, що британські вчені зуміли створити генну карту таланту. Фахівці Інституту психології Лондонського університету Кінгс Коледж під керівництвом професора Роберта Пломіна на підставі проведеного ними дослідження, в якому взяли участь 4000 школярів, дійшли висновку, що за інтелектуальний рівень та розумові здібності людини відповідає особлива група генів, яка налічує більше ніж 200 одиниць. Водночас з'ясувалося, що на розумовий процес здійснює вплив більшою чи меншою мірою кожен з цих генів.


 • Життя на Марсі можна буде "понюхати"

  Життя на Марсі можна буде "понюхати" · lesya · 20.09.2010 10:12

  Вчені встановили, що в разі існування життя на Марсі, його, ймовірно, спершу можна буде «понюхати», а лише тоді – побачити. Окремі хімічні речовини з характерним неприємним запахом можуть допомогти дослідникам виявити чужорідні мікроорганізми Червоної планети.


 • Вчені шукають "сестру" Землі

  Вчені шукають "сестру" Землі · lesya · 17.09.2010 10:15

  За словами астрономів, що роками займаються вивченням космічного простору та пошуком інших, паралельних осередків існування, вода - джерело життя не лише нашої планети, а й багатьох інших. В такому контексті важливого значення набуває виявлення в інших світах океанів та річок, що свідчитиме про ймовірність виникнення життя не лише на Землі. У 2014 році в США запустять новий телескоп, робота якого спрямовуватиметься на пошук води у Всесвіті.


 • Зрушити предмет з місця, не торкаючись його, можливо

  Зрушити предмет з місця, не торкаючись його, можливо · lesya · 13.09.2010 07:59

  Фізики Австралійського національного університету розробили пристрій, здатний пересовувати шматки скла на відстані півтора метра без найменшого дотику до них. Цей винахід може відіграти вагому роль у створенні т. зв. «оптичного пінцету». Дотепер вдавалося на декілька міліметрів зрушити з місця лише часточки, завбільшки з бактерію, та й то винятково в рідинному середовищі.


 • Меркурій - планета таємниць

  Меркурій - планета таємниць · lesya · 09.09.2010 08:23

  Вчені НАСА з Центру космічних польотів ім. Р. Годдарда серйозно займаються вивченням Меркурія.


 • Спіральні галактики - загадка Космосу

  Спіральні галактики - загадка Космосу · lesya · 08.09.2010 08:25

  Астрономи отримали красномовні свідчення того, що т. зв. карликові галактики в далекому космосі поглинаються більшими спіральними галактиками. Спеціалістам давно відомо, що спіральні галактики зростають, знищуючи при цьому своїх невеликих сусідів; цей безжалісний процес супроводжується докорінними викривленнями карликових галактик.


 • Вчені відкрили нейрони страху

  Вчені відкрили нейрони страху · lesya · 07.09.2010 11:27

  Вченi вияснили, що всi нашi емоцiйнi реакцiї разом зi страхом залежать вiд функцiонування вiдповiдних нейронiв центральної нервової системи. Дослiдникам навiть вдалося виявити шляхом експериментiв, що проводилися на гризунах, тi вiддiлення головного мозку, якi активовують їх захиснi механiзми поведiнки у разi загрози.


 • Мамонти Північної Америки загинули від астероїда?

  Мамонти Північної Америки загинули від астероїда? · lesya · 07.09.2010 10:36

  Спеціалісти не знайшли підтверджень гіпотезі винищення мамонтів Північної Америки, спричиненого падінням метеориту чи комети тринадцять тисяч років тому.


 • Астероїди

  Астероїди · lesya · 06.09.2010 10:32

  Перші результати роботи космічного телескопу «Спітцер» на так званому «теплому» етапі місії доводять, що навколоземні космічні об’єкти виявилися доволі несхожими між собою, багато з них прибуло до Землі з віддалених куточків Сонячної системи.


 • На зміну воді приходить... суха вода.

  На зміну воді приходить... суха вода. · lesya · 02.09.2010 16:53

  Революційним відкриттям в хімії може стати речовина, названа вченими Ліверпульського університету «сухою водою». Винахід доктора Бенжаміна Картера, представлений на національному з’їзді Американського товариства хіміків у Бостоні, являє собою сукупність мікрокристалів, що зовнішнім виглядом нагадують білий порошок. Кожен такий кристал на 95% складається із звичайної води, покритої оболонкою діоксиду кремнію, який, власне, й не дає змішуватись мікронам води.


 • Місяць зменшується у розмірах

  Місяць зменшується у розмірах · CYBERMAG · 31.08.2010 20:41

  182 метри. Саме на стільки, за твердженням вчених зменшився у діаметрі наш природній супутник за час свого існування. І цей процес триває...


 • Гель для затягування ран

  Гель для затягування ран · Vlad · 26.08.2010 15:30

  Вчені Мерілендського університету створили синтетичний гель, який здатен за лічені хвилини зарубцювати глибокі рани.


 • Дослідники виявили новий вид жаби

  Дослідники виявили новий вид жаби · Vlad · 26.08.2010 02:15

  На острові Борнео (третій за величиною острів на Землі, один з островів Малайського архіпелагу у західній частині Тихого океану.) виявили новий вид жаби.


 • Води на місяці ніколи не було

  Води на місяці ніколи не було · Vlad · 24.08.2010 15:40

  Ймовірно, людству так і не вдасться вичавити воду з місячних каменів. Новий аналіз зразків, доставлених астронавтами з Місяця, показує, що ймовірність того, що вода коли-небудь існувала під місячною поверхнею, практично рівна нулю.


 • Verdana є найбезпечнішим для зору екранним шрифтом

  Verdana є найбезпечнішим для зору екранним шрифтом · Vlad · 19.08.2010 15:07

  Такого висновку дійшли вчені з Лабораторії зорової ергономіки в США


 • Знайдено ще один вид черепах, знищений людиною

  Знайдено ще один вид черепах, знищений людиною · Vlad · 19.08.2010 11:50

  На одному з тихоокеанських островів Вануату виявлено останки гігантської сухопутної черепахи


 • Вчені розробили метод отримання біопалива з відходів виробництва віскі

  Вчені розробили метод отримання біопалива з відходів виробництва віскі · Vlad · 18.08.2010 20:14

  Віскі – невід’ємна частина шотландської економіки, стане основою палива, яке найближчим часом з’явиться на британських АЗС.


 • Сила ураганів залежить від кількості … фітопланктону

  Сила ураганів залежить від кількості … фітопланктону · Lesly · 16.08.2010 09:56

  "Ми працюємо над розробкою кліматичних моделей, - розповідає співробітник Лабораторії геофізичної гідродинаміки (США) Ананд Гнанадесікан. - Одне з наших першочергових завдань - зробити їх максимально реалістичними". Для цього стверджують фахівці, в першу чергу необхідно дослідити маловивчені параметри води, такі як її колір.


 • Вчені розповіли, як правильно наливати шампанське

  Вчені розповіли, як правильно наливати шампанське · Lesly · 13.08.2010 15:34

  Французькі дослідники Університету Реймса розповіли, як правильно наливати шампанське в келих, щоб напій зберіг повний букет.

  Як відомо, існує чимало різних способів розливання шампанського. Однак, найбільш відомі методи – це лити строго в центр келиха (що гарантує утворення великої кількості піни), або ж нахилити келих і повільно наливати, дозволяючи напою стікати по стінці посудини, що забезпечує мінімальну втрату бульбашок.


 • Ледачих треба лікувати

  Ледачих треба лікувати · Lesly · 13.08.2010 13:21

  Споконвіку лінощі розцінювалися як страшенна вада, а лінива людина в суспільстві сприймалася як нахлібник, якого старалися позбутися. А от британські медики Річард Уіллер та Еммануель Стаматакіс з Королівського коледжу охорони здоров'я закликають перестати моралізувати і перейти до діла, адже ледачих людей, на їхню думку, необхідно не осуджувати, а лікувати.


Всього 812 на 41 сторінці