Наука

 • В центрі Мехіко виявили стіну з людських черепів

  В центрі Мехіко виявили стіну з людських черепів · lesya · 08.09.2015 19:51

  Недавно в центрі мексиканської столиці було виявлено зловісну знахідку – стіну з людських черепів. Розташована вона в самісінькому центрі міста, на вулиці Гватемала. Правда, людські черепи не є результатом якихось мафіозних розборок, які у Мексиці є досить частим явищем. Археологи, що відшукали знахідку, кажуть, що стіна – це ритуальна споруда часів Ацтекської імперії.


 • Німецькі дослідники навчили нейронні мережі "творити" в стилі знаменитих художників

  Німецькі дослідники навчили нейронні мережі "творити" в стилі знаменитих художників · lesya · 02.09.2015 19:05

  Скоро картину якогось знаменитого художника можна буде легко підробити. Тож не дивуйтеся, якщо на черговому аукціоні з’явиться «невідоме раніше» полотно пензля Ван Гога, да Вінчі чи Пікассо...


 • Біля берегів Греції виявили древнє місто

  Біля берегів Греції виявили древнє місто · lesya · 01.09.2015 15:26

  На нашій землі стільки таємничих місць, що й злічити годі. Нерозгадані секрети колишніх цивілізацій манять дослідників, і найазартніші з них таки роблять цікаві відкриття та несподівані знахідки.


 • Чорні діри можуть бути порталом в паралельні Всесвіти

  Чорні діри можуть бути порталом в паралельні Всесвіти · lesya · 26.08.2015 23:16

  Попри те, що наука сьогодні вийшла на високий рівень, наш світ має ще стільки загадок і таємниць, що й уявити годі. І від однієї лише спроби осягнути масштаби та можливості нашого Всесвіту голова йде обертом.


 • Запорізькі студенти розкопали поховання жінки-воїна

  Запорізькі студенти розкопали поховання жінки-воїна · lesya · 21.08.2015 14:06

  Студентське життя може бути нудним і нецікавим, а може бути сповненим пригод і незабутніх вражень.


 • Голодних жінок романтика не цікавить

  Голодних жінок романтика не цікавить · lesya · 14.08.2015 14:48

  Хлопцям, які вирішують зекономити на першому побаченні, варто прислухатися до порад американських учених. Вони недавно з’ясували, що голодні дівчата зовсім не налаштовані на романтику, тому замість самотньої, злегка потріпаної трояндочки краще зводіть даму перекусити. А вже тоді можете споглядати вечірні краєвиди чи насолоджуватися романтичною тишею нічного міста, накритого глибоким зоряним небом.


 • Вчені з'ясували, коли починається старіння

  Вчені з'ясували, коли починається старіння · lesya · 12.08.2015 20:55

  Вчені продовжують битися над розгадкою таємниці молодості. Недавно вони провели ще одне дослідження, яке дозволяє з’ясувати, коли ж людина починає старіти. Його результати допоможуть нам визначитися з тим, коли ж слід починати інтенсивний догляд за собою.


 • Почерки царя Олександра І і старця Феодора Томського виявилися ідентичними

  Почерки царя Олександра І і старця Феодора Томського виявилися ідентичними · lesya · 25.07.2015 09:30

  Графологи, провівши дослідження, твердять, що почерк російского царя Олександра І та старця Феодора Томського практично ідентичні. А це може бути підтвердженням того, що обидві людини - одна й та сама особа.

  Існує легенда, згідно з якою старець Федір Кузьмич приїхав у Томськ в середині дев’ятнадцятого століття. Та насправді це був ніякий не жебрак, а цар Олександр перший, переодягнений бідняком. Наприкінці минулого століття, у 1984 році, російська православна церква канонізувала Феодора Томського як праведника.

  Проведена недавно графологічна експертиза може бути підтвердженням того, що Олександр І та Федір Кузьмич - це одна й та сама особа. Почерки, взяті з рукописів обох історичних осіб, є дуже схожими, каже президент Російського графологічного суспільства Світлана Семенова.

  Олександр І (фото з сайту ukrmap.su)

  За однією з історичних легенд Томська, в середині дев’ятнадцятого століття в місто прибув мандрівний старець Федір Кузьмич. Одна з версій гласить, що це був сам цар Олександр І, що імітував свою смерть в Таганрозі та пустився мандрувати по Росії, бажаючи відмолити свої численні гріхи. Помер старець у 1864 році, а більше, ніж століття по тому, у 1984-у, його канонізували як праведного Феодора Томського. Мощі святого було знайдено у 1995 році.


 • Виробники штучного м'яса покращили його смак і зробили продукт дешевшим

  Виробники штучного м'яса покращили його смак і зробили продукт дешевшим · lesya · 15.07.2015 18:51

  Ось така картинка давненько гуляє просторами Інтернету. І те, що написане в ній, це не сарказм та не іронія, і зовсім не творче перебільшення, а чистісінька, нехай і не зовсім приємна, але правда: сьогодні для того, щоб поласувати м’ясом, не обов’язково мати м’ясо під рукою.


 • Вчені з'ясували, що дзеркала витягують з нас сили та молодість

  Вчені з'ясували, що дзеркала витягують з нас сили та молодість · lesya · 15.07.2015 16:22

  Так уже закладено природою, що жінки полюбляють крутитися перед дзеркалом. Але недавно вчені заявили, що це досить небезпечне заняття - виявляється, дзеркала можуть витягувати з нас силу та молодість.


 • Вчені пояснили, звідки в старих будинках беруться примари

  Вчені пояснили, звідки в старих будинках беруться примари · lesya · 08.07.2015 17:24

  Час від часу в ЗМІ з’являється інформація про чергову примару, що оселилася в якомусь старому будинку. Хтиось може вірити в таку інформацію, хтось ні, але вченим такі-ось повідомлення не дають спокою, адже часто про наявність примар говорять поважні люди, далекі від забобонів та потойбіччя, психічно здорові індивіди, які готові побитися на що завгодно об заклад, що їм таки доводилося бачити справжнісіньких примар.


 • Гітлер програв війну через психічний розлад

  Гітлер програв війну через психічний розлад · lesya · 01.07.2015 22:47

  Недавно вчені дослідили, що жорстокий тиран Адольф Гітлер міг би здобути перемогу і над Радянським Союзом, і над іншими супротивниками під час Другої світової, якщо б не його психічні відхилення. Саме вони призвели до того, що фашистська Німеччина отримала поразку.


 • Камбоджійські діти випадково виявили древній храм

  Камбоджійські діти випадково виявили древній храм · lesya · 26.06.2015 16:59

  Археологи можуть десятки років присвятити пошукам давніх, втрачених з плином часу пам’яток, і безрезультатно. А може бути й таке, що якийсь випадковий перехожий нехотячи виявить те, над чим так ревно б’ються вчені.


 • "Відволікаючесексуальні" жінки-вчені виступили проти сексизму

  "Відволікаючесексуальні" жінки-вчені виступили проти сексизму · lesya · 17.06.2015 09:21

  Кількома днями раніше у світі розгорівся сексистський скандал, що коштував роботи нобелівському лауреату. Виступаючи на конференції дев’ятого червня, що проходила у Південній Кореї, знаменитий біохімік Тімоті Хант, що є лауреатом Нобелівської премії, розповів, які проблеми несуть жінки в науці. “Коли вони працюють у лабораторії, - каже вчений, - відбуваються три речі: або ви закохуєтеся в них, або вони закохуються в вас, або коли ви їх критикуєте, вони плачуть».


 • Шестеро американців 8 місяців прожили в повній ізоляції в умовах, що відтворюють марсіанські

  Шестеро американців 8 місяців прожили в повній ізоляції в умовах, що відтворюють марсіанські · lesya · 15.06.2015 13:55

  Щоб підготувати майбутніх марсіан до життя на їхній новій батьківщині, вчені створюють для них особливі умови існування вже тут, на Землі. Справді, у тих, хто полетить на Марс, вороття назад скоріше за все, не буде. Хіба що за кілька років людство винайде нові способи подорожувати у Космосі, які дозволять нам долати відстані у сотні мільярдів кілометрів за лічені хвилини. Та це навряд чи. Тож виходить, що перші марсіани свого роду приречені - додому їм уже не повернутися. А хто знає, як зреагують вони на нові умови життя?.. Тож дослідники вирішили підготувати їх заздалегідь, і для цього вони відтворили атмосферу, яку відкриє їм життя на Марсі.


 • Встановлено, чому підліткам важко вчитися

  Встановлено, чому підліткам важко вчитися · Lesly · 12.06.2015 12:17

  Аналізуючи успішність школярів, вчені прийшли до висновку, що учням початкових класів навчання дається значно легше ніж старшокласникам. Зокрема, серед молодших дітей набагато більше відмінників, а старшим, щоб підкорити нові вершини знань, доводиться прикладати набагато більше зусиль, внаслідок чого вони частіше отримують нижчі оцінки.


 • Вчені з'ясували, чому деякі люди виглядають молодшими за свій вік

  Вчені з'ясували, чому деякі люди виглядають молодшими за свій вік · lesya · 10.06.2015 17:12

  На світі є чимало людей, які виглядають значно молодше свого віку. Шкіра у них підтягнута, здоров’я міцне, а форми, як і в молодому віці, апетитні. Як з’ясували вчені, справа тут не тільки в догляді за собою - залишатися довго молодим людям допомагають гени.


 • Наукова стаття з 5154 авторами побила світовий рекорд

  Наукова стаття з 5154 авторами побила світовий рекорд · lesya · 19.05.2015 11:03

  Вчені та дослідники часто стають авторами наукових статей. Пишуть вони їх самостійно або в співавторстві - останній варіант, до речі, досить поширений у вченому світі. Але недавно в світ вийшла стаття, яка побила всі рекорди: її авторами стало п’ять тисяч сто п’ятдесят чотири особи.


 • Загадкові сигнали, що не давали вченим спокою цілих 17 років, видавала їхня мікрохвильовка

  Загадкові сигнали, що не давали вченим спокою цілих 17 років, видавала їхня мікрохвильовка · lesya · 11.05.2015 16:54

  Невелике розчарування чекало австралійських учених. Ще в 1998 році вони зафіксували якісь загадкові сигнали, що йшли з космосу. Недавно виявилося, що ці сигнали “відсилала” астрономам їхня мікрохвильовка.


 • Шнобелівська премія 2014 - сосиски з фекалій і тампони з бекону

  Шнобелівська премія 2014 - сосиски з фекалій і тампони з бекону · lesya · 08.05.2015 18:25

  Всі студенти знають, що дипломна робота - це дуже серйозна справа, до виконання якої потрібно підійти дуже відповідально. При чому продумати все варто до найменших дрібниць, щоб не стати схожим на когось з лауреатів Шнобелівської премії.


Всього 812 на 41 сторінці