Наука

 • Вчені відкрили "підземну річку"

  Вчені відкрили "підземну річку" · lesya · 31.08.2011 11:31

  «Підземна річка», яка тече під Амазонкою та про відкриття якої минулого тижня заявляли бразильські геологи, насправді виявилася зовсім не річкою. Про це повідомили вчені, які брали участь в описі цього природного феномену.


 • Вчені відкрили алмазну планету

  Вчені відкрили алмазну планету · lesya · 29.08.2011 17:09

  Цими днями групі вчених під керівництвом Метью Бейлса (Matthew Bailes) з Технологічного університету Свінберн в Австралії (Swinburne University of Technology) вдалося відкрити алмазну планету.


 • Передбачати майбутнє може кожен

  Передбачати майбутнє може кожен · lesya · 29.08.2011 16:53

  Група вчених на чолі з Джеффрі Заксом, який займається вивченням когнітивної нейрофізіології у Вашингтонському університеті в Сент-Луїсі, після проведення серії функціонального МРТ-сканування, виявила в головному мозку зону, яка допомагає людині передбачити найближче майбутнє.


 • Вчені виявили скелет барана з людською головою

  Вчені виявили скелет барана з людською головою · lesya · 29.08.2011 16:22

  Нещодавно в Ставрапольскому краї, Росія, групою археологів було виявлено вельми цікавий артефакт: під час розкопок стародавнього кургану вчені виявили скелет барана з людським черепом.


 • Першій зготованій страві близько 2 млн років

  Першій зготованій страві близько 2 млн років · lesya · 25.08.2011 12:43

  Нещодавно вчені дійшли висновку, що люди почали готувати їжу майже 2 млн років тому. На таке твердження вчених наштовхнули результати вивчення та аналізу стану зубів древньої людини.


 • Переселяємося на Марс?

  Переселяємося на Марс? · lesya · 25.08.2011 12:27

  Фахівці твердять, що зовсім скоро люди зможуть жити на Марсі. Нещодавно скандальний американський вчений на ім’я Крейг Вентер, який минулого року приголомшив наукове співтовариство заявою про створення першого в світі штучного організму, повідомив тому ж таки науковому світові, що стоїть на порозі нового грандіозного відкриття, яке допоможе людству оселитися на Марсі.


 • Щурів реабілітували: гризуни не були причетні до спалаху епідемії "чорної смерті"

  Щурів реабілітували: гризуни не були причетні до спалаху епідемії "чорної смерті" · lesya · 22.08.2011 18:35

  Нещодавно в результаті проведення низки спеціальних досліджень, присвячених епідемії чуми в Лондоні 1348-1349 років, виявилося, що, ймовірно, щурі свого часу не були причетні до спалаху епідемії «чорної смерті».


 • Вчені в Космосі знайшли намисто

  Вчені в Космосі знайшли намисто · lesya · 18.08.2011 12:56

  Відкрите явище назвали планетарною туманністю. За даними фахівців, близько 10 тис. років тому велика зірка ніби «притягнула» до себе свого компаньйона. Залишки маленької зірки продовжили орбітальний рух навколо великої сусідки, збільшивши цим самим швидкість її обертання. Швидкість обертання гіганта настільки підвищилася, що частина газової оболонки викинулася в космічний простір. Яскраві утворення - скупчення викинутого газу - сформували намисто. Діаметр цього кільця становить близько 12 трлн. миль.


 • У батьків з різних міст діти будуть високими

  У батьків з різних міст діти будуть високими · lesya · 10.08.2011 13:47

  Нещодавно вчені виявили вельми цікавий факт: в процесі дослідження їм вдалося з’ясувати, що у батьків, народжених в одному і тому ж місті, частіше народжуються діти середнього та невисокого зросту. Однак якщо батько та мати народилися й виросли далеко один від одного, тоді їхні діти, скоріше за все, виростуть високими.


 • Колись у Землі було два Місяця

  Колись у Землі було два Місяця · lesya · 09.08.2011 14:22

  Нещодавно групі астрономів вдалося виявити, що близько 4,6 мільярда років тому планета Земля мала два Місяця. На сьогоднішній день в науковому світі побутує думка, ніби Місяць утворився в результаті зіткнення Землі з великим небесним тілом - Тейєю (розміри цього тіла дорівнюють розмірам Марса). При цьому зворотний бік Місяця, той, який ми ніколи не бачимо з Землі, суттєво відрізняється від сторони, поверненої до нашої планети. Видима сторона Місяця має переважно рівний рельєф, утворений рівнинами застиглої лави, натомість зворотна сторона його вкрита горами. До того ж, товщина кори супутника з «невидимого» боку на 50 кілометрів перевищує товщину звичної нашому оку сторони, вона також містить набагато більше калію, фосфору та рідкісних елементів.


 • Люди без відбитків пальців

  Люди без відбитків пальців · lesya · 08.08.2011 14:02

  Цими днями група вчених медичного центру Сураські в Тель-Авіві (Tel Aviv Sourasky Medical Center), Ізраїль, вирішила дослідити, чому у деяких людей відсутні відбитки пальців. Виявилося, що причина цього явища криється в рідкісній генетичній мутації.


 • Гра на ударних врятує від депресії

  Гра на ударних врятує від депресії · lesya · 05.08.2011 09:47

  Нещодавно група фахівців з Фінляндії в результаті проведеного експерименту виявила, що гра на музичних інструментах та спів допомагають людям подолати депресію та стрес.


 • Вчені створили вакцину проти героїну

  Вчені створили вакцину проти героїну · lesya · 28.07.2011 15:35

  Цими днями співробітники Інституту Скріппса протестували унікальний препарат - вакцину проти героїну. Створений препарат змушує імунну систему організму людини зупиняти переробку героїну, в результаті чого можна уникнути наркотичного сп'яніння.


 • Вчені навчилися читати думки

  Вчені навчилися читати думки · lesya · 12.07.2011 13:02

  Нещодавно група дослідників з Центру мозку та мислення при університеті Західного Онтаріо навчилася передбачати дії та вчинки людини, аналізуючи активність головного мозку.


 • Вчені виокремили ген вампіра

  Вчені виокремили ген вампіра · lesya · 12.07.2011 12:29

  Нещодавно групі вчених вдалося виокремити генну мутацію, яка відповідає за розвиток вродженого гіпертрихозу - захворювання, відомого під назвою «синдром перевертня». Цілком ймовірно, що саме цей розлад ліг в основу сказань про вервольфа та інших монстрів, які представляють собою щось середнє між людиною та диким звіром.


 • Народжені через 20 років люди житимуть вічно

  Народжені через 20 років люди житимуть вічно · lesya · 11.07.2011 17:40

  Відомий на увесь світ геронтолог і науковий керівник фонду СЕНС (SENS), розташованого у США (цей фонд займається проблемами тривалості життя), Аубрей де Грей впевнений, що перша людина, яка проживе до 150 років, вже народилася, а люди, які зможуть жити до 1000 років, з'являться на світ двадцятьма роками пізніше.


 • Вчені з'ясували, з чого складається Сонце

  Вчені з'ясували, з чого складається Сонце · lesya · 11.07.2011 17:34

  Використовуючи зразки сонячного вітру, отримані під час космічної місії Genesis, групі французьких вчених у співпраці з американськими колегами вдалося з'ясувати ізотопний склад азоту Сонця. Результати дослідження доводять, що ізотопний склад сонячного азоту разюче відрізняється від ізотопного складу метеоритів та Землі.


 • Немовлята відрізняють негативні емоції від позитивних

  Немовлята відрізняють негативні емоції від позитивних · lesya · 04.07.2011 08:28

  В результі проведених нещодавно досліджень виявилося, що дитячий мозок здатний сприймати безліч звуків, які виражають різні людські емоції, вміючи при цьому розрізняти їх. Так, недавно група вчених під керівництвом доктора Анни Блазі (Anna Blasi) з Королівського коледжу Лондона провела спеціальне дослідження, в ході якого займалася вивченням реакцій головного мозку немовлят на звуки-виразники різних емоцій. В результаті виявилося, що у дітей активувалися ті ж самі зони мозку, що й у дорослих. При цьому немовлята з легкістю відрізняють негативні емоції від позитивних.


 • Біологам вдалося омолодити клітини

  Біологам вдалося омолодити клітини · lesya · 29.06.2011 08:05

  Вченими Массачусетського технологічного інституту знайдено ген, який відповідає за старіння. І хоча принцип роботи цього гена ще до кінця не досліджений, він може відкрити шлях до омолодження організмів, у тому числі й людського.


 • Люди-Х існують насправді

  Люди-Х існують насправді · lesya · 28.06.2011 17:29

  Нещодавно вчені медичної школи університету Массачусетса (University of Massachusetts Medical School) довели, що людина могла б бачити магнітне поле, орієнтуючись у просторі без будь-якого компаса. Справа в тому, що очі птахів, ссавців та комах містять особливий білок - криптохром, який дозволяє відчувати магнітне поле. Своєрідний криптохром є і в людей. Однак він чомусь не діє. Ну принаймні точно не з тією силою, що у братів наших менших.


Всього 812 на 41 сторінці