Наука

 • У пандеміях грипу винна Ла-Нінья

  У пандеміях грипу винна Ла-Нінья · lesya · 17.01.2012 23:50

  Нещодавно американським дослідникам вдалося простежити вельми цікаву залежність: вчені помітили, що чотири останні пандемії грипу прийшли принесла холодна течія "Ла-Нінья" в східних районах Тихого океану. Вчені твердять, що птахи, які переносять віруси грипу, змінюють шляхи своєї міграції в залежності від кліматичних умов, визначених цією течією. Разом з цим дослідники вказують на те, що далеко не завжди явища, викликані цією аномалією або осциляцією в Тихому океані, обов’язково супроводжуються епідеміями грипу.


 • Вчені оправдали марихуану

  Вчені оправдали марихуану · lesya · 17.01.2012 16:59

  Цими днями група американських вчених дійшла висновку, що помірне куріння марихуани не завдає шкоди дихальній системі, на відміну від тютюнового диму.


 • Вибір духів зумовлений генетично

  Вибір духів зумовлений генетично · lesya · 10.01.2012 15:05

  Нещодавно групі вчених з Швейцарського федерального технологічного інституту (Swiss Federal Institute of Technology) під керівництвом Августа Хеммерлі (August Hämmerli) вдалося з’ясувати, що любов та схильність до різних ароматів безпосередньо залежить від генів. Результати проведеного фахівцями дослідження опубліковані в журналі Zürich Journal of Cosmetic Science.


 • Середньовічні лицарі, як і сучасні воїни, страждали посттравматичним стресовим розладом

  Середньовічні лицарі, як і сучасні воїни, страждали посттравматичним стресовим розладом · lesya · 23.12.2011 16:45

  Зазвичай у фільмах, нехай і документальних чи історичних, перед нами постають не справжні, а дещо змінені, переосмислені образи середньовічних лицарів, яких зображають героями, готовими битися до загину без страху і жалю. Іноді вони постають перед нами холодними і безсердечними вбивцями.


 • Вчені "стиратимуть" в мозку спогади про кокаїн

  Вчені "стиратимуть" в мозку спогади про кокаїн · lesya · 15.12.2011 11:35

  Нещодавно вчені запропонували новий метод боротьби з кокаїновою залежністю. Важливість цього відкриття насамперед у тому, що якщо з'явилася можливість боротися з кокаїном, то вчені зможуть перемогти й залежність від слабших, та не менш небезпечних наркотиків.


 • Вчені з'ясували, чому позіханням можна "заразитися"

  Вчені з'ясували, чому позіханням можна "заразитися" · lesya · 14.12.2011 19:05

  Вчені з усього світу протягом тривалого часу намагалися з’ясувати, чому, коли бачиш, як хтось позіхає, в тебе неминуче виникає нестримне бажання й самому позіхнути. Висловлювалися припущення, що цей феномен є особливою формою соціальної емпатії, яка допомагає людям взаємодіяти між собою. І лише недавно дослідникам вдалося точно дізнатися суть цього явища.


 • Вчені довели: шрами прикрашають чоловіків

  Вчені довели: шрами прикрашають чоловіків · lesya · 12.12.2011 21:11

  Нещодавно вчені провели дослідження, в процесі якого з’ясували вельми цікавий факт: виявилося, що шрами на обличчі чоловіка приваблюють представниць протилежної статі. Однак фахівці підкреслюють, що ця залежність не поширюється на сліди, отримані в результаті вітрянки або акне.


 • Материнська ласка рятує від наркозалежності

  Материнська ласка рятує від наркозалежності · lesya · 09.12.2011 08:28

  Нещодавно вчені виявили, що материнська турбота перепрограмовує імунну систему мозку так, що в майбутньому активні імунні гени не дають центру задоволення мозку згадувати про наркотики. Відомо, що основною причиною виникнення залежності від опіатів є їхній вплив на центр задоволення в мозку, однак вплив цей частково опосередкований. Опіати збуджують гліальні клітини нервової системи, які виконують також імунну функцію, посилаючи сигнал в прилеглі ядра головного мозку. Наркотична речовина, потрапляючи в організм, імітує запалення, змушуючи клітини нейроглії знову та знову стимулювати центр задоволення.


 • Пізнати людину можна по запаху

  Пізнати людину можна по запаху · lesya · 08.12.2011 10:52

  Вчені твердять, що, понюхавши людину, можна зрозуміти, хто вона насправді. Так, виявляється, що природний запах, який виробляється тілом людини, може багато про неї розповісти. Запах відіграє важливу роль не лише в сексуальному житті, як прийнято вважати, а й у повсякденному. Польські вчені, приміром, впевнені, що, просто понюхавши людину, можна дізнатися особливості її характеру.


 • Лікарям порадили читати Шекспіра

  Лікарям порадили читати Шекспіра · lesya · 30.11.2011 19:19

  Нещодавно британський лікар, провівши спеціальне дослідження, дійшов висновку, що читання творів Вільяма Шекспіра може допомогти його колегам краще розуміти симптоми психосоматичних розладів. Так, в рамках експерименту Кеннет Хітон (Kenneth Heaton) з Північного Сомерсета проаналізував 42 твори Шекспіра та 46 творів його сучасників, вишукуючи там описи фізичних симптомів, спричинених надміру сильними емоціями. В результаті спеціаліст з'ясував, що у творчості класика описи психосоматичних розладів зустрічаються значно частіше, аніж в книгах його сучасників.


 • Перше слово наших предків - "ду"

  Перше слово наших предків - "ду" · lesya · 25.11.2011 15:08

  Протягом тривалого періоду розвитку людства еволюція мовного апарату дозволила людині видавати доволі різноманітний набір фонем та їхніх варіантів. За словами фахівців, однією з найважливіших змін стала редукція легеневої альвеоли. Цей своєрідний повітряний мішок добре розвинений у всіх приматів, та лише в людини він перетворився в рудиментарний орган. Завдяки відсутності характерного виступу під'язикової кістки у наших предків вчені можуть визначити, коли приблизно це перетворення сталося. Спеціалісти, проаналізувавши окремі дані, дійшли висновку, що в австралопітека афарського, який жив 3300000 років тому, легенева альвеола ще була, а вже у Гейдельберзької людини, яка появилася 600 тис. років тому, - цей орган зник.


 • Вчені вміють керувати дощем

  Вчені вміють керувати дощем · lesya · 25.11.2011 08:04

  Нещодавно група вчених Інституту теоретичної фізики імені Ландау РАН (ІТФ РАН) провела дослідження, в ході якого займалася вивченням структури та поведінки частинок теплих дощових хмар, розробивши математичну модель, яка може стати основою технології управління дощем. Дослідження проводилося під керівництвом професора Інституту Вейцмана (Ізраїль) Григорія Фальковича.


 • Вчені склали рейтинг планет, на яких може зародитися життя

  Вчені склали рейтинг планет, на яких може зародитися життя · lesya · 24.11.2011 23:10

  Цими днями міжнародна група вчених склала рейтинг планет, на яких може існувати життя. На першому місці опинилися місяць Сатурна Титан та екзопланета Gliese 581g, розташована на відстані 20,5 світлових років у сузір'ї Терезів. Взагалі вчені запропонували два рейтинги: індекс схожості з Землею (Earth Similarity Index, ESI) та індекс заселеності планети (Planetary Habitability Index, PHI).


 • Десять найцікавіших способів загибелі людства

  Десять найцікавіших способів загибелі людства · lesya · 24.11.2011 20:54

  Сучасні вчені впевнені, що чим більше світла проливається на таємниці Всесвіту, тим вищим є ризик самознищення людства. На сьогоднішній день спеціалісти виокремлюють десять найвишуканіших способів загибелі людства, відкритих наукою протягом останнього періоду.


 • Вчені пояснили феномен "дверного отвору"

  Вчені пояснили феномен "дверного отвору" · lesya · 22.11.2011 15:15

  Нещодавно група дослідників з американського університету Нотр-Дам, розташованого в місті Саут-Бенд, штат Індіана, в рамках спеціального дослідження проаналізувала «проблему дверного отвору». Вченим вдалося знайти пояснення тому, чому частенько ми вмить забуваємо, для чого пішли в іншу кімнату, кухню або ж у ванну, та ніяк не можемо пригадати, що нам тут було потрібно.


 • Ліва півкуля мозку непристойніша у порівнянні з правою

  Ліва півкуля мозку непристойніша у порівнянні з правою · lesya · 16.11.2011 13:15

  Нещодавно група американських учених з чотирьох університетів провела дослідження, в рамках якого фахівці намагалися з’ясувати, як мозок обробляє непристойні думки.


 • Вчені виявили ще одну властивість води

  Вчені виявили ще одну властивість води · lesya · 11.11.2011 22:40

  Нещодавно виявилося, що фантастична та незбагненна природа однієї з найпростіших хімічних речовин продовжує дивувати учених. Так, цими днями спеціалісти повідомили, що при охолодженні нижче точки замерзання, вода може перетворюватися на новий тип рідини.


 • Відсутність Сонця викликає галюцинації

  Відсутність Сонця викликає галюцинації · lesya · 11.11.2011 00:23

  Нещодавно вчені встановили, що надто низький рівень вітаміну D в організмі може бути причиною різноманітних психічних розладів, серед яких - марення і галюцинації. Окрім того, нестача цього вітаміну може стати передумовою розвитку депресії. Отож у даному контексті психіатри радять додатково тестувати людей з недоліком вітаміну D на стан душевного здоров'я.


 • Чому Римська республіка стала імперією?

  Чому Римська республіка стала імперією? · lesya · 10.11.2011 21:50

  Як відомо з історії, у 49 році до н. е. Юлій Цезар перейшов Рубікон (невеличку річку на півночі Італії) і, захопивши Рим, з легкістю розправився з суперниками та заклав основи монархії. Природно, тут виникає запитання: що ж сталося з Римською республікою, з тими громадськими інститутами, які протягом століть керували перетворенням скромного латинського поселення в непереможну середземноморську метрополію? Чому сталося так, що якийсь собі там Цезар (так само, як Сулла до нього і Август – після нього) отримав у своє розпорядження фактично особисту армію? І чому республіканські легіони вирішили служити одній людині, а не сенату або ж цілому народу?


 • Лазер зробить карі очі блакитними

  Лазер зробить карі очі блакитними · lesya · 09.11.2011 16:19

  Відомо, що колір очей, даний нам природою, можна легко змінити за допомогою спеціальних лінз. Однак, ясна річ, такі зміни тимчасові. Отож нещодавно вчені виявили набагато радикальніші методи зміни кольору очей.


Всього 812 на 41 сторінці