Наука

 • Корисні копалини видобуватимуть на асероїдах

  Корисні копалини видобуватимуть на асероїдах · lesya · 01.05.2012 14:56

  Стало відомо, що вже в недалекому майбутньому людство налагодить видобуток корисних копалин на астероїдах. "Поки що є лише назва фірми, список знаменитих менеджерів та меценатів і коротенька заява. Вже скоро компанія Planetary Resources Inc. в Сіетлі детально пояснить, як у майбутньому можна буде постачати світ природною сировиною з космосу", - пише Financial Times Deutschland.


 • Китайські вчені схрестили вівцю з хробаком

  Китайські вчені схрестили вівцю з хробаком · lesya · 30.04.2012 12:07

  Нещодавно китайські спеціалісти представили світові вельми цікаві результати своїх робіт – вівцю, схрещену з хробаком. В результаті певних генетичних змін на світ з'явилося ягня, м'ясо якого, за твердженням дослідників, не лише надзвичайно смачне та ніжне, але й вельми корисне для нашого здоров'я.


 • Вчені виявили ген, який відповідає за інтелект

  Вчені виявили ген, який відповідає за інтелект · lesya · 25.04.2012 00:15

  Цими днями каліфорнійським вченим вдалося відповісти на запитання, чому одні люди розумніші за інших. Як виявилося, вся справа в гені, який відповідає за розмір мозку, роблячи одних людей певною мірою розумнішими за інших.


 • Вчені знайшли дітей Клеопатри

  Вчені знайшли дітей Клеопатри · lesya · 24.04.2012 19:10

  Нещодавно італійські єгиптологи виявили статую, яка зображує дітей Клеопатри VII та Марка Антонія


 • Ліва щока є привабливішою за праву

  Ліва щока є привабливішою за праву · lesya · 24.04.2012 17:09

  Вчені, порівнявши естетичну та емоційну привабливість лівої і правої половини людського обличчя, дійшли висновку, що привабливішою у цьому плані є все-таки ліва.


 • Повсякденні речі, які викликають збої в роботі мозку

  Повсякденні речі, які викликають збої в роботі мозку · lesya · 22.04.2012 15:47

  Наш мозок часом відмовляється сприймати квантову механіку чи осягнути всі таємниці нескінченного всесвіту з цілком зрозумілих причин. Та в той же час він чудово обробляє інформацію, яка надходить від об'єктів та явищ повсякденного життя. Однак є декілька винятків, які наш мозок бентежать, викликаючи цим самим збої в його роботі.


 • Вираження емоцій залежить від культурних особливостей

  Вираження емоцій залежить від культурних особливостей · lesya · 20.04.2012 10:55

  У знаменитій книзі Чарльза Дарвіна «Вираження емоцій у людей і тварин», яка побачила світ у 1872 році, йшлося про те, що всі люди на нашій планеті сприймають емоції однаково. До такого висновку вченого підштовхнув наступний факт: якщо б емоції були рисами культурними, то вони обов'язково б різнилися в різних культурах та народностях. Приміром, посмішка в одного народу означала б щось зовсім інше, ніж в інших народів. А оскільки це зовсім не так, то виходить, що міміка є вродженою, а не набутою характеристикою людини.


 • Ненависть до геїв - ознака гомосексуалізму

  Ненависть до геїв - ознака гомосексуалізму · lesya · 12.04.2012 20:26

  Нещодавно вчені виявили, що дуже часто гомофобія є однією з ознак гомосексуалізму. Так, в результаті проведеного нещодавно дослідження з’ясувалося, що упередження проти геїв часто зумовлене недостатнім розумінням власної сексуальної орієнтації та авторитарним вихованням. Вчені з Університету Рочестера (Великобританія) з колегами з Каліфорнійського університету в Санта-Барбарі (США) твердять, що в більшості випадків найзапекліші борці з секс-меншинами самі не проти були б зануритися в принади нетрадиційного сексу, якби не дитяча боязнь батьківського гніву. Тому іноді гомофобія - це боязнь самого себе.


 • Моторошна смерть ірландських королів

  Моторошна смерть ірландських королів · lesya · 10.04.2012 00:25

  Ірландські археологи продовжують досліджувати виявлену нещодавно в болоті неподалік міст Аббіліш і Портліш мумію. Проведений аналіз муміфікованих останків дозволив ученим дізнатися чимало подробиць про ще одного короля кельтів. Мумію ірландського короля вдалося виявити цілком випадково: на неї під час робіт на торфовищах натрапили місцеві мешканці. Вік знахідки налічує близько двох з половиною тисяч років. Дослідженням мумії займається відомий фахівець з болотних мумій Еймон Келлі, куратор Ірландського національного музею.


 • 10 функцій організму, які продовжують працювати після смерті

  10 функцій організму, які продовжують працювати після смерті · lesya · 27.03.2012 11:07

  Виявляється, низка функцій нашого організму продовжують діяти протягом певного часу після смерті. З нашим тілом відбуваються неймовірні речі…


 • Вчені навчилися керувати спогадами

  Вчені навчилися керувати спогадами · lesya · 26.03.2012 12:30

  Вчені з усього світу вже протягом тривалого часу намагаються з’ясувати, як влаштована наша пам’ять. І справді, чому певні епізоди з нашого життя запам’ятовуються краще, а інші – гірше, та чи існують в нашому мозку цілком матеріальні структури, де зберігаються конкретні образи та емоції?


 • Спорт та кофеїн можуть змінити ДНК

  Спорт та кофеїн можуть змінити ДНК · lesya · 17.03.2012 11:21

  Цими днями група дослідників зі Швеції оприлюднила дані свого нового дослідження, з яких випливає, що ДНК людських клітин може змінюватися. Дослідження проводилося вченими з Інституту Каролінська в Швеції під керівництвом Джулін Зелат. Вченим вдалося виявити, що під впливом фізичних навантажень або кофеїну на певних ділянках молекули ДНК у м'язах зазнають негайних хімічних та структурних змін. Результати роботи опубліковані в березневому номері журналу Cell Metabolism.


 • Аномальне зближення Землі та Місяця "вбило" "Титанік"

  Аномальне зближення Землі та Місяця "вбило" "Титанік" · lesya · 07.03.2012 10:52

  Нещодавно вчені з’ясували істинну причину загибелі «Титаніка». Виявляється, аномально близьке розташування Землі та Місяця в грудні 1912 року зумовило значне підвищення рівня Світового океану. В результаті цього значна кількість айсбергів, які раніше сиділи на мілині, вирушили у вільне плавання. Власне, один із таких айсбергів і трапився на шляху "Титаніка".


 • Скоро тара стане їстівною

  Скоро тара стане їстівною · lesya · 28.02.2012 00:34

  Цими днями учений Гарвардського університету пообіцяв зробити пляшки їстівними. В основі ідеї Едвардса лежить прототип, створений його колегою по Гарварду Дональдом Інгбером та французьким дизайнером Франсуа Азамбургом. Посудина, зображена на фото, виготовлена з альгінату натрію і біорозкладаних полімерів.


 • Чоловік без мозку продовжує дивувати вчених

  Чоловік без мозку продовжує дивувати вчених · lesya · 16.02.2012 17:31

  Всі знають, що мозок є чи не найважливішим органом людини. І справді, саме він керує нашим тілом, відповідає за свідомість та емоції. Більше того, якщо заглибитися у філософський аспект цього питання, то, можливо, мозок це і є людина?.. Це твердження протягом тривалого часу підтримували майже всі вчені світу, але всьому приходить кінець. Так, порівняно недавно у правилі з'явилося виключення, яке змусило вчених ще раз оглянутися назад.


 • Суперконтинент майбутнього утвориться на Північному полюсі

  Суперконтинент майбутнього утвориться на Північному полюсі · lesya · 09.02.2012 19:40

  Вчені впевнені, що через 50-200 млн років всі існуючі сьогодні континенти стануть єдиним масивом, який розташовуватиметься в районі Північного полюса. Такого висновку в ході спеціального дослідження дійшли Росс Мітчелл з Єльського університету (США) разом з колегами. Вчені створили нову модель руху континентів.


 • Сон не завжди є корисним

  Сон не завжди є корисним · lesya · 25.01.2012 10:08

  Нещодавно група вчених з Массачусетського університету (University of Massachusetts), США, виявила, що сон не завжди є корисним. В результаті проведеного дослідження з’ясувалося, що сон після травмуючої події може зафіксувати у пам'яті погані спогади та емоції.


 • У Хорватії виявлено найдавнішу астрологічну таблицю

  У Хорватії виявлено найдавнішу астрологічну таблицю · lesya · 19.01.2012 15:54

  В одній із хорватських печер з видом на Адріатичне море вчені виявили одну з найдавніших астрологічних таблиць, за якими визначають долю людини в залежності від дати народження. Виявлена дошка зі слонової кістки, вік якої перевищує дві тисячі років, збереглася не вся. Вдалося знайти лише тридцять фрагментів з вигравіруваними знаками Зодіаку в греко-римському стилі.


 • 10 прогнозів майбутнього

  10 прогнозів майбутнього · lesya · 19.01.2012 13:14

  Після публікації прогнозів майбутнього, складених американським інженером Джоном Елфретом Уоткінсом у 1900 році, фахівці вирішили помислити над тим, як зміниться життя на планеті через 100 років. І хоча прогнози Уоткінса на початку ХХ століття здавалися вкрай дивними та майже неможливими, значна більшість їх виправдалася. Отже, що ж чекає нас через 100 років?


 • Сіль визнали наркотиком

  Сіль визнали наркотиком · lesya · 18.01.2012 10:10

  Американські вчені виявили, що звичайна кухонна сіль стимулює клітини мозку точнісінько так само, як сигарети і кокаїн.

  Фахівці твердять, що жага солі належить до класичних інстинктів, які змушують людину вживати солону їжу. До речі, саме ці інстинкти забезпечують залежність від опіатів. Ясна річ, сучасна індустрія харчування з успіхом використала певні людські слабкості, налагодивши випуск сили-силенної різних продуктів харчування, багатих сіллю.


Всього 812 на 41 сторінці