Екологія

 • Екологічні дороги Канади

  Екологічні дороги Канади · lesya · 27.02.2012 12:11

  Сьогодні в Канаді активно працюють над створенням екологічних доріг. І що цікаво: не лише для автомобілів, але й для пішоходів. Нещодавно канадський уряд представив два нових проекти канадського: шосе «Дорога Сонця», яке складатиметься з накопичувальних сонячних панелей та еко-доріжка «Зелена стрічка», яка собою приховуватиме знамениту автомагістраль «Gardiner Expressway», що з'єднує Торонто з передмістями. З останньої й почнемо.


 • У Венеції вперше за 80 років замерзли канали

  У Венеції вперше за 80 років замерзли канали · lesya · 07.02.2012 08:08

  Європа шокована небувалими морозами: в італійській Венеції вперше за останніх 80 років замерзли канали, у Римі снігом завалило Колізей. Інші європейські країни також потерпають від хуртовин. Сніг випав у Франції та Австрії.


 • На підняття круїзного лайнера Costa Concordia витратять близько року

  На підняття круїзного лайнера Costa Concordia витратять близько року · lesya · 31.01.2012 20:00

  За даними представників італійського Міністерства з надзвичайних ситуацій, операція з підняття з води круїзного лайнера Costa Concordia може зайняти близько 10 місяців.


 • Вчені винайшли магнітне мило

  Вчені винайшли магнітне мило · lesya · 26.01.2012 15:42

  Розроблене групою британських фахівців "магнітне мило" може знайти безліч застосувань в сучасних технологіях, в тім числі воно може використовуватися і для екологічного очищення розливів нафти.


 • Пестициди чи компостування

  Пестициди чи компостування · kseniya_www · 17.01.2012 20:10

  Компостування є свідоме повернення органічних речовин назад в кругообіг речовин в природі. Це природний процес, пов'язаний з життєдіяльністю різних організмів - бактерій, грибків, черв'яків, які розмножуються там у величезних кількостях.


 • Зазвичай погода псується в будні

  Зазвичай погода псується в будні · lesya · 28.12.2011 00:07

  Синоптики твердять, що зазвичай погода псується в будні у порівнянні з вихідними днями. Так, приміром, значна кількість європейців та британців помічають, що в понеділок над місцевістю, де вони проживають, на небі з'являється темна або чорна хмара. І ця хмарність розсіюється лише з настанням п'ятниці.


 • Хакери розсекретили листування учених, пов'язане з глобальним потеплінням

  Хакери розсекретили листування учених, пов'язане з глобальним потеплінням · lesya · 23.11.2011 20:20

  За даними "Бі-Бі-Сі", цими днями хакери знову опублікували поштове листування учених, яке стосується роботи Міжурядової групи Есперт зі зміни клімату (IPCC). Оприлюднення документів відбулося якраз напередодні кліматичного саміту ООН.

  Деякі вчені вважають глобальне потепління фікцією (фото з сайту phototimes.ru)

  У виданні йдеться про те, що відповідні файли були опубліковані на файловому хостингу з адресою в зоні. Ru. До викрадених документів хакери доклали послання, у якому вказується, що боротьба зі зміною клімату обов’язково породить глобальні злидні.


 • Японці використовуватимуть космічну енергію Сонця

  Японці використовуватимуть космічну енергію Сонця · lesya · 18.11.2011 01:35

  Цими днями японські вчені приступили до наземних випробувань космічної електростанції. Джерелом безпечної та екологічно чистої енергії для цієї електростанції стане Cонце. Передбачається, що на Землю електрика передаватиметься за допомогою унікальної бездротової технології.


 • У потеплінні винні люди похилого віку

  У потеплінні винні люди похилого віку · lesya · 17.11.2011 11:55

  Нещодавно вчені виявили, що 60-річні люди завдають більше шкоди екології, ніж 20-річні: їхній спосіб життя «викидає» в атмосферу набагато більше вуглекислого газу (C02), підвищення концентрації якого стає причиною глобального потепління. Відповідне дослідження проводилося групою фахівців німецького Інституту Макса Планка (Max Planck Institute).


 • Чадний газ заспокоює мешканців мегаполісів

  Чадний газ заспокоює мешканців мегаполісів · lesya · 10.11.2011 19:50

  Нещодавно група вчених в рамках вивчення впливу стрес-факторів навколишнього середовища на людський організм виявила, що вдихання невеликої кількості чадного газу здійснює наркотичний вплив на мешканців мегаполісів. Водночас така невелика доза чадного газу допомагає їм впоратися зі щоденним стресом.


 • Пральні машини завдають непоправної шкоди світовому океану

  Пральні машини завдають непоправної шкоди світовому океану · lesya · 26.10.2011 07:21

  Нещодавно групі ірландських вчених вдалося виявити, що пральні машини, а точніше, навіть не вони, а зовсім крихітні за розмірами шматочки синтетичних волокон, які відділяються від штучних тканин під час прання, здатні завдати набагато більшої шкоди світовому океану, аніж велике побутове сміття.


 • Глобальна зміна клімату може зробити наш океан смердючим

  Глобальна зміна клімату може зробити наш океан смердючим · kseniya_www · 13.08.2011 20:31

  З таненням льодовиків, запустинюванням і вимиранням, пов'язаним зі зміною клімату, справедливою буде сказати, що глобальне потепління смердить, у буквальному розумінні цього слова. Так, в той час, як підвищується рівень моря, заволодіваючи лінією берегів у всьому світі, з'являється і знайомий нам запах океану, який є досить особливим і його ні з цим не сплутаєш.


 • Киці вбивають клімат

  Киці вбивають клімат · lesya · 16.06.2011 12:46

  Нещодавно група вчених вирішили дослідити, як впливають домашні тварини на зміни клімату. В рамках дослідження фахівці підрахували, що, приміром, одна німецька кішка стає причиною утворення 2,2 тонн CO2 на рік. За даними спеціалістів, приблизно половина цієї кількості вуглекислого газу утворюється в процесі виробництва кормів та упаковок для них, решта ж - результат утилізації наповнювачів для котячих туалетів та порожніх банок. У цьому плані канарейки значно економніші: кожна з них “виробляє” всього 15 кг CO2 на рік.


 • Альтернативные источники тепловой энергии

  Альтернативные источники тепловой энергии · kseniya_www · 18.05.2011 11:14

  Солнце освещает землю круглый год. Энергия, испускаемая Солнцем, по сравнению с полезными минералами, горючими материалами и прочими дарами природы, которые распространены не повсеместно, дарована каждому человеку. Нет особой разницы, где ты проживаешь данный природный источник тепла доступен абсолютно всем. Однако, известный факт, что матушка природа капризная натура, и ожидать от неё постоянно прекрасной погоды дело весьма неблагодарное. На сегодняшний день эксплуатация солнечной энергии в целях отопления своего дома вполне разумное решение


 • Арктика залишиться без льоду?

  Арктика залишиться без льоду? · lesya · 30.03.2011 13:33

  Ще у 1979 році вчені вперше виміряли обсяг льоду в Арктиці. І порівняно недавно, по проходженню 32 років з дня проведення початкових вимірювань, спеціалісти зафіксували його найнижчий обсяг.


 • Година Землі

  Година Землі · kseniya_www · 26.03.2011 17:23

  Сьогодні о 20:30 Організацією Об'єднаних Націй оголошено "Година Землі". "Дозвольте нам використати 60 хвилин темряви, для того, щоб допомогти всій Землі побачити світло" - з такими словами було оголошено даний захід генеральним секретарем ООН Пан Гі Муном.


 • Крематорії у Відні обігріватимуть офісні приміщення

  Крематорії у Відні обігріватимуть офісні приміщення · lesya · 21.03.2011 11:22

  Нещодавно стало відомо, що головне похоронне бюро Відня Bestattung Wien розпочало активну полеміку в Австрії стосовно пропозиції обігрівати офісні приміщення, використовуючи енергію існуючих у країні крематоріїв.


 • Клімат визначає якість продуктів харчування

  Клімат визначає якість продуктів харчування · lesya · 25.02.2011 12:37

  Виявляється, зміни клімату впливають на якість харчових продуктів. Так, за даними фахівців, глобальне потепління вже вплинуло на безпеку світових продовольчих запасів.


 • Чорнобиль зменшує об'єм мозку

  Чорнобиль зменшує об'єм мозку · lesya · 07.02.2011 17:20

  Нещодавно вчені знову підтвердили, що підвищений рівень радіації в районі Чорнобиля продовжує негативно впливати на екосистему. В результаті проведення відповідних досліджень виявилося, що у птахів, які мешкають в районі Чорнобильської катастрофи, об’єм мозку в середньому на 5% менший, ніж у інших представників того ж виду.


 • Нітрати можуть бути корисними

  Нітрати можуть бути корисними · lesya · 18.01.2011 12:32

  На сьогоднішній день нітрати вважаються шкідливою для організму речовиною, яка може викликати рак, перетворюючись у канцероген нітрозамін. Однак останнім часом дедалі частіше побутує думка про певну корисність нітратів для здоров'я людини: виявляється, ці речовини можуть знижувати тиск, нормалізовують процес травлення та позитивно впливають на в'язкість крові.


Всього 165 на 9 сторінках