Екологія

 • Естонський дизайнер запропонувала екологічний спосіб пошиття одягу

  Естонський дизайнер запропонувала екологічний спосіб пошиття одягу · lesya · 05.02.2014 14:47

  Про необхідність та користь природніх ресурсів говорити не варто – без них людство загинуло б. Та біда в тому, що запаси природніх ресурсів – вичерпні, тож з кожним днем в процесі життєдіяльності ми виснажуємо матінку-землю, а щоб їй вдалося відновити свої багатства, знадобиться не одне тисячоліття.


 • Байкал - загадка природи

  Байкал - загадка природи · kseniya_www · 21.11.2013 11:32

  Священний Байкал - славне море. .. Ніхто не може не захоплюватися цим воістину неповторним за своєю красою сибірським озером - ні поети, ні вчені, ні звичайні туристи, які приїжджають на озеро з багатьох зарубіжних країн. Байкал - у перекладі з тюркської мови Бай- Куль - «чисте озеро». Ще в 1999 році був заснований день озера Байкал, який щорічно святкувався кожне четверте воскресіння серпня. Так було до 2008 року.


 • Вчені склали глобальний каталог екології та клімату земних островів

  Вчені склали глобальний каталог екології та клімату земних островів · lesya · 16.09.2013 16:46

  Проблема екології на сьогоднішній день в цілому світі стоїть дуже гостро. Шкідливі викиди в атмосферу та людська діяльність, тонни зараженої води та гектари винищених лісів, зникаючі з лиця землі види – все це всерйоз тривожить учених з цілого світу. Намагаючись вирішити життєво важливі проблеми, вчені заглиблюються в аналіз екологічних даних, шукаючи найбільш ефективні шляхи для порятунку нашої планети.


 • "Година Землі" 2013 побила всі рекорди

  "Година Землі" 2013 побила всі рекорди · lesya · 26.03.2013 12:17

  Цьогорічна міжнародна екологічна акція «Година Землі» перевершила всі очікування її організаторів – символічне вимкнення світла відбулося в більш ніж 7 тисячах міст у 150 країнах світу. За даними експертів, минулого року в акції взяло участь 5000 міст в 147 країнах світу.


 • Під'їзди московських багатоповерхівок прикрасять міні-садами

  Під'їзди московських багатоповерхівок прикрасять міні-садами · lesya · 21.03.2013 22:33

  Цікавий проект, спрямований на озеленення під’їздів у багатоповерхівках, вирішили реалізувати в Москві. Його автори – французькі розробники – запропонували досить цікавим та нестандартним способом боротися з дефіцитом озеленення у столиці Росії.


 • У Китаї збудують хмарочоси-ферми

  У Китаї збудують хмарочоси-ферми · lesya · 06.03.2013 13:31

  Нещодавно співробітники французької компанії Vincent Callebaut Architects представили світові вельми цікавий проект, в основі якого – будівництво шести сучасних хмарочосів, які не завдаватимуть шкоди навколишньому середовищу. Проект отримав назву «Азіатські кам'яні піраміди» (Asian Cairns), а реалізувати його планують в Шеньчжені (КНР). Проект стане своєрідною відповіддю на невпинне зростання населення міста та черговим нагадуванням необхідності скорочення викидів парникових газів.


 • Метт Деймон на знак протесту відмовляється ходити в туалет

  Метт Деймон на знак протесту відмовляється ходити в туалет · lesya · 26.02.2013 20:28

  Цими днями знаменитий голлівудський актор Метт Деймон на увесь світ заявив, що не користуватиметься усіма зручностями ванної кімнати до тих пір, поки світову кризу водопостачання не буде вирішено.


 • У Техасі питну воду добуватимуть прямо з каналізації

  У Техасі питну воду добуватимуть прямо з каналізації · lesya · 11.02.2013 12:40

  Ідея перетворення стічних вод у воду питну здатна спантеличити навіть найзавзятіших захисників природи, однак в містечку Уїчита-Фолс в Техасі, яке з’явилося в результаті нафтового буму, цю ідею вже найближчим часом готуються втілити в життя. Сталося це після того, які рівень води в місцевому озері впав нижче 40% його місткості. За твердженням представників влади, технологія вторинного використання води абсолютно безпечна, і вона повинна дозволити місту виробляти до 5 мільйонів галонів (19 мільйонів літрів) води щодня.


 • На Україну припадає 25% світових запасів чорнозему

  На Україну припадає 25% світових запасів чорнозему · lesya · 05.02.2013 00:01

  Досягнення сучасної науки, поява нових технологій, суспільні процеси, що відбуваються в наш час,– все це, звичайно, дуже добре: людська цивілізація безперервно розвивається. Та разом з тим проникнення технологій практично в усі сфери нашого життя іноді видається вкрай надокучливим, і люди шукають порятунку в єднанні з природою. Хтось вирішує провести вихідні на лоні природи, а комусь справжнім раєм здається заміський будинок з власним садом чи городом, який зможе прихистити змученого шумом та ритмом життя мегаполісів і спраглого спокою городянина.


 • Мільярдери таємно фінансують організації, які заперечують глобальне потепління

  Мільярдери таємно фінансують організації, які заперечують глобальне потепління · lesya · 01.02.2013 09:13

  Нещодавно в зарубіжних ЗМІ з’явилася інформація, яка в негативному ракурсі висвітлює діяльність багатьох організацій, що спекулюють на глобальних змінах клімату. За даними Independent, одна відома організація, яка гарантує анонімність своїх спонсорів-мільярдерів, виявилася активним учасником руху, спрямованого на спростування загрози глобального потепління.


 • В 2013 році на Україні не буде весни, а влітку температура підніматиметься до +40

  В 2013 році на Україні не буде весни, а влітку температура підніматиметься до +40 · lesya · 25.01.2013 18:36

  У контексті глобальних кліматичних змін, які деякі спеціалісти ризикують назвати аномальними, всіх цікавить, якою ж буде кліматична ситуація в Україні в найближчий час та чи варто чекати небувалих примх погоди в 2013 році. У даному контексті заступник начальника Гідрометцентру Анатолій Прокопенко вирішив поділитися прогнозами на найближчий рік.


 • 2012 став одним із дев'яти найбільш спекотних в історії людства

  2012 став одним із дев'яти найбільш спекотних в історії людства · lesya · 25.01.2013 09:54

  За весь період ведення спостережень за кліматом нашої планети фахівцями різних епох було зафіксовано дев’ять найбільш спекотних років. А 2005 та 2010 роки увійшли в історію як найбільш спекотні із зафіксованих. За словами кліматологів, нові дані, отримані за минулий рік, демонструють тривожну і довгострокову тенденцію глобального потепління, викликаного антропогенними викидами діоксиду вуглецю та інших парникових газів у атмосферу.


 • ООН закликає купувати "потворні" фрукти

  ООН закликає купувати "потворні" фрукти · lesya · 24.01.2013 20:11

  Цими днями представники Організації Об’єднаних Націй виступили із закликом до покупців, у якому наголосили на необхідності більше уваги приділяти «потворним» фруктам та овочам. Адже в іншому випадку ці продукти просто викинуть у смітник. Про це повідомляє Agence France-Presse з посиланням на презентацію програми, над якою працювали дві організації ООН: Продовольча та сільськогосподарська організація (FAO) та Програма ООН з питань навколишнього середовища (UNEP).

  Розроблена спеціалістами ООН програма отримала назву «Думай-Їж-Зберігай; Залиш менше харчових слідів», що англійською звучить як Think-Eat-Save Reduce Your Foodprint. У назві програми використано гру слів: у слові footprint, що означає «слід», «відбиток», t замінено на d, а слово food означає «їжа». В результаті вийшло foodprint.

  Програма покликана скоротити кількість їжі, яка викидається виробниками, споживачами та магазинами.


 • В іспанській Віторії з'явився ескалатор, який виконує роль громадського транспорту

  В іспанській Віторії з'явився ескалатор, який виконує роль громадського транспорту · lesya · 12.11.2012 21:05

  Декілька років тому в Інтернеті з'явилася інформація, що іспанське місто Віторія організовує конкурс на кращий екологічний проект у сфері транспорту.


 • «Nest Rest» - відпочинок у пташиних гніздах

  «Nest Rest» - відпочинок у пташиних гніздах · lesya · 18.09.2012 12:21

  Якщо вам подобається екзотичний відпочинок або ви завжди шукаєте нестандартні рішення для повсякденних речей, тоді «Nest Rest» від «Dedon» створено спеціально для вас. Це своєрідне «гніздо для відпочинку» є сучасною альтернативою традиційним альтанкам, садовим гамакам та навіть туристичним наметам. Більше того, воно може стати чудовою окрасою домашнього інтер’єру.


 • "Безмовній весні" виповнилося 50

  "Безмовній весні" виповнилося 50 · lesya · 10.09.2012 10:42

  Цими днями виповнилося 50 років з дня виходу гучної книги Рейчел Карсон «Безмовна весна», присвяченої наслідкам необдуманого застосування пестицидів. Саме стільки виповнилося й екологічному рухові, породженому цією працею.


 • США втілюють в життя пророцтво Ванги

  США втілюють в життя пророцтво Ванги · lesya · 06.07.2012 12:14

  Знаменита Ванга свого часу пророкувала, що в Північній Америці станеться велика катастрофа на воді, спричинена діяльністю людини. Вода у всьому океані стане чорною і її не можна буде пити. Зупиняться всі підводні течії, а вітри принесуть на Землю спершу страшну спеку і пожежі, а потім сильні холоди.


 • У передмісті Парижа з'явиться еко-острів

  У передмісті Парижа з'явиться еко-острів · lesya · 27.04.2012 16:46

  Невеликий острівець Сегуїн (Seguin), розташований на річці Сена на північний захід від Парижа в передмісті Булонь-Бійанкур (Boulogne-Billancourt), в минулому столітті був індустріальною зоною – тут аж до 1992 року функціонував один з найбільших в регіоні автозаводів концерну «Renault». Однак цього року спустошений ландшафт почне перетворюватися в такий собі еко-острів. Проект Жана Нувеля (Jean Nouvel) планують закінчити до 2023 року.


 • Міфи, пов'язані з аварією на ЧАЕС

  Міфи, пов'язані з аварією на ЧАЕС · lesya · 27.04.2012 12:49

  Цими днями спеціалісти спробували розібратися, що ж із того, що говорять про аварію на Чорнобильській АЕС правда, а що вигадки. Фахівці з’ясували, що насправді з трагедією пов’язано безліч міфів, які ми, не замислюючись, сприймаємо як реальність. Ось деякі з них.


 • На Землю може прийти похолодання через зміну магнітних полюсів на Сонці

  На Землю може прийти похолодання через зміну магнітних полюсів на Сонці · lesya · 24.04.2012 10:36

  За твердженням спеціалістів, вже найближчим часом на Сонці можуть утворитися чотири магнітні полюси, що може стати причиною тимчасового похолодання на Землі. Такі припущення, за даними японських ЗМІ, висунули цими днями співробітники японської Національної обсерваторії та Інституту природних наук. Зрозуміло, що висновки вчених ґрунтуються на тривалих спостереженнях, які проводилися за Сонцем за допомогою супутника «Хіноде» ("Схід").


Всього 165 на 9 сторінках