Природа

 • Знайдено змію з ногами

  Знайдено змію з ногами · lesya · 09.02.2011 19:18

  Нещодавно вчені на території Лівану виявили скам'янілі рештки древньої змії, в якої збереглися ноги. Завдяки використанню нової технології формування зображень вченим вдалося розгледіти приховану в породі кінцівку, не руйнуючи отриманий зразок та висвітливши цим самим деякі питання еволюції змій. Стаття дослідників опублікована журналом Journal of Vertebrate Paleontology.


 • Рекорд білої ведмедиці

  Рекорд білої ведмедиці · Lesly · 26.01.2011 12:34

  Як встановили науковці, самка білого ведмедя у пошуках льоду в морі Бофорта без зупинок пливла протягом дев’яти днів, подолавши за цей час близько 690 кілометрів.


 • Шершні на сонячних батареях

  Шершні на сонячних батареях · lesya · 27.12.2010 11:27

  Вчені стверджують, що у природі з'явився шершень на сонячних батареях. Як відомо, більшу частину енергії шершні отримують завдяки їжі, однак нещодавно з'ясувалося, що у них є додаткове джерело живлення. Вчені Ізраїлю та Великобританії в процесі дослідження виявили на тілі шершня пігменти кутикули, які й перетворюють енергію сонця в електрику.


 • Цілющі властивості квітів

  Цілющі властивості квітів · lesya · 23.12.2010 14:11

  Відомо, що квіти не лише прикрашають наше життя. Вони можуть активно впливати на наше здоров'я: квіти мають цілющі властивості, які можна успішно застосовувати навіть в лікувальних цілях. Настої та ефірні масла на основі квітів використовуються не лише як дієвий засіб розслаблення та боротьби зі стресом, але й з метою профілактики та навіть лікування деяких захворювань. Лікувальний ефект впливу рослин на організм спостерігається навіть під час звичайнісінького вдихання аромату деяких квітів і трав.


 • Деяким бактеріям потрібен миш'як

  Деяким бактеріям потрібен миш'як · lesya · 22.12.2010 13:52

  Представники Космічного агентства США NASA оприлюднили факт виявлення абсолютно нехарактерної для Землі форми існування, розповівши водночас про подробиці дослідження, проведеного на території солоного каліфорнійського озера Моно. Водночас спеціалісти NASA відзначили, що астробіологи знайшли бактерії, здатні використовувати отруйний миш'як замість фосфору, «вбудовуючи» його в молекули ДНК.


 • З'явилися унікальні кадри висушеного Ніагарського водоспаду

  З'явилися унікальні кадри висушеного Ніагарського водоспаду · lesya · 21.12.2010 11:48

  Оприлюднено унікальні знімки висушеного Ніагарського водоспаду, який у 1969 році американські військові інженери "відключили на ремонт". Протягом 40 років унікальні фотографії зберігалися в коробці з-під взуття в гаражі однієї американської подружньої пари. Невідомо, скільки часу довелося б цим оригінальним виразникам історії пролежати в невідомості, якби не зять старенького подружжя Расс Глассон, що цілком випадково натрапив на приголомшливі фото, які й опублікувала британська газета The Daily Mail.


 • В Бразилії на світ з'явилося зелене цуценя

  В Бразилії на світ з'явилося зелене цуценя · lesya · 13.12.2010 12:17

  В Бразильському штаті Сан-Паулу з'явився на світ лабрадор із шерстю зеленого забарвлення. Новонароджене цуценя стало справжнісінькою сенсацією. Малюк-лабрадор народився ще наприкінці листопада в місті Маірінке, розташованому на відстані 65 кілометрів від столиці штату Сан-Паулу. З- поміж дев'яти своїх братів і сестер воно було єдиним представником “собачого роду” з таким незвичайним окрасом. Дивовижне цуценя отримало кличку Халк на честь вигаданого кіногероя, наділеного неймовірною фізичною силою, який у стані люті та гніву перетворювався на величезного зеленого монстра.


 • Помер найтовстіший у світі кіт

  Помер найтовстіший у світі кіт · lesya · 30.11.2010 12:03

  За даними The News Chronicle у США цими днями помер кіт, який з 2008 року систематично ставав об'єктом уваги журналістів. Десятирічний кіт на прізвисько Принц Чанк, вага якого сягала 44 фунтів (близько 20 кілограмів), помер уві сні в будинку свого господаря. Ветеринар визначив, що причиною смерті тварини стало захворювання серця. Разом з цим, за даними журналістів, вага кота останнім часом не надто перевищувала норму - завдяки програмі реабілітації вона знизилася всього до 22 фунтів.


 • Виведено квіти чорного забарвлення

  Виведено квіти чорного забарвлення · lesya · 26.11.2010 11:17

  Британські садівники незабаром отримають можливість придбати петунії чорного забарвлення, які були нещодавно виведені місцевими ботаніками. За даними The Daily Mail, незвичайні рослини надійдуть у продаж навесні 2011 року.


 • Тиранозавр був жвавим хижаком

  Тиранозавр був жвавим хижаком · lesya · 18.11.2010 10:09

  Канадські вчені стверджують, що найбільший відомий хижий динозавр був ще й найшвидшим представником тогочасної фауни. Водночас дослідники спростовують популярну версію про те, що тиранозавр харчувався переважно падлом.


 • Змії дивують вчених

  Змії дивують вчених · lesya · 05.11.2010 09:18

  Нещодавно самці удава Boa Constrictor вдалося здивувала вчених: вона цілком несподівано народила 22 дитинчат без участі самців. До цього часу такий рідкісний спосіб розмноження, або партеногенез, як його ще називають, у змій не спостерігався.


 • Гаррі Поттер став причиною зникнення сов

  Гаррі Поттер став причиною зникнення сов · lesya · 04.11.2010 11:13

  Використання окремих видів сов у традиційних магічних ритуалах та різноманітні забобони, пов’язані з цими істотами, стали основною причиною розвитку в Індії нелегальної торгівлі совами та популяризації полювання на них, що зумовлює масове зникнення цих рідкісних птахів.


 • У Гірській Шорії відзначатимуть День снігової людини

  У Гірській Шорії відзначатимуть День снігової людини · lesya · 03.11.2010 08:53

  У Гірській Шорії, історико-географічній області на південному-сході Західного Сибіру (Кемеровська обл.), з'явилося нове свято - День снігової людини. Рішення про його відзначення прийняли цими днями представники місцевої влади, попередньо провівши бесіди та порадившись із шорськими старійшинами.


 • Екзотичні домашні улюбленці на будь- який смак

  Екзотичні домашні улюбленці на будь- який смак · lesya · 02.11.2010 09:18

  Екзотичні домашні тварини на сьогоднішній день - це безумовний та беззаперечний тренд. Однак складно уявити, наскільки великий та розмаїтий вибір домашніх улюбленців представлений сьогодні. Наведемо декілька прикладів.


 • Собаки- оптимісти вірять своїм господарям

  Собаки- оптимісти вірять своїм господарям · lesya · 14.10.2010 11:26

  Британські вчені довели, що собак, як і людей, можна поділити на песимістів і оптимістів. Daily Mail повідомляє, що собаки- песимісти завжди впевнені у тому, що господар, вийшовши з дому, обов’язково повернеться, натомість тваринам з яскраво вираженою схильністю до песимізму видається, ніби господар кидає їх назавжди.


 • Комахи вибирають квіти за забарвленням

  Комахи вибирають квіти за забарвленням · lesya · 13.10.2010 12:11

  В статті, опублікованій журналом New Phytologist новозеландські та британські вчені засвідчили цікавий факт: комахи охочіше запилюють червоні або смугасті квіти ротиків садових (Antirrhinum majus), які отримали таке забарвлення завдяки процесу еволюції.


 • В Бутані виявили високогірну популяцію тигрів

  В Бутані виявили високогірну популяцію тигрів · lesya · 21.09.2010 12:12

  Знімальна група Бі-бі-сі виявила в Бутані популяцію тигрів, існування яких до цього часу ставилося під сумнів: так, хоча б якогось наукового обґрунтування цьому факту не було, а покладатися на численні зауваження місцевих мешканців вчені не наважувалися. Відомий дослідник тигрів Алан Рабіновіц, що працював разом з журналістами Бі-бі-сі, давно підозрював, що тигри можуть жити на великій висоті, однак з цього приводу в нього не було переконливих доказів. То ж вчений опирався виключно на свідчення мешканців гімалайських сіл, які розповідали про тигрів, що живуть на висоті до 4 тис. метрів.


 • Ламінарії - новий вид транспорту

  Ламінарії - новий вид транспорту · lesya · 16.09.2010 08:51

  Вчені Нової Зеландії відшукали прямі докази того, що осілі морські тварини, які мешкають поблизу берегів, можуть подорожувати на великі відстані, використовуючи замість транспорту звичайнісінькі водорості.Дослідників давно цікавив той факт, що малорухомі молюски та морські зірки, не здатні самостійно долати великі відстані, невідомим науці способом досягають протилежного узбережжя. Однак до цього часу вчені не знаходили належного наукового обґрунтування описаному явищу.


 • Корисні рослини для дому та офісу

  Корисні рослини для дому та офісу · Vlad · 26.08.2010 11:58

  В повітрі наших квартир та офісів знаходиться величезна кількість мікроорганізмів і шкідливих речовин. Ми дихаємо випарами з вулиці та ввімкненої техніки, нікотином, пластиком та іншими шкідливими речовинами. Виправити цю ситуацію допоможуть корисні кімнатні рослини.


 • Виявлено новий вид мавп

  Виявлено новий вид мавп · Lesly · 13.08.2010 16:41

  Поблизу колумбійського кордону з Еквадором і Перу зоологи з Національного університету Колумбії виявили новий вид мавп-стрибунів, яким присвоїли наукову назву Callicebus caquetensis. Те, що в цьому районі може жити невідомий науці вид приматів, вчені припускали ще 30 років тому. Проте, організувати експедицію вдалося лише в 2008 році, по завершенню воєнних дій.


Всього 260 на 13 сторінках