Природа

 • Почему Черемош называется Черемошем

  Почему Черемош называется Черемошем · kseniya_www · 24.02.2012 23:51

  Река Черемош, которая пользуется популярностью в среде любителей активного отдыха, является крупнейшым притоком Прута на территории Украины. Черемош образуется в результате слияния двух рек - Белого и Черного Черемоша. С рекой связано множество легенд и преданий. Вот, например, одна из легенд объясняет, откуда взялось название реки Черемош.


 • Мухи ненавидять зебр

  Мухи ненавидять зебр · lesya · 24.02.2012 20:58

  Нещодавно вчені з’ясували, чому зебри полосаті. Виявляється, своїм чорно-білим забарвленням вони завдячують тому, що саме воно здатне відлякувати мух-кровопивць. Відповідне дослідження проводилося спільно спеціалістами з Угорщини та Швеції, а результати роботи були опубліковані у виданні Journal of Experimental Biology.


 • Основные свойства съедобных грибов

  Основные свойства съедобных грибов · lesya · 21.12.2011 13:16

  Как известно, грибы - это одна из самых древних групп живых организмов. В целом ее возраст насчитывает более миллиарда лет. На сегодняшний день грибы получили широкую популярность не только благодаря своей питательной ценности, но и как ценный и незаменимый источник ряда антибиотиков.


 • У Стамбулі відкрили акваріум з відеофільмами 5D

  У Стамбулі відкрили акваріум з відеофільмами 5D · lesya · 20.12.2011 15:14

  Цими днями у Стамбулі відкрився новий акваріум Istanbul Akvaryum. Він став одним з найбільших акваріумів у цілому світі. Загальна протяжність маршруту становить 1,2 кілометра, а всі відвідувачі мають чудову можливість ознайомитися з підводним та надводним світом від Чорного моря до Тихого океану.


 • Вчені розкрили таємницю найзагадковіших гір планети

  Вчені розкрили таємницю найзагадковіших гір планети · lesya · 21.11.2011 18:25

  Цими днями групі фахівців із семи країн світу вдалося розкрити таємницю утворення гір Гамбурцева - ланцюгів підлідних гір, які на сьогоднішній день з точки зору геології вважаються одним із найзагадковіших регіонів планети.


 • У зоопарку Торонто виявлено пінгвінів-геїв

  У зоопарку Торонто виявлено пінгвінів-геїв · lesya · 14.11.2011 08:45

  У зоопарку м. Торонто працівники виявили пару пінгвінів-геїв. Самці частенько проявляють ніжні почуття один до одного, проводячи в обіймах кожну ніч у своєму вольєрі вже близько року.


 • Розгадано секрет магічного фрукта

  Розгадано секрет магічного фрукта · lesya · 29.09.2011 16:04

  У Західній Африці росте рослина, яку місцеві мешканці називають не інакше, як магічний фрукт. Чому? – Та тому що людина, з'ївши декілька плодів, перестає відчувати кислий смак, і, приміром, лимони їй видаватимуться солодкими. Нещодавно вченим вдалося розгадати, яким чином білок, який міститься у рослині, обманює смакові рецептори.


 • Экологичная мебель может быть недорогой

  Экологичная мебель может быть недорогой · kseniya_www · 13.08.2011 11:10

  Красивой мебелью в наши дни редко кого удивишь. В любом мебельном супермаркете без труда можно найти себе комплект по карману. Мебельная промышленность выпускает широкий ассортимент мебели, изготовленных как из дерева, так из МДФ, пластика, и других сочетаний материалов.


 • У Китаї віднайшли найбільший у світі гриб

  У Китаї віднайшли найбільший у світі гриб · lesya · 02.08.2011 13:13

  Нещодавно групі дослідників вдалося виявити найбільший гриб світу. Росте він у Китаї та, за твердженням фахівців, є унікальним та неповторним у певному плані. Коротше кажучи, дослідникам вивчати гриб таких розмірів довелося вперше.


 • Унікальні вокалісти

  Унікальні вокалісти · lesya · 04.07.2011 08:45

  Напевне, ніхто з представників сильної статі навіть не здогадується, як ще можна використовувати їхню чоловічу гордість. А самці клопа гребляка Micronecta scholtzi за допомогою свого статевого органу... співають самкам любовні серенади. І не прості серенади, а найголосніші серенади в усьому тваринному світі.


 • Вовки здатні відгадати настрій людини

  Вовки здатні відгадати настрій людини · lesya · 20.06.2011 07:51

  Нещодавно група вчених з університету Флориди (Florida University), США дійшла висновку, що собаки та вовки володіють дивовижною здатністю розуміти людський настрій та відгадувати наміри.


 • Чупакабра: яка ж вона насправді?

  Чупакабра: яка ж вона насправді? · lesya · 05.04.2011 12:40

  Знаменитий міфічний козячий вампір вражає своєю популярністю. Вперше про «El Chupacabra» заговорили ще в середині дев'яностих. І саме з того часу ця дивна істота асоціюється в багатьох з таємничими випадками загибелі малої рогатої худоби. До речі, останнім часом цей монстр став настільки популярним, що має навіть власний фанклуб на Facebook.


 • Кури вміють співчувати

  Кури вміють співчувати · lesya · 21.03.2011 19:11

  Напевне, кожному з нас хоча б раз у житті хотілося, щоб його пожаліли. Як відомо, для людей характерний цілий спектр емоцій, в тім числі й емпатія або співпереживання. Співчуття або емпатія протягом тривалого часу вважалася рисою винятково людського характеру та поведінки.


 • Шимпанзе не вміють відрізняти минуле від теперішнього

  Шимпанзе не вміють відрізняти минуле від теперішнього · lesya · 03.03.2011 17:24

  Так звана подієва пам'ять, яка фіксує все, що відбувається, складається з трьох компонентів. Їх можна окреслити наступними поняттями - "що", "де" та "коли". До того часу, поки Ніколас Клейтон з Кембріджського університету не довів вміння сойок розрізняти "минуле", ця властивість пам'яті вважалася виключно прерогативою приматів.


 • Вчені б'ють на сполох: наближається шосте масове вимирання

  Вчені б'ють на сполох: наближається шосте масове вимирання · lesya · 03.03.2011 17:11

  Швидке та масове зникнення багатьох видів ссавців може бути ознакою наближення шостого масового вимирання в історії Землі. Однак вчені стверджують, що ситуацію ще не пізно виправити.


 • Поведінка черепах визначається забарвленням панцира

  Поведінка черепах визначається забарвленням панцира · lesya · 02.03.2011 21:57

  Вчені виявили, що ті черепахи, на панцирі яких більше темних включень, виявилися агресивнішими та сміливішими, ніж їхні світлозабарвлені побратими. Результати проведеного дослідження опубліковані в журналі Animal Behaviour. А короткий огляд науквого матеріалу можна знайти на порталі ScienceNOW.


 • Вчені склали список найнебезпечніших видів риби

  Вчені склали список найнебезпечніших видів риби · lesya · 01.03.2011 17:43

  Доволі оригінальне дослідження було проведене нещодавно ізраїльськими лікарями з клініки "Шиба" - протягом року вони займалися вивченням найнебезпечніших видів риб. До уваги в процесі проведення цього дослідження брали до уваги насамперед той факт, кістки якої саме риби стають причиною найбільшої кількості травм у людини.


 • Як кішки маніпулюють людьми

  Як кішки маніпулюють людьми · lesya · 28.02.2011 14:39

  Психологи з'ясували, що вранішнє муркотіння, яке змушує встати з ліжка та нагодувати домашнього улюбленця, - спеціально розроблений маніпулятивний прийом.


 • Вчені знайшли рештки "ходячого кактуса"

  Вчені знайшли рештки "ходячого кактуса" · lesya · 26.02.2011 08:50

  Вчені виявили рештки істоти, яка, ймовірно, була прямим предком сучасних членистоногих. Істота отримала назву "ходячого кактуса". Останки незвичайної тварини були виявлені на території китайської провінції Юннань на південному заході країни. Вчені зарахували знайдену тварину до виду Diania cactiformis, а неофіційно прозвали її "ходячим кактусом" - D.cactiformis мали м'яке червоподібне тіло та більше десяти пар ніг з суглобами, вкритими відростками та міцної хітиновою бронею. Вік знахідки сягає 520 мільйонів років, і належить вона до першої третини кембрійського періоду.


 • Вчені в Африці виявили найстарішу воду

  Вчені в Африці виявили найстарішу воду · lesya · 22.02.2011 11:33

  Вчені в процесі дослідження виявили в Африці грунтові води, які не з'єднувалися з іншими водоймами Землі протягом сотень тисяч чи навіть мільйонів років. Автори вважають, що, цілком ймовірно, знайшли найдавнішу "незайману" воду планети.


Всього 260 на 13 сторінках