Медицина

 • Росіянин стане першим у світі пацієнтом, якому трансплантують ціле тіло

  Росіянин стане першим у світі пацієнтом, якому трансплантують ціле тіло · lesya · 10.04.2015 23:24

  Сьогодні медицина дійшла досить високого рівня розвитку. Лікарі навчилися пересаджувати органи, вирощувати нові, зшивати нерви та сухожилля, і скоро, кажуть вони, стане можливим повна пересадка тіла. Чи голови - тут уже важко розібратися з термінологією.

  Першим у черзі на пересадку голови має стати росіянин Валерій Спиридонов. Мешканець російського міста Володимира, програміст, що страждає від смертельного захворювання, стане першим пацієнтом італійського нейрохірурга Серджіо Канаверо, якому зроблять операцію з трансплантації голови.

  Валерій з дитинства страждає від невиліковної недуги - хвороби Вердніга-Хоффмана. Це така форма м'язової атрофії, при якій розвиваються дегенеративні зміни нейронів передніх рогів спинного мозку. Найчастіше хворі на це захворювання не доживають і до двох років, а ось Валерію вже тридцять.

  На запитання журналістів, чи не страшно, бува, йому, Валерій відповідає, що страшно.


 • Зілля за середньовічним рецептом допомогло знищити небезпечну сучасну бактерію

  Зілля за середньовічним рецептом допомогло знищити небезпечну сучасну бактерію · lesya · 03.04.2015 17:12

  Сьогодні ми скептично ставимося до середньовічної медицини: коли фармацевти, хіміки та медики пропонують силу силенну найрізноманітніших лікарських препаратів, якось важко повірити в цілющу дію якогось там середньовічного зілля. І дарма: виявляється, не всі старі рецепти є поганими. Недавно дослідники довели, що середньовічні медики дещо таки петрали в лікарський справі.


 • Немовлята в утробі кривляться, коли їхні матері курять

  Немовлята в утробі кривляться, коли їхні матері курять · lesya · 01.04.2015 14:01

  Переважна більшість лікарів категорично забороняють вагітним жінкам палити. Це й не дивно, адже для щойно зачатого організму вплив цигарок та нікотину може бути направду згубним. Ось лише біда в тому, що далеко не всі жінки в силі справитися з залежністю – багато хто просто в силу неусвідомлення того факту, що вони виношують в собі нове життя. І, ймовірно, вони б знайшли куди більше сил та духу, якби на власні очі побачили, як немовлята в їхній утробі кривлять свої мордашки з кожною затяжкою нікотинової отрути.

  Недавно вчені провели дослідження, в рамках якого уважно простежили за мімікою немовляти в момент, коли їхні матері курять. Виявилося, що діти, мами яких палять, частіше кривляться і посмикуються, ніж діти, що розвиваються в утробі некурящих матерів.

  Результати дослідження наводяться в статті британських фахівців з Університету Дарема, опублікованій на сторінках видання Acta Paediatrica.


 • Вчені пророкують епідемію самотності: вона настільки ж небезпечна, що й ожиріння

  Вчені пророкують епідемію самотності: вона настільки ж небезпечна, що й ожиріння · lesya · 25.03.2015 19:56

  Британські вчені пророкують світові епідемію самотності. І вона стане настільки ж масштабною та небезпечною, як і епідемія ожиріння. Від самотності страждає не лише людська психіка, але й фізичні показники нашого організму, кажуть спеціалісти.


 • Хірурги ПАР провели першу в світі успішну операцію з пересадки пеніса

  Хірурги ПАР провели першу в світі успішну операцію з пересадки пеніса · lesya · 25.03.2015 17:26

  Медики Південно-Африканської Республіки цими днями провели революційну операцію - їм вдалося успішно трансплантувати пеніс.


 • Вчені довели, що жінки, які народжують з чоловіками, відчувають біль набагато інтенсивніший

  Вчені довели, що жінки, які народжують з чоловіками, відчувають біль набагато інтенсивніший · lesya · 26.02.2015 09:38

  У нашому суспільстві ще не так, але на заході партнерські пологи стали вже дуже популярними. І багато майбутніх матусь навіть не уявляють, як це воно, народжувати без свого коханого.


 • Вчені піддають сумніву безпеку лазерної корекції зору

  Вчені піддають сумніву безпеку лазерної корекції зору · kseniya_www · 22.02.2015 12:13

  Як виявилося, така складна хірургічна операція, як лазерна корекція, часто є шкідливою для очей.


 • Відмова від солі призводить до канібалізму

  Відмова від солі призводить до канібалізму · lesya · 12.02.2015 10:24

  Про те, що сіль шкідлива для організму, вчені говорять дуже давно. Нові дослідження, що проводяться систематично, підтверджують цей факт.


 • Чи можна вилікувати гомосексуалізм? Експеримент ученого

  Чи можна вилікувати гомосексуалізм? Експеримент ученого · lesya · 28.01.2015 23:07

  Проблемою одностатевого сексуального потягу вчені цікавилися досить давно. Сьогодні з цього приводу у вченому світі також чимало суперечок. Приміром, низка вчених вважає гомосексуалізм психічним розладом та захворюванням, яке можна та потрібно лікувати, інші ж вважають потяг до одностатевих взаємин цілком нормальним явищем, і боротьбу за рівноправ’я геїв та лесбіянок – природньою.

  Спроби «перевиховати» гомосексуалістів вчені робили ще півстоліття тому. Науці відомий цікавий експеримент, проведений Робертом Хісом ще в далекому 1970-му році.

  Однак трохи передісторії. У 1954 році співробітники університету Макгілла Джеймс Олдс (James Olds) та Пітер Мілнер (Peter Milner) шляхом проведення різноманітних досліджень встановили, що септальна зона мозку відповідає за гарне самопочуття. Якщо цю зону стимулювати електроімпульсами, в людини виникатиме відчуття задоволення та сильного сексуального збудження.


 • Вчені знову підтвердили: від самотності хворіють

  Вчені знову підтвердили: від самотності хворіють · lesya · 28.01.2015 18:55

  Людина – істота соціальна, і самотність їй аж ніяк не пасує. Про шкоду самотності знову заговорили учені – провівши дослідження, вони з’ясували, що від самотності людина може захворіти.


 • Тривалий прийом гормональних контрацептивів може викликати рак мозку

  Тривалий прийом гормональних контрацептивів може викликати рак мозку · lesya · 27.01.2015 13:02

  В спробах уникнути небажаної вагітності жінки часто вдаються до контрацептивів. При чому одними з найпоширеніших і найпопулярніших є оральні контрацептиви, які, однак, можуть становити серйозну загрозу жіночому здоров’ю.


 • Канадські учені розробили препарат, що полегшить наслідки перельотів

  Канадські учені розробили препарат, що полегшить наслідки перельотів · lesya · 22.01.2015 19:08

  Поки американські вчені працюють над розробкою універсальної вакцини від грипу, їх канадські колеги вирішили полегшити життя тим, кому неабияк дошкуляють перельоти та повітряна хвороба.


 • Вчені створили вакцину, яка захистить від грипу на 20 років

  Вчені створили вакцину, яка захистить від грипу на 20 років · lesya · 22.01.2015 13:56

  На нашій планеті тяжко знайти людину, яка б не хворіла грипом. Це, здавалося б, таке поширене та не надто страшне захворювання насправді є досить небезпечним. І страшний грип не так своїм перебігом, як ускладненнями, що часто стають наслідками несвоєчасного чи неправильного лікування грипу.


 • В Америці живе кіт, який ставить діагнози краще, ніж медики

  В Америці живе кіт, який ставить діагнози краще, ніж медики · lesya · 21.11.2014 19:13

  В Америці живе кіт, якому можуть позаздрити навіть досвідчені медики: кіт на прізвисько Оскар, що мешкає в будинку перестарілих в місті Провіденс, штат Род-Айленд, може передчувати близьку смерть людини. Тварина ставить діагноз краще, ніж багато медиків, і вже було зафіксовано більше п’ятдесяти випадків, коли тварина приходила до пацієнта, після чого він вмирав. Кіт проводив з хворим останні хвилини його життя.


 • Ризик розвитку залежностей визначає те, як вас виховували батьки

  Ризик розвитку залежностей визначає те, як вас виховували батьки · lesya · 06.11.2014 09:06

  Недавно вчені, провівши чергове дослідження, з’ясували, що манера виховання безпосередньо впливає на розвиток у дітей залежностей. Як твердять вони, взявши за основу схему виховання в сім’ї, можна з точністю визначити, куритиме дитина в майбутньому, вживатиме алкоголь чи наркотики, або ж залишиться осторонь від шкідливих звичок.


 • Чоловікам запропонували носити латексні підгузки

  Чоловікам запропонували носити латексні підгузки · lesya · 07.10.2014 16:16

  Як відомо, презервативи не здатні захистити нас від усіх захворювань, що передаються статевим шляхом – звичайний презерватив, який на даний час вважається одним з найбільш ефективних контрацептивів, від передачі вірусу герпесу та папіломи захистити не зможе. Однак фахівці одної американської компанії недавно представили досить цікаве доповнення до презервативу – спеціальні латексні підгузки, які захистять від ЗПСШ краще, ніж будь-які інші контрацептиви.


 • Лікар наколов татуювання на оці пацієнта

  Лікар наколов татуювання на оці пацієнта · lesya · 24.09.2014 19:04

  Сьогодні медицина досягла того рівня розвитку, коли вчинки деяких медиків змушують замислитися над тим, чи все в порядку з головою у світил медичної науки. Ну скажіть, наприклад, як би ви розцінили вчинок одного медика, який вирішив набити своєму пацієнтові на очному яблуці справжнє татуювання?


 • Шизофренія - не одне, а декілька психічних захворювань

  Шизофренія - не одне, а декілька психічних захворювань · lesya · 22.09.2014 13:09

  Складність і в багатьох випадках неможливість лікування психічних захворювань пояснюється тим, що в більшості своїй ці захворювання до кінця не вивчені. Більше того, навіть не те що до кінця – і наполовину ця область в науці та медицині нерозгадана. І ось недавно вчені зробили ще один крок на шляху до розпізнавання одного з найпоширеніших захворювань психіки під назвою шизофренія.


 • Італійський лікар за дев'ять років був на роботі всього п'ятнадцять днів, але отримував повноцінну зарплату

  Італійський лікар за дев'ять років був на роботі всього п'ятнадцять днів, але отримував повноцінну зарплату · lesya · 01.09.2014 18:16

  Напевно, кожен з нас хоча б раз в житті мріяв про роботу, на якій би і робити нічого не доводилося, і гроші справно платили. Але таку роботу знайти важко, і, чого гріха таїти, практично неможливо. Та все ж найбільш спритні і проворні аферисти вмудряються це зробити. І що найцікавіше – вибирають вони зовсім не екзотичні професії.


 • Конролювати споживання спиртного допоможе "правило великого пальця"

  Конролювати споживання спиртного допоможе "правило великого пальця" · lesya · 29.08.2014 12:06

  Досить цікавого висновку в результаті чергового дослідження дійшли недавно учені: їм вдалося віднайти цікавий метод контролю над споживанням спиртного. Метод отримав назву «правила великого пальця».


Всього 421 на 22 сторінках