Медицина

 • Найпоширеніші розлади сну

  Найпоширеніші розлади сну · lesya · 01.10.2010 12:23

  Вчені вже протягом багатьох років намагаються дослідити природу та походження людських сновидінь, пояснити причини різноманітних відхилень тощо. Хтось використовує сонник для розшифровки снів, але правильніше кожному сну знайдеться логічне пояснення. На сьогоднішній день існує велика кількість праць, присвячених цій темі. Однак спеціалісти не припиняють досліджень цієї галузі. Для позначення різноманітних відхилень науковці навіть ввели спеціальний термін - парасомнії - це загальне визначення деяких розладів сну, схожих до лунатизму чи сомнамбулізму. Ось п'ять найпоширеніших проявів парасомнії.


 • Дотик до власного тіла може зменшити больові відчуття

  Дотик до власного тіла може зменшити больові відчуття · lesya · 30.09.2010 12:41

  Вчені Лондонського університету з’ясували, що людина не випадково намагається схопитись за пошкоджене чи поранене місце на власному тілі. Виявляється, дотик до ушкодженого органу може істотно полегшити біль. Про це повідомляє інформаційний портал GlobalScience.Ru.


 • Вчені відкрили "больовий" ген

  Вчені відкрили "больовий" ген · lesya · 29.09.2010 10:29

  Нещодавно група канадських вчених у співпраці зі своїми колегами з Великобританії зробили відкриття, яке надає можливість знижувати больовий поріг та навіть "вимикати" больові відчуття в людському організмі, зокрема рятуючи від мігрені, - дослідники виявили ген-регулятор больових відчуттів.


 • Вчені пояснили природу нав'язливих думок

  Вчені пояснили природу нав'язливих думок · lesya · 24.09.2010 10:58

  Доволі часто людині необхідно докладати значних зусиль для того, щоб забути про роботу під час відпустки або припинити машинально наспівувати дратівливу пісеньку, яка постійно крутиться в голові. Математики університету Кейс Вестерн Резерв (США) знайшли відповідь на запитання, пов’язані з причинами виникнення цього явища. Вони виявили, що мислення споживає багато енергії, то ж думку так само важко зупинити, як і вантажний автомобіль, що мчить по похилій поверхні на шаленій швидкості вниз.


 • Кошмар на замовлення

  Кошмар на замовлення · lesya · 24.09.2010 10:20

  Дослідників усього світу здавна цікавив феномен сну, особливо питання його посттравматичного розладу. Вчені в процесі проведення різноманітних експериментів намагаються виявити насамперед природу та походження кошмарів, причини їх появи та вплив на психіку людини в цілому.


 • Синдром хронічної втоми

  Синдром хронічної втоми · lesya · 23.09.2010 10:44

  Наука з'ясувала, що існує багато фактів, які спонукають нас зайвий раз переглянути роль вірусів у власному організмі. Тривале співіснування людини й вірусу іноді призводить до тяжких наслідків. Один з них - синдром хронічної втоми – порівняно нове захворювання, яке дедалі частіше діагностують в молодих людей.


 • Супербактерія встигла налякати весь світ

  Супербактерія встигла налякати весь світ · lesya · 22.09.2010 10:55

  Нещодавно Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила світові про нову загрозу – появу бактерії з геном NDM-1, здатної розщеплювати всі існуючі антибіотики й тому майже невразливої. З приводу її розповсюдження в світі ВООЗ оголосила високу ступінь тривоги. ЗМІ охрестили новий феномен супербактерією або суперінфектом. Втім, експерти передбачали її появу давно – останнім часом віруси й бактерії дедалі частіше стають стійкими до антибіотиків, й лікарі серйозно та, на жаль, небезпідставно стривожені тим, що ця група ліків себе вичерпала - пора шукати їм заміну. Супербактерія NDM-1 вже встигла налякати весь світ.


 • Повернення душі: реальний факт чи вигадка?

  Повернення душі: реальний факт чи вигадка? · lesya · 22.09.2010 10:21

  До цього часу вчені не могли знайти наукового обґрунтування явищу повернення душі померлої людини до власного тіла в перші хвилини після смерті. Намагаючись розв’язати це питання, дослідник Джонатан Лік провів електроенцефалограму вмираючих пацієнтів, яка виявила значний підйом електричної активності перед самою смертю. Вчені вважають, що цей підйом міг бути причиною передсмертних переживань - загадкового медичного феномена, описаного людьми, що пережили клінічну смерть, - приміром, яскраве сяйво, що огортає людину, або ж ширяння над власним тілом.


 • Вибір жінок: тестостерон чи кортизол?

  Вибір жінок: тестостерон чи кортизол? · lesya · 16.09.2010 10:13

  Шотландські вчені запропонували біологічне пояснення жіночому вибору чоловіків спокійних та зібраних.Дослідження цієї теми зазвичай не виходить за межі наукових маніпулювань теорією тестостерону. Відомо, що саме цей гормон сприяє формуванню так званих мужніх рис обличчя, які, як правило, асоціюються з міцним здоров'ям.


 • Вчені виявили "короткозорий" ген

  Вчені виявили "короткозорий" ген · lesya · 15.09.2010 13:15

  Група вчених під керівництвом Університету Дьюка в Північній Кароліні, користуючись результатами різноманітних експериментів, виявила ген, пов'язаний з розвитком короткозорості. За словами дослідників, це відкриття зумовить появу нових тенденцій у розробці генної терапії цього захворювання, водночас удосконаливши вже існуючі методи боротьби з недугою.


 • Відмінність інтелектів - міф чи реальність

  Відмінність інтелектів - міф чи реальність · lesya · 15.09.2010 09:37

  Іноді поведінка чоловіків та жінок настільки відрізняється, що можна подумати, ніби вони з різних планет. Справді, теорія про те, що розумовий процес багато в чому залежить від статі людини останнім часом набула великої популярності. Однак провідні нейробіологи стверджують, що такий аспект розгляду розумового процесу - лише міф, не обґрунтований суттєвими доводами та фактами.


 • Прогерія: спадковість чи випадковість?

  Прогерія: спадковість чи випадковість? · lesya · 13.09.2010 08:07

  Останні дослідження вчених довели: діти, що страждають прогерією, виглядають нормальними протягом 6-12 місяців після народження. Після першого (це максимум) року життя в них розвиваються симптоми, характерні для людей похилого віку: зморшкувата шкіра, підвищена втрата волосся, кістки стають крихкими та починає розвиватися атеросклероз – все це, як правило, призводить до їх смерті у віці від 5 до 13 років.


 • В сигаретах виявлено живі організми

  В сигаретах виявлено живі організми · lesya · 13.09.2010 07:36

  На основі багаторічних дослідів вчені дійшли висновку, який дуже не сподобається курцям: виявляється, в сигаретах містяться не лише шкідливі хімічні речовини, смоли та нікотин, а й живі організми, які, цілком можливо, становлять більшу загрозу людському організмові, аніж смертоносні хімічні сполуки.


 • РНК проти раку

  РНК проти раку · lesya · 10.09.2010 08:10

  Лікарські препарати, розроблені на основі РНК, можуть знищувати ракові клітини, не приносячи шкоди здоровим клітинам організму.

  Вчені Каліфорнійського технічного університету змогли створити безпечні ліки для лікування ракових захворювань. Вони значно знизять побічні ефекти хіміотерапії.


 • Кросворди та головоломки тренують пам'ять

  Кросворди та головоломки тренують пам'ять · lesya · 08.09.2010 09:51

  Експерименти американських вчених довели, що ті, хто любить розгадувати кросворди та головоломки, можливо, довше залишаються з ясним розумом та при пам’яті, однак старечий маразм, який вкінці- кінців їх долає, прогресує пришвидшеними темпами.


 • СНІД лікується?

  СНІД лікується? · lesya · 06.09.2010 10:43

  Група дослідників єврейського університету Єрусалиму розробили курс лікування, в процесі якого повністю знищуються ВІЛ- інфіковані клітини людини. Випробування були успішно проведені на лабораторних культурах.


 • Україна стає безплідною

  Україна стає безплідною · Vlad · 26.08.2010 13:50

  В Україні налічується близько мільйона подружніх пар, які з різних причин не можуть мати дітей. Лікарі стверджують, одна з причин - нездоровий спосіб життя, і неправильне харчування.


 • Мобільні телефони сприяють поширенню смертельних хвороб

  Мобільні телефони сприяють поширенню смертельних хвороб · Vlad · 18.08.2010 19:48

  Шотландські вчені стверджують, що мобільні телефони є одним з джерел небезпечних хвороб.


 • Если нужна медицинская книжка – Петербург: куда обратиться.

  Если нужна медицинская книжка – Петербург: куда обратиться. · kseniya_www · 10.08.2010 18:58

  Оформление медицинской книжки своими силами, как известно, нелегкая и трудоемкая задача. Если вы ее получаете в первый раз, процедура получения, регистрации, сдачи санминимума может надолго отбить охоту устраиваться в учреждение


 • Соя замінить лікування стероїдними гормонами

  Соя замінить лікування стероїдними гормонами · Lesly · 09.08.2010 14:49

  Досліджуючи харчові продукти, науковці з Університету Каліфорнії спільно зі Службою сільськогосподарських досліджень та у співпраці з професором психології Мартою Ван Лон, прийшли до висновку, що деякі з них можуть діяти як природні естрогени. Така дія пояснюється наявністю в них особливих речовин - так званих ізофлавонів. В цьому відношенні особливо відзначилася соя.


Всього 421 на 22 сторінках