Культура

 • В Музеї алмазів і діамантів відкриється виставка "Срібні ланцюги"

  В Музеї алмазів і діамантів відкриється виставка "Срібні ланцюги" · lesya · 22.04.2012 21:25

  Вже найближчим часом Музей алмазів і діамантів імені Гаррі Оппенгеймера, розташований в Рамат-Гані, відкриє спеціальну виставку срібних виробів юдаїки під назвою «Ланцюги срібла», яка працюватиме з квітня по травень 2012 року. Зауважимо, що єврейське церемоніальне мистецтво здавна приваблює колекціонерів з усіх кінців світу. В пошуках єврейських артефактів, таких як срібні кубки для обряду Кідуш та ханукальні свічники, до Ізраїлю з’їжджається дедалі більша кількість туристів.


 • Фахівці склали список зруйнованих у Києві шедеврів

  Фахівці склали список зруйнованих у Києві шедеврів · lesya · 22.04.2012 13:41

  Цими днями спеціалісти видання Кореспондент склали список десяти найбільших архітектурних втрат, які поніс Київ протягом останнього століття. За словами фахівців, головними руйнівниками української столиці в цей період стали тоталітарний режим, війна та варварська бюрократія.


 • Топ-5 найдорожчих музеїв світу

  Топ-5 найдорожчих музеїв світу · lesya · 21.04.2012 11:18

  Всі ми знаємо, що відвідування різноманітних виставок може бути справою не лише приємною, але й досить витратною. Пропонуємо вашій увазі топ-5 найдорожчих музеїв планети.


 • Виявлено перший в історії портрет трансвестита

  Виявлено перший в історії портрет трансвестита · lesya · 21.04.2012 08:09

  Картина XVIII століття, продана в Нью-Йорку британській колекції як зображення «жінки в капелюсі з пером», насправді виявилася портретом чоловіка в жіночому вбранні. Таким чином, фахівцям вдалося виявити перший у світі портрет трансвестита.


 • Британська бібліотека придбала Євангеліє за 14 мільйонів доларів

  Британська бібліотека придбала Євангеліє за 14 мільйонів доларів · lesya · 19.04.2012 22:46

  За даними агентства Reuters, нещодавно Національна бібліотека Великобританії витратила чималеньку суму на поповнення своїх багатств, придбавши Євангеліє, датоване сьомим століттям. Його було виявлено в труні святого понад 900 років тому. А заплатити за нього довелося чимало - 9 мільйонів фунтів стерлінгів (14 мільйонів доларів).


 • Німець прикрасив дерево 10 000 яєць

  Німець прикрасив дерево 10 000 яєць · lesya · 10.04.2012 12:42

  Незвичайна пристрасть до колекціонування декоративних великодніх яєць одного пенсіонера з Німеччини несподівано стала основним хобі його життя. На сьогоднішній день Фолькер Крафт є володарем чи не найбільшої колекції декоративних яєць у цілому світі. Родом чоловік, якому виповнилося 76 років, з німецького містечка Заальфельд, а його дивовижна колекція налічує аж десять тисяч великодніх екземплярів. На те, щоб зібрати всі ці яйця докупи, Крафт витратив декілька десятків років. Розповідаючи про свою неймовірну пристрасть до збирання пасхальних яєць, Фолькер пригадав, що почав збирати колекцію ще в далекому 1965 – тоді в нього було лише 18 яєць з декоративного набору.


 • У Японії відбувся фестиваль фалоса

  У Японії відбувся фестиваль фалоса · lesya · 05.04.2012 20:38

  Цими днями у Японії було проведено традиційний щорічний фестиваль під назвою Kanamara Matsuri, центральним об’єктом якого є… залізний фалос.


 • Знайдено невідому раніше картину Ван Гога

  Знайдено невідому раніше картину Ван Гога · lesya · 22.03.2012 20:41

  Цими днями спеціалістам вдалося знайти невідому раніше роботу Ван Гога під назвою "Натюрморт з луговими квітами та трояндами". Точніше, не знайти – робота спокійнісінько зберігалася в голландському музеї Креллер-Мюллер ще з 1974 року. Однак до цього часу вважалося, що автором натюрморта є якийсь невідомий майстер, та аж ніяк не знаменитий Ван Гог. Однак цими днями на сайті музею з’явилася інформація, що полотно належить саме йому, знаменитому художнику та ученому.


 • У Берліні показали нові скульптури "дегенеративного мистецтва"

  У Берліні показали нові скульптури "дегенеративного мистецтва" · lesya · 20.03.2012 13:03

  Цими днями у Берліні вперше виставили скульптури, які нацисти демонстрували в рамках викривальної експозиції 1937 року під назвою "Дегенеративне мистецтво". Ці невідомі раніше витвори мистецтва було знайдені в 2011 році під час розкопок, які проводилися неподалік будівлі берлінської адміністрації. Однак познайомити з ними світ вчені чомусь вирішили тільки тепер. Отож 13 березня цього року Музей доісторичної епохи і ранньої історії спільно з дослідницькою групою Вільного університету Берліна представили громадськості шість нових знахідок.


 • Матріархат по-китайськи

  Матріархат по-китайськи · lesya · 08.03.2012 11:15

  Якби світом правили жінки, то війни би назавжди припинилися. Чи це так, чи не так, невідомо. Однак у Китаї є плем'я мосуо, яке ось уже дві тисячі років живе за принципами матріархату, - і горя не знає…


 • Венера Медичі була блондинкою і носила сережки

  Венера Медичі була блондинкою і носила сережки · lesya · 07.03.2012 15:49

  Проведений нещодавно фахівцями Університету Модени та Реджо-Емілії у співробітництві зі спеціалістами галереї Уфіцці (Італія) хімічний аналіз знаменитої статуї Венери Медичі доводить, що статуя оголеної богині Афродіти, виліплена близько двох тисячоліть тому, нагадувала жінку не лише своїми чуттєвими формами. Так, скульптор у своєму прагненні до максимального реалізму нафарбував губи Венери червоною фарбою, а волоссю надав золотистого відтінку. Окрім того, нещодавно вченим вдалося виявити на мочках вух статуї крихітні отвори. Отож виходить, що Венера носила сережки.


 • «Пердіти гордо!» - зухвале есе Бенджаміна Франкліна

  «Пердіти гордо!» - зухвале есе Бенджаміна Франкліна · lesya · 05.03.2012 13:18

  Знаменитий політичний діяч, талановитий дипломат, вчений, винахідник, журналіст та видавець Бенджамін Франклін, один з лідерів війни за незалежність США, свого часу написав книгу з досить-таки зухвалою назвою «Пердіти гордо». Відомо, що в той час Бенджамін проживав у Франції, де працював послом США. І саме там він вирішив написати есе про метеоризм – це було у 1780-х.


 • Дитяче оповідання Джеймса Джойса опинилося в центрі скандалу

  Дитяче оповідання Джеймса Джойса опинилося в центрі скандалу · lesya · 13.02.2012 12:24

  Цими днями в Ірландії у світ вийшло оповідання для дітей, написане знаменитим письменником Джеймсом Джойсом, яке ніколи раніше не публікувалося. Однак представники Фонду Джеймса Джойса в Цюріху заявили, що ніякої згоди на публікацію книги не давали, назвавши саму публікацію "грубим порушенням".


 • У Тбілісі відкрилася виставка джинсів

  У Тбілісі відкрилася виставка джинсів · lesya · 06.02.2012 16:08

  Цими днями у Тбілісі відкрилася вельми цікава виставка, експонатами якої стали… джинси. За словами організаторів заходу, виставка повинна стати засобом боротьби з шопоманією.


 • Правда о новостях шоу-бизнеса

  Правда о новостях шоу-бизнеса · lesya · 05.02.2012 16:52

  Каждый из нас интересуется тем, что происходит в мире. А особенно в мире шоу-бизнеса. И в этом нет ничего удивительного, ведь, по утверждению психологов, людям свойственно равняться на знаменитостей. Это уже заложено в подсознании. Знаменитости - люди, как правило, успешные, поэтому такое сопоставление своей жизни с жизнью известных людей в отдельных случаях может быть весьма полезным.


 • Знайдено найдавніший горщик з наркотиком

  Знайдено найдавніший горщик з наркотиком · lesya · 16.01.2012 12:15

  Нещодавно археологи виявили найдавніший горщик з наркотиком. Сліди нікотину було знайдено в посудині, вік якої сягає 1300 років. Це перший матеріальний доказ того, що майя вживали тютюн, адже до цього часу про шкідливу звичку представників цього племені відомо було лише зі слів та з настінного живопису. В результаті проведеного аналізу вченим вдалося встановити, що тютюн, який курили майя, був надзвичайно міцним і міг викликати галюцинації.


 • Третьяковская галерея – самый знаменитый музей в Москве

  Третьяковская галерея – самый знаменитый музей в Москве · kseniya_www · 16.12.2011 18:16

  То, что Москва – один из самых крупных культурных центров России – несомненно. В столице ежедневно проходит множество мероприятий, в которых принимают участие творческие люди и поклонники искусства, приехавшие из других городов и стран. Фестивали, выставки, презентации, концерты и прочие события обусловлены и статусом города, и его историческими традициями, и тем, что сюда стекаются самые талантливые и перспективные личности со всей России.


 • Могилу Оскара Уайльда захистили від шанувальниць

  Могилу Оскара Уайльда захистили від шанувальниць · lesya · 01.12.2011 19:57

  Працівники культури у Парижі зіткнулися з несподіваною проблемою: скульптура сфінкса роботи Джейкоба Епштейна, яка прикрашає могилу Оскара Уайльда на паризькому кладовищі Пер-Лашез, протягом тривалого часу була місцем, на якому найпалкіші прихильниці письменника полюбляли залишати відбитки губної помади на знак своєї відданості творчості знаменитого Оскара. А зовсім недавно пам'ятник відреставрували, і цю проблему вирішили усунути, обгородивши скульптуру захисним склом.


 • У Норвегії видадуть альманах творів українських авторів

  У Норвегії видадуть альманах творів українських авторів · lesya · 01.12.2011 10:07

  За словами директора одного з українських видавництв Анетти Антоненко, вже в травні наступного року в Норвегії буде видано альманах, до якого увійдуть фрагменти творів кількох сучасних українських авторів, перекладених на норвезьку мову.


 • Художник розповів про свободу за допомогою 1200 велосипедів

  Художник розповів про свободу за допомогою 1200 велосипедів · lesya · 26.11.2011 00:05

  Цими днями знаменитий китайський художник збудував вражаючу інсталяцію з 1200 велосипедів, на створення якої витратив чотири місяці. Ця інсталяція з одного боку символізує свободу, з іншого – її обмеження. Виготовлена вона спеціально для тайбейського музею.


Всього 411 на 21 сторінці