Культура

 • Полотно Рафаеля очолило список найдорожчих творів мистецтва, що безслідно зникли

  Полотно Рафаеля очолило список найдорожчих творів мистецтва, що безслідно зникли · lesya · 10.04.2013 18:02

  Знаменитий журнал Forbes цим днями склав рейтинг десяти найдорожчих викрадених творів мистецтва. Історія всіх цих шедеврів до цих пір залишається таємницею, а перше місце у даному рейтингу дісталося роботі художника епохи Відродження Рафаеля під назвою «Портрет молодого чоловіка». Вартість роботи, за твердженням експертів, становить не менше 100 мільйонів доларів, і куди воно поділося, напевне, один Бог знає.

  Свого часу це полотно належало знатному польському роду Чарторийських, однак у 1939 році картину конфіскували нацисти. Трохи згодом, коли Друга світова війна доходила кінця, полотно потрапило до генерал-губернатора окупованої Польщі Ганса Франка. Згодом на допитах у суді він розповів, де німці переховували твори мистецтва, проте картини Рафаеля там не було.

  І лише минулого року портрет нібито вдалося виявити в банківському сховищі на території США чи то Європи.


 • У Німеччині від морозів загинула вся трупа Блошиного цирку

  У Німеччині від морозів загинула вся трупа Блошиного цирку · lesya · 02.04.2013 20:11

  Цими днями у Німеччині від несподіваних весняних морозів загинула вся трупа Блошиного цирку. Тепер адміністрація цирку проводить терміновий набір артистів.


 • Виставка "Упоротого" лиса пройде в Санкт-Петербурзі

  Виставка "Упоротого" лиса пройде в Санкт-Петербурзі · lesya · 28.03.2013 13:12

  Стало відомо, що в Москві не проводитимуть заплановану нещодавно виставку, присвячену героєві Рунету Упоротому лису. Повідомило цю сумну для фанатів кумедної звірюки новину видання Metrо з посиланням на інформацію, отриману від організаторів приїзду автора опудала в Санкт-Петербург. Раніше планувалося, що таксидерміст і художниця Адель Морзе, якій і належить Упоротий лис, відвідає Санкт-Петербург, а потім приїде на виставку до Москви. Однак плани британки змінилися.


 • Французька письменниця: 10 років без сексу

  Французька письменниця: 10 років без сексу · lesya · 14.01.2013 16:39

  Нещодавно у Франції вийшла книга, яка привернула увагу читачів своєю досить-таки провокуючою назвою – «Бажання: як я відмовилася від сексу і відкрила його знову». Книгу написала знаменита французька письменниця Софі Фонтанель, яка на сьогоднішній день працює журналісткою популярного жіночого журналу Elle. У книзі авторка оповідає про дівчину, яка протягом десяти років жила без сексу.


 • Найкоротші шлюби знаменитостей

  Найкоротші шлюби знаменитостей · lesya · 09.01.2013 19:00

  Одружуючись, кожен хоче жити у шлюбі зі своїм партнером довго й щасливо, однак далеко не в усіх це виходить. Буває так, що люди розлучаються майже одразу після весільної церемонії. І знаменитості тут не виняток – іноді їхні союзи бувають вкрай короткотривалими.


 • Експерти назвали найпопулярніші книги сучасності

  Експерти назвали найпопулярніші книги сучасності · lesya · 05.12.2012 10:10

  У світі щодня виходить безліч нових книг різної тематики та ідейного навантаження, однак далеко не всім із них судилося здобути популярність та визнання. У даному контексті спеціалісти сайту ScienceMagic.ru вирішили скласти рейтинг найпопулярніших у світі книг.


 • Путешествие по древним славянским землям

  Путешествие по древним славянским землям · kseniya_www · 30.11.2012 20:43

  В Карпаты туристы едут для того, чтобы подышать особенным воздухом: материалисты скажут, что здесь уникальный климат и прекрасная экологическая обстановка, романтики – что именно здесь можно понять, каким был мир много лет назад.


 • Роман "50 відтінків сірого" визнали недостойним нагороди за найгірший опис сексу

  Роман "50 відтінків сірого" визнали недостойним нагороди за найгірший опис сексу · lesya · 24.11.2012 08:35

  Цими днями було оголошено номінантів на премію за найгірший опис сексу в літературі. За даними The Guardian, журі премії Bad Sex in Fiction Award 2012, всупереч очікуванням та прогнозам експертів, не пропустили до фіналу Джоан Роулінг із книгою «Вільне місце» та книгу «50 відтінків сірого», написану Е Л Джеймс.


 • Виставка у Відні: оголені чоловічі тіла продовжують шокувати публіку

  Виставка у Відні: оголені чоловічі тіла продовжують шокувати публіку · lesya · 22.11.2012 14:42

  В Австрії не вщухає скандал з приводу виставки у Відні, яка спровокувала бурхливі дебати, викликані питанням наготи. Справа в тому, що, за словами експертів, на Заході люди давно звикли до зображень оголеного жіночого тіла, однак чоловіча нагота, як і раніше, шокує.


 • Вчені розгадали секрет античних масок

  Вчені розгадали секрет античних масок · lesya · 19.11.2012 17:23

  За твердженням Пітера Мейнеке, співробітника Нью-Йоркського університету, режисера й засновник театру «Акіла» у Нью-Йорку, тексти «Антігони» або «Орестеї», про важливість яких говорили неодноразово історики та дослідники театрального мистецтва й літератури, слід розглядати в цілості та співзвучності з такими елементами драматичного жанру, як маска та жест. Більше того, дослідник вважає, що саме мові тіла, а не словам, довіряє глядач.


 • Британка подала на розлучення через "П'ятдесят відтінків сірого"

  Британка подала на розлучення через "П'ятдесят відтінків сірого" · lesya · 13.11.2012 18:09

  Цікавий та, на перший погляд, смішний випадок стався цими днями у Великобританії. Причиною розлучення британки та її чоловіка стали не сімейні чвари, зради чи щось інше, а знаменитий роман Е.Л. Джеймс «П’ятдесят відтінків сірого». Насправді ж, за твердженням психологів, проблема тут набагато глибша.


 • У Венеції продають дім Тиціана

  У Венеції продають дім Тиціана · lesya · 09.11.2012 18:16

  Цими днями у Венеції було виставлено на продаж квартиру, у якій свого часу мешкав великий художник епохи Відродження Тиціан. За окремими даними, саме в цьому домі він і помер. Площа апартаментів у палаці початку XVI століття займає 150 м2, а їхня вартість складає майже два мільйони євро. Експерти з нерухомості вже встигли підрахувати, скільки коштуватиме один квадратний метр. Вийшла вражаюча сума - 13 тисяч євро за один м2.


 • Рукописи Франца Кафки будуть передані Національній бібліотеці Ізраїлю

  Рукописи Франца Кафки будуть передані Національній бібліотеці Ізраїлю · lesya · 05.11.2012 18:21

  Архіви та рукописи знаменитого австрійського письменника Франца Кафки вже найближчим часом будуть передані ізраїльській Національній бібліотеці. Нагадаємо, що трохи раніше саме ці рукописи опинилися в центрі скандалу, ставши причиною судової тяганини між спадкоємцями і державою. Інформація про те, що цінні архіви відійдуть все-таки у власність музею, пролунала в ефірі британської телерадіокомпанії Бі-бі-сі.


 • Оперу Моцарта прорекламували за домогою презервативів

  Оперу Моцарта прорекламували за домогою презервативів · lesya · 02.11.2012 18:55

  Цими днями англійська Національна опера опинилася в центрі скандалу. Завзяті театрали та цінителі класики підняли шум в Інтернеті, вимагаючи заборонити анонс опери «Дон Жуан». Причиною тому стали афіші із зображенням надірваною упаковки від презервативів і написом: «Дон Жуан. Скоро». Таким скандальним способом другий за значимістю після «Ковент-Гардена» театр Великобританії проанонсував нову постановку опери Моцарта, автором якої є Руфус Норріс.


 • Знайдено "смагляву леді" із сонетів Вільяма Шекспіра

  Знайдено "смагляву леді" із сонетів Вільяма Шекспіра · lesya · 29.08.2012 19:35

  Цими днями британські вчені, які займаються дослідженням творчості легендарного англійського драматурга Вільяма Шекспіра, дійшли висновку, що в сонетах письменника про знамениту «смагляву леді» використано образ повії на ім’я Чорна Люсі. Ця молода дівчина свого часу мешкала в столиці Туманного Альбіону - в Лондоні. Незважаючи на молоді роки, дівчина примудрялася керувати чималим борделем, розташованим в районі Клеркенуелл.


 • Інтелігенти люблять драму, робітники - комедію

  Інтелігенти люблять драму, робітники - комедію · lesya · 29.08.2012 08:53

  Нещодавно міжнародна група дослідників проаналізувала попит на театр в залежності від соціально-економічного статусу глядачів. В результаті проведеного спеціалістами дослідження виявилося, що цей вид мистецтва затребуваний не лише в середовищі інтелектуалів. З’ясувалося, що робочий клас не відмовиться сходити на якусь комедію.


 • На фресці «Таємна вечеря» знайдено два автопортрети Леонардо да Вінчі

  На фресці «Таємна вечеря» знайдено два автопортрети Леонардо да Вінчі · lesya · 23.08.2012 19:28

  Цими днями британський мистецтвознавець Россі Кінг, який займається вивченням творчості легендарного Леонардо да Вінчі, виявив два автопортрети художника на знаменитій фресці "Таємна вечеря".


 • В Італії для туристів відкрили таємний коридор сімейства Медічі

  В Італії для туристів відкрили таємний коридор сімейства Медічі · lesya · 20.08.2012 10:45

  Цими днями в Італії для загального доступу відвідувачів відкрили таємний коридор Вазарі, який свого часу належав сімейству Медічі з палаццо Уффіци в палац Пітті по інший бік річки Арно. Таємний коридор проходить через стару частину Флоренції, включаючи знаменитий міст Понте Веккіо.


 • Королеві детективу Агаті Крісті зведуть пам'ятник

  Королеві детективу Агаті Крісті зведуть пам'ятник · lesya · 13.08.2012 10:00

  Вже в недалекому майбутньому в лондонському театральному районі зведуть пам’ятник королеві детективу Агаті Крісті за її внесок в драматургію.


 • Всесвітній фестиваль боді-арту пройшов у Австрії

  Всесвітній фестиваль боді-арту пройшов у Австрії · lesya · 24.07.2012 10:33

  Цими днями в Австрії завершився Всесвітній фестиваль боді-арту. За окремими даними, в ньому взяло участь близько двох сотень художників з 44 країн світу, які в рамках заходу демонстрували світові свою майстерність.


Всього 411 на 21 сторінці