Культура

 • Названо переможців конкурсу "Краща книга Україна"

  Названо переможців конкурсу "Краща книга Україна" · lesya · 19.12.2013 11:19

  Поступово паперова книга, як прогнозують деякі песимістично налаштовані експерти, кане у небуття. Вже сьогодні видавці всерйоз стурбовані неймовірною популярністю електронних книг, які з кожним роком назбирують все більше шанувальників. Якщо так справа піде й далі, видавцям доведеться припинити свою діяльність або ж підняти вартість паперових книг в декілька десятків разів.


 • Вчені переконані, що роман "Гобіт" є "одою вітаміну D"

  Вчені переконані, що роман "Гобіт" є "одою вітаміну D" · lesya · 18.12.2013 20:16

  Не лише британські вчені прославилися схильністю до нетривіальних досліджень. Їм на п’яти наступають австралійські колеги, які в співпраці все ж таки з британськими дослідниками з’ясували, що знаменитий роман Джона Р.Р. Толкіна є «одою вітаміну D».

  Провівши ретельний аналіз тексту, спеціалісти виявили, що в своєму романі письменник вміло зашифрував свою оду вітаміну D.

  Так, Ніколас Хопкінсон та Джозеф Хопкінсон переконані, що добро перемагає зло тільки завдяки вітаміну D. Погляньмо: всі герої, що належать до табору «добрих» - гобіти, гноми та ельфи – не люблять пітьму. Вони багато часу перебувають на свіжому повітрі та харчуються вельми різноманітно. Чого не скажеш про представників табору зла.

  Так, нора головного героя Більбо мала вікна, і він частенько виглядав надвір, щоб помилуватися своїм садом. Коли до Більбо заходили гості, він виставляв на стіл всілякі ласощі: тістечка та чай, м’ясо птиці та вино, пиріжки, джем і багато-багато всього іншого. Далі – гноми. Хоча вони й не вели здоровий спосіб життя, схильність до прогулянок яскраво простежується й у них. Та що там гноми – навіть ельфи, які не любили сонця, все ж полюбляли місячне світло, ненавидячи темряву.


 • Португальська книга для дітей про смерть увійшла в топ-10 кращих книг 2013 року

  Португальська книга для дітей про смерть увійшла в топ-10 кращих книг 2013 року · lesya · 16.12.2013 19:51

  З віком ми починаємо розуміти, що смерть – неминуче завершення життя кожного з нас. Хтось вірить в іншу реальність після смерті, хтось ні, та як би там не було, від неї, смерті, не втече ніхто. Але ось для дітей це питання є досить болісним, і думки про розлуку з близькими можуть викликати у них негативні емоції. Щоб знищити вплив цього фактору на ще несформовану психіку малюка, португальці вирішили видати книгу, в якій з урахуванням вікових особливостей дитячого світогляду спробували розповісти, що з нами буде, коли ми помремо. Книга одразу ж здобула схвалення та визнання низки експертів, потрапивши до десятка кращих книг 2013 року для дітей за версією британського видання Time Out London.


 • "Форбс" назвав найбільш переоцінених зірок Голлівуду

  "Форбс" назвав найбільш переоцінених зірок Голлівуду · lesya · 12.12.2013 18:25

  Голлівудські знаменитості заробляють багатомільйонні статки, дозволяючи при цьому заробити тисячам, а то й мільйонам людей, так чи інакше причетних до кінематографу. Компанії, створюючи гостросюжетні фільми, очікують чималих прибутків. Та далеко не завжди їхні очікування виправдовуються.


 • Три неопубліковані оповідання Селінджера викладено в Інтернет

  Три неопубліковані оповідання Селінджера викладено в Інтернет · lesya · 29.11.2013 12:38

  Неопубліковані розповіді знаменитого американського письменника Джерома Селінджера цими днями з’явилися в Інтернеті. Тепер палкі прихильники автора зможуть насолоджуватися прочитанням невідомих оповідань, повідомляє видання The Los Angeles Times.


 • Виставка, присвячена "слабкій чоловічій статі", відкрилася у Швейцарії

  Виставка, присвячена "слабкій чоловічій статі", відкрилася у Швейцарії · lesya · 04.11.2013 20:42

  Досить цікава та не менш оригінальна виставка відкрилася цими днями у Швейцарії. Головна особливість експозиції криється в її досить-таки нестандартній ідеї, покликаній довести, що слабка стать – це і є чоловіки. Несподівана виставка отримала назву «Слабка стать - нові образи чоловіка в сучасному мистецтві».

  На сайті музею зазначається, що швейцарська виставка є вагомим «внеском у визначення нової ролі чоловічої статі, розвитком теми, яка давно обговорюється в академічних колах та масовій культурі». В рамках виставки представили свої роботи художники і фотографи, кінорежисери та архітектори, які вирішили переосмислити образ чоловіка в мистецтві починаючи з 1960- х років. За словами організаторів, виставка покликана вирішити низку назрілих питань про самого чоловіка

  Така виставка для швейцарського музею досить-таки незвична, адже в цій країні досі дотримуються доволі консервативних поглядів на ролі чоловіка та жінки у суспільстві.


 • Найстрашніші пам'ятники Москви

  Найстрашніші пам'ятники Москви · lesya · 31.10.2013 11:09

  Мистецтво – штука багатогранна та неоднозначна. Покликане розвивати естетичні аспекти нашої душі, воно часом балансує на межі між красою та потворністю, несучи в собі глибоке смислове навантаження. Варіативність мистецтва споконвіків породжувала чимало суперечок, адже те, що комусь видається шедевром, інші взагалі вважають зразком потворності та незграбності майстра. Отож сьогодні ми поговоримо про досить неоднозначні пам’ятники, які без найменших докорів сумління можна назвати «страшненькими».


 • У Нью-Йорку пройшла виставка сліпих художників

  У Нью-Йорку пройшла виставка сліпих художників · lesya · 28.10.2013 14:00

  На світі чимало людей, сила духу яких по-справжньому вражає. Народжені з певними вадами, вони з усіх сил намагаються жити повноцінним життям, наповнюючи своє існування смислом та приносячи користь іншим. Саме такі люди стають прикладом для тих, у кого є все, щоб бути щасливим, ось хіба що вміння ним бути немає.


 • Музей історії цегли відкриють у Ярославлі

  Музей історії цегли відкриють у Ярославлі · lesya · 25.10.2013 20:16

  У світі є чимало дивовижних, оригінальних та навіть трохи екстравагантних музеїв. Деякі з них викликають неоднозначну реакцію громадськості, і тим не менше, вони мають право на існування: кожен музей є зібранням колекції предметів, які представляють або певний напрям культури, аюо історію розвитку якоїсь групи людей. Так, на сьогоднішній день у світі є кілька музеїв еротики, музей марихуани, музей фалосів та музей волосся. Цими днями стало відомо, що один такий незвичний музей відкриють в Ярославлі (Росія), і присвячений він буде історії цегли.


 • Звичайній друкованій книзі в цьому столітті прийде кінець

  Звичайній друкованій книзі в цьому столітті прийде кінець · lesya · 15.10.2013 16:50

  Книговидавці усіх країн стурбовані: схоже, вже в цьому столітті звичній для багатьох з нас друкованій книзі настане кінець. Винайдену ще Йоганном Гуттенбергом, батьком друкарства, книгу замінять електронні носії.


 • Бостонський музей потворного мистецтва святкуватиме відзначатиме свій 20 день народження

  Бостонський музей потворного мистецтва святкуватиме відзначатиме свій 20 день народження · lesya · 02.10.2013 15:04

  В світі є чимало музеїв, присвячених найрізноманітнішим речам. А музеїв, які виставляють витвори мистецтва, і злічити годі. Проте є в Бостоні музей, який кардинально відрізняється від своїх побратимів: у ньому викладаються найогидніші та найбільш невдалі зразки робіт митців різного періоду. Музей так і називається – «Музей поганого мистецтва». Заснований він досить давно – восени 1993 року, отож цієї осені він святкуватиме своє 20-річчя. Відкриття музею викликало неймовірні дискусії, і з 1994 року – саме тоді було виставлено першу колекцію картин – його експозиції невпинно поповнюються.


 • Невідому раніше картину Ван Гога виявили в музеї Амстердаму

  Невідому раніше картину Ван Гога виявили в музеї Амстердаму · lesya · 25.09.2013 20:03

  Нещодавно в стінах одного Амстердамського музею спеціалісти-мистецтвознавці виявили вельми цікаву знахідку – невідому раніше картину знаменитого художника Вінсента Ван Гога. Картина протягом тривалого часу перебувала на горищі в домі одного приватного колекціонера і особливої цінності собою не являла.


 • Бейонсе і Jay Z очолили рейтинг найбагатших знаменитих пар

  Бейонсе і Jay Z очолили рейтинг найбагатших знаменитих пар · lesya · 20.09.2013 21:22

  Цими днями відоме видання Forbes, яке займається складанням різного роду рейтингів, назвало найбагатшу зі знаменитих пар. Рейтинг очолили поплярна в цілому світі виконавиця Бейонсе Ноулз та її чоловік, репер Шон Корі Картер, який виступає під сценічним псевдонімом Jay Z.


 • Леонардо ді Капріо стане президентом США

  Леонардо ді Капріо стане президентом США · lesya · 17.09.2013 16:33

  Знаменитий голлівудський актор Леонардо ді Капріо зовсім скоро може стати президентом США. Звісно, не в реальному житті, а, як і слід було очікувати, в світі кінематографу, адже амбіцій очолити державу насправді легенда «Титаніка» в собі не плекає. Інша річ – кінематограф. Можливість спробувати себе в різних амплуа прийдеться по душі, напевне, кожному талановитому акторові.


 • Під Харковом відкрили пам'ятник Попандопуло з Весілля в Малинівці

  Під Харковом відкрили пам'ятник Попандопуло з Весілля в Малинівці · kseniya_www · 20.08.2013 18:53

  У Чугуївському районі на Харківщині відбулося відкриття нового пам’ятника. Тепер у селищі Малинівка буде красуватися фігура відомого кіноперсонажа Попандопуло з фільму «Весілля в Малинівці».


 • Загублену фреску великого художника знайшли наступного дня після 150-річчя з його народження

  Загублену фреску великого художника знайшли наступного дня після 150-річчя з його народження · kseniya_www · 02.08.2013 16:44

  День святкування 150-річчя найвідомішого австрійського художника подарував усім шанувальникам високого несподіваний сюрприз - одним австрійським жителем, в його власному гаражі, було виявлено фреску Клімта із зображенням ангела, що сурмить в трубу, яка вважалася, на думку мистецтвознавців, назавжди втраченою. У власника цього шедевра не було ніяких підозр на рахунок його цінності, до моменту широкого висвітлення ЗМІ творчості Клімта на честь відзначення 14 липня його 150-річного ювілею.


 • Найбільш екстравагантні пам'ятки Відня

  Найбільш екстравагантні пам'ятки Відня · lesya · 17.07.2013 22:05

  Відень – надзвичайно красиве місто, з багатою історією та культурою. Славиться столиця Австрії величезною кількістю пам’яток, які залишають незабутні враження у душі навіть найбільш вимогливих туристів. Саме у Відні, музичній столиці Європи, жили і творили знамениті на увесь світ композитори та музиканти, отож і пам’яток музичного спрямування тут безліч. Є у Відні й вкрай оригінальні пам’ятки, які приваблюють любителів усього незвичайного та почасти навіть екстравагантного.


 • "Кришталева ліра" в Смоленську

  "Кришталева ліра" в Смоленську · kseniya_www · 04.07.2013 18:24

  Незважаючи на щедрий снігопад, який пройшов в Смоленську і створив безліч проблем не лише місту, але і області, любителі академічної музики все одно змогли насолодитися музичним марафоном. Вся річ у тому, що в ці вихідні в приміщенні концертного залу Смоленської філармонії проходив Міжнародний конкурс "Кришталева ліра". Цей VII фестиваль присвятили ювілею Смоленська.


 • Петербург визнано найбільш сексуальним містом світу

  Петербург визнано найбільш сексуальним містом світу · lesya · 31.05.2013 14:06

  Знаменитий на увесь світ виробник презервативів – компанія Durex – окрім виробництва гумових виробів, частенько проводить різноманітні дослідження, результати яких стають згодом основою для зародження нових ідей, необхідних для успішної діяльності компанії. А нещодавно компанія вирішила скласти рейтинг найбільш сексуальних міст світу. На першому місці опинився, як не дивно, Санкт-Петербург. Північна столиця Росії випередила Гавану, Рим та навіть Париж. В рамках опитування спеціалісти компанії задавали питання стосовно сексуальних переваг та звичок 29 тисячам осіб з 23 країн світу. Отримані результати та хіт-парад найсексуальніших міст планети було опубліковано на сторінках популярного британського видання The Times.


 • У Єгипті пропонують заборонити балет - "мистецтво, яке порочить іслам"

  У Єгипті пропонують заборонити балет - "мистецтво, яке порочить іслам" · lesya · 31.05.2013 11:13

  Прихід до влади у Єгипті ісламістів потягнув за собою ряд заборон, які шокують європейський світ. Спершу було обмежено права туристів, які, до слова, приносять країні чималий дохід, згодом хтось із влади висунув пропозицію зруйнувати Єгипетські піраміди. А тепер в країні вирішили законодавчо заборонити балет, який, мовляв, «ганьбить іслам».


Всього 411 на 21 сторінці