Культура

 • Мешканці стародавнього Гіппоса: християни чи язичники?

  Мешканці стародавнього Гіппоса: християни чи язичники? · lesya · 23.09.2010 10:32

  Багаті мешканці стародавнього міста Гіппоса нишком поклонялися язичницьким богам навіть у ті роки, коли християни активно знищували конкуруючі культи. Під час розкопок міста археологи знайшли фреску із зображенням Тюхе, давньогрецької богині удачі й випадку, та зображення менади, супутниці бога виноробства Діоніса.


 • Інтерпретація образу вампіра сучасною культурою

  Інтерпретація образу вампіра сучасною культурою · lesya · 22.09.2010 11:27

  Останнім часом спостерігається стрімке зростання популярності образу вампірів у сучасній поп-культурі. Що ж зумовило таку популярність? Можливо, образ вампіра є метафорою чогось важливого - релігії, політики або сексуальних відносин? А може, ця тенденція зумовлена іншими, на перший погляд непомітними, причинами? На ці запитання намагається дати відповідь багато спеціалістів. Серед них і західний експерт Уейн Йен, викладач прикладної етики, що опублiкував низку робіт, присвячених філософському підґрунтю вампірів у сучасній культурі.


 • Торгівля тілом во ім'я богині

  Торгівля тілом во ім'я богині · lesya · 22.09.2010 10:44

  Не зважаючи на те, що в 1988 році індійську традицію девадасі - храмової проституції - визнали незаконною, вона, як і раніше, поширена на півдні Індії. Про це в інтерв'ю The Independent розповіла колишня журналістка видання Сара Херріс, що зняла 4-серійний документальний фільм "Повії бога". У фільмі йдеться про дівчат, ще з дитинства присвячених індуїстській богині Девадасі, які протягом життя змушені торгувати власним тілом. За словами Херріс, єдине, що змінилося після виходу в 1988 році заборони культу девадасі,- це те, що церемонії посвячення стали проводитися таємно.


 • Зіркові дієти чи тяжкі хронічні захворювання: що змушує знаменитостей худнути?

  Зіркові дієти чи тяжкі хронічні захворювання: що змушує знаменитостей худнути? · lesya · 21.09.2010 10:58

  Будь-які зміни зовнішності зірок одразу ж викликають зливу пліток та домислів. Особливо, якщо мова йде про фігуру. Згадаймо хоча б найкардинальніші «зіркові» схуднення останніх років. Чим вони були викликані і чим закінчилися?


 • Цариця Нефертіті була далеко не красунею

  Цариця Нефертіті була далеко не красунею · lesya · 21.09.2010 10:41

  Давньоєгипетська цариця Нефертіті, яка вважається еталоном жіночої краси і вишуканості, не була красунею. Такого висновку дійшли дослідники-єгиптологи.Вчені, провівши томографічне обстеження 50-сантиметрового вапнякового бюсту, знайденого 1912 року в скульптурній майстерні Тутмоса в Ель-Амарне, зауважили, що Нефертіті ("Красуня прийшла" в дослівному перекладі) була далека від досконалості. Дослідження показало, що для цариці Єгипту характерна неправильна будова тіла, викривлений ніс та обличчя, вкрите зморшками.


 • Таємниці геніального Оскара Уайльда

  Таємниці геніального Оскара Уайльда · lesya · 20.09.2010 10:07

  Колекція листів, написаних безнадійно закоханим британським драматургом, письменником і поетом Оскаром Уайльдом (Oscar Wilde), буде виставлена на аукціоні Fine Art Auctioneers Bamfords of Derby 24 вересня цього року. Очікується, що послання, адресовані молодому редактору журналу Court & Society Алсагеру Віан (Alsager Vian), будуть продані не менше ніж за £ 10 тис. Видання Daily Mail повідомляє, що у листах Оскар Уайльд на свій страх і ризик визнає гомосексуальні нахили власних почуттів до адресата, не зважаючи на те, що в ті часи, про які зараз йдеться, за публічні прояви одностатевого кохання можна було потрапити до в'язниці.


 • Відомі картини- вбивці

  Відомі картини- вбивці · lesya · 18.09.2010 12:08

  З багатьма творами живопису пов'язані містичні історії та загадки. Більше того, деякі фахівці вважають, що до створення низки полотен причетні темні та містичні сили, і, слід зауважити, небезпідставно. Надто вже часто з цими фатальними шедеврами відбувалися дивовижні факти та незрозумілі події - пожежі, смерті, божевілля авторів тощо.


 • Декілька міфів про мешканців Східних країн

  Декілька міфів про мешканців Східних країн · lesya · 17.09.2010 13:57

  У середовищі україномовних туристів навколо традиційного одягу місцевих представниць прекрасної статі розповсюджується велика кількість різноманітних домислів та пліток. Так, те, що ми звикли називати паранджею, поширювалося лише в Середній Азії, і витвір цей, слід зауважити, був варварським - в 40-градусну спеку жінку закутували важким покривалом, що закривало її з голови до п'ят, одягаючи під нього спеціальну сітку, виготовлену з кінського волосся - чачван.


 • Таємна сторінка життя в Бухенвальді

  Таємна сторінка життя в Бухенвальді · lesya · 15.09.2010 11:16

  Виставка в меморіальному комплексі в Бухенвальді свідчить про те, що ув'язнених концтабору, окрім усього іншого, змушували займатися проституцією На перший погляд барак – осередок найдавнішої професії – на території концтабору в Бухенвальді нічим не відрізнявся від інших, і лише фіранки на вікнах вказували на те, що це була не зовсім звичайна будівля.


 • Знайдено автора портретів Єлизавети I

  Знайдено автора портретів Єлизавети I · lesya · 15.09.2010 09:21

  Британські мистецтвознавці встановили, що два знаменитих портрети королеви Єлизавети I, намальовані ще за життя цієї високопоставленої особи, – так звані "Фенікс" і "Пелікан" - були створені в одній студії та, скоріше за все, одним художником - Ніколасом Хілліардом, що жив і творив з 1547 по 1619 рік.


 • П'єр Рішар виступить в Україні

  П'єр Рішар виступить в Україні · lesya · 15.09.2010 08:52

  14 вересня до Києва прилетів відомий французький комедійний актор П'єр Рішар, який планує виступити в столиці з трьома різнотематичними виставами. Прем’єри відбудуться 15, 16 та 17 вересня в театрі ім. Івана Франка.


 • Тіна Канделакі ділиться враженнями про російське ТБ

  Тіна Канделакі ділиться враженнями про російське ТБ · lesya · 14.09.2010 08:14

  Тіна Канделакі розповіла всю правду про російське ТБ. Відома телеведуча дала інтерв'ю "Незалежній газеті", в якому виклала власне бачення сучасної російської медіасфери, не оминувши увагою героїв сьогоднішніх телеефірів.


 • Таллін може стати культурною столицею Європи

  Таллін може стати культурною столицею Європи · lesya · 07.09.2010 10:53

  Титул культурної столиці Європи присвоюють містам з 1985 року. Цим титулом щорічно нагороджуються одразу два міста. В 2011 вперше будуть представлені міста- сусіди, об’єднані між собою спільним морем. Це Турку й Таллін.


 • В Греції знайдено палац Одіссея

  В Греції знайдено палац Одіссея · lesya · 02.09.2010 16:23

  Грецький археолог професор Танасіс Пападопулос стверджує, шо на острові Ітака він віднайшов палац легендарного міфічного царя Одіссея. Пошуки зайняли 16 років і, як зізнається сам учений, відбувалися не без допомоги його дружини. Однак офіційного підтвердження цієї версії не прозвучало, що пов’язано з відсутністю на сьогоднішній день наукового обгрунтування даної гіпотези.


 • Популярные артисты Украины

  Популярные артисты Украины · kseniya_www · 28.08.2010 20:03

  Мечта Украины и украинская золушка, участница Евровидения – Верка Сердючка. Вышла она с социальных низов, работала проводницей, участвовала в конкурсах художественной самодеятельности, затем вела собственное ток-шоу, в котором участвовали известные люди, среди которых были и певцы. Позже Сердючка вышла на сцену и стала певицей, покорившей сцену родной Украины, а также соседки – России.


 • Рейтинг білявок всіх часів

  Рейтинг білявок всіх часів · Vlad · 26.08.2010 13:27

  Легендарну Мерилін Монро назвали найвеличнішою білявкою усіх часів, пише «Contact Music». Такі результати опитування проведеного компанією «Clairol», яка спеціалізується на виробництві засобів для фарбування волосся.


 • Волшебный Египет

  Волшебный Египет · kseniya_www · 07.08.2010 16:02

  Легкий, дурманящий запах - это лицо города, особенно при вечерних прогулках, когда воздух чарует нотками кальяна, аромат этот немного мистический и остается загадкой, травы ли, цитрусы?..а может шоколад? Этот запах теряется в толпе и проникает вглубь улиц египетского города. Сочетает приятный коктейль с запахом розовых цветов и морского бриза. Это аромат Востока!


 • Археологи розкопали найбільший давньоримський канал

  Археологи розкопали найбільший давньоримський канал · Lesly · 16.07.2010 11:35

  Британські археологи з університетів Кембриджу й Саутгемптона у співпраці з фахівцями з Британської школи в Римі розкопали найбільший канал Римської імперії, будівництво якого розпочалося при Клавдії (41-54 роки н. е.). Фактично, це одна з найважливіших водних артерій античності шириною 90 м і довжиною більше трьох кілометрів, що з'єднувала морські ворота Рима, місто Порт, з річковими - Остією.


 • Американський художник створив панно з ... мурашок

  Американський художник створив панно з ... мурашок · Lesly · 14.07.2010 10:46

  Незвичайний витвір мистецтва створив американський художник Кріс Трумен. В першу чергу його робота вражає тим, що для її виготовлення було затрачено 200 тисяч комах. За словами художника, ідею для створення цього незвичайного панно він почерпнув з дитячих спогадів: будучи п'ятирічним хлопчиком Кріс зі своїм братом розорили мурашник і були покусані комахами.


 • Виявлено найдавнішу письмову пам'ятку Ізраїля

  Виявлено найдавнішу письмову пам'ятку Ізраїля · Lesly · 13.07.2010 12:52

  Співробітники Інституту археології Єврейського університету в ході розкопок між південною стіною Старого міста і Містом Давида виявили фрагмент глиняної таблички з текстом, що відноситься до XIV століття до н. е. За словами вчених це найстаріший письмовий документ, коли-небудь виявлений на території Єрусалиму.


Всього 411 на 21 сторінці