Культура

 • Палац правителів Ширвану

  Палац правителів Ширвану · lesya · 03.12.2010 10:27

  В самісінькому серці древнього Баку, на трьох терасах, що височіють одна над одною, мальовничо розташувався Палац Ширваншахів, який справедливо вважається видатною пам'яткою середньовічного Азербайджану.


 • Головна вулиця США

  Головна вулиця США · lesya · 02.12.2010 13:05

  Засновники назвали її "Головною вулицею США", і легендарна траса 66 стала першим в країні маршрутом, за допомогою якого в 30-х роках XX століття вдалося поєднати безліч відокремлених ділянок дороги, що проходить зі сходу на захід. Траса не лише зв'язала докупи два протилежних берега - Чикаго на озері Мічіган та Лос-Анджелес з боку Тихого океану, - але й відіграла важливу роль у розвитку американської економіки та автомобільної культури в цілому. Вона стала символом надії для тисяч сімей, які вирушили на захід у пошуках роботи та добробуту; дала поштовх бурхливому розвиткові дорожньої інфраструктури: мотелям, заправкам та кафе. Це була дорога оптимістів і романтиків.


 • У США знайшли старовинні люльки з гравюрами

  У США знайшли старовинні люльки з гравюрами · lesya · 01.12.2010 14:46

  Археологи зі США виявили нещодавно в Джеймстауні (штат Вірджинія), глиняні люльки з викарбуваними іменами сера Волтера Релі та інших видатних англійців початку XVII століття. Артефакти знайдені на місці першого постійного англійського поселення в Новому Світі.


 • У Клеопатри відібрали титул першої жінки- фараона

  У Клеопатри відібрали титул першої жінки- фараона · lesya · 01.12.2010 12:55

  Вчені, переглянувши традиційні трактування історичного розвитку Єгипту після смерті Олександра Великого, дійшли висновку, що десь за 200 років до сходження на престол Клеопатри Єгиптом правила цариця Арсиноя II.


 • Воскові фігури мадам Тюссо

  Воскові фігури мадам Тюссо · lesya · 01.12.2010 12:25

  Першого грудня 1761 року народилася знаменита Марія Тюссо (Madame Tussaud) (пом. 16.04.1850) - француженка, яка свого часу створила знаменитий музей воскових фігур в самісінькому центрі Лондона. Народилася майбутня знаменитість в Страсбурзі в сім'ї Анни-Марії та Іоганна Гроссхольца. Через деякий час Йоганн дізнався, що справжнім батьком дівчинки є молодий красень, скульптор на ім’я Філіп Вільгельм Куртіус. Усвідомивши, що сталося, Йоганн Гроссхольц вирішив піти з сім'ї, залишивши дочки лише ім'я.


 • Знаменитості обирають віртуальну смерть

  Знаменитості обирають віртуальну смерть · lesya · 30.11.2010 12:08

  Американські знаменитості пропонують доволі незвичайний варіант мережевої благодійності - віртуальну смерть. Найпопулярніші зірки, такі як Леді Гага і Джастін Тімберлейк, блокують свої акаунти в Facebook і Twitter до тих пір, поки інші користувачі не зберуть суму в мільйон доларів для дітей, хворих СНІДом.


 • На виставці оголених жіночих тіл...

  На виставці оголених жіночих тіл... · lesya · 26.11.2010 11:12

  Сучасне мистецтво, без сумніву, вимагає жертв. Іноді слід роздягнутися догола, щоб отримати щось модне й актуальне. Приміром, цими днями в Музеї сучасного мистецтва у Франкфурті художниця Ванесса Бікрофт продемонструвала свою нову роботу, яку створила з 20 оголених жінок. Цього разу моделям довелося стояти на високих підборах протягом декількох годин. У них яскраво нафарбовані обличчя, дехто одягнув перуки кислотних кольорів. Одна з дівчат час від часу видає особливий гортанний звук. А інша проповідує: - "Вставай, будь сильним, будь гордим".


 • В Китаї виставили шеститонну перлину

  В Китаї виставили шеститонну перлину · lesya · 24.11.2010 11:31

  У місті Веньчан, що знаходиться в китайській провінції Хайнань, відкрилася виставка, на якій можна побачити значною мірою цікавий та не менш оригінальний експонат - шеститонну зелену "перлину", виготовлену з цілісного шматка флюориту - мінералу, який світиться в темряві під час нагрівання.


 • У Нюрнберзі відкрився музей, присвячений знаменитому судовому процесу

  У Нюрнберзі відкрився музей, присвячений знаменитому судовому процесу · lesya · 23.11.2010 10:44

  Цими днями у Нюрнберзі в Німеччині відкрився музей, присвячений знаменитому судового процесу над військовими злочинцями Другої світової війни, що відбувся в цьому місті ще 65 років тому. Про це повідомляється у виданні Deutsche Welle. В церемонії відкриття музею історії міжнародного трибуналу над нацистськими злочинцями взяли участь глави МЗС Росії та Німеччини, офіційні представники Франції, Великобританії, США. На відкриття музею прибули й очевидці та учасники Нюрнберзького процесу, в тім числі й головний обвинувачувач з боку США Бенджамін Ференч.


 • Цінні знахідки в коробці з- під сигарет

  Цінні знахідки в коробці з- під сигарет · lesya · 20.11.2010 08:54

  Архівіст Національної портретної галереї Великобританії виявив нові предмети з поховання короля Річарда II. За словами фахівців, ця знахідка дозволить вченим досить точно відтворити зовнішній образ англійського правителя XIV століття.


 • Традиції святкування Божоле Нуво

  Традиції святкування Божоле Нуво · lesya · 19.11.2010 11:02

  З 18 по 21 листопада в усьому світі щорічно відзначають свято Божоле Нуво. Божоле Нуво (фр. Beaujolais nouveau - нове божоле) - сорт молодого французького вина, яке виготовляється з винограду сорту гаме в історичній області Франції Божоле (Бургундія).


 • Умберто Еко звинувачують у розпалюванні ненависті до євреїв

  Умберто Еко звинувачують у розпалюванні ненависті до євреїв · lesya · 17.11.2010 11:10

  В Італії нещодавно побачив світ новий роман Умберто Еко, який отримав назву “Празьке кладовище”. Поява книги одразу ж викликала гостру полеміку. Роман змальовує найглибші та найганебніші політичні таємниці XIX століття. Вже у самій назві простежується тонкий натяк на тему: празький цвинтар - одне з найстаріших єврейських кладовищ Європи. Головний герой книги - цинічний фальсифікатор, який співпрацює з органами таємної поліції половини держав Європи. Сімоне Сімоніні жорстоко ненавидить євреїв та фабрикує досьє, яке згодом ляже в основу знаменитих “Протоколів сіонських мудреців”.


 • Критики бойкотують "Освенцім"

  Критики бойкотують "Освенцім" · lesya · 16.11.2010 13:04

  За даними "Інтерфаксу" з посиланням на британське видання The Guardian, німецькі критики нещодавно закликали бойкотувати появу кінострічки німецького режисера Уве Болль "Освенцім"


 • Виявлено нові статуї Алеї сфінксів

  Виявлено нові статуї Алеї сфінксів · lesya · 16.11.2010 11:36

  Нещодавно єгипетські археологи в процесі розкопок виявили 12 нових статуй Алеї сфінксів у Луксорі. Знайдені статуї належать до періоду правління фараона Нектанеба I (380-362 р. до н.е.).


 • У Римі відкрився храм Венери і Роми

  У Римі відкрився храм Венери і Роми · lesya · 15.11.2010 11:17

  Нещодавно найбільш вражаючий давньоримський храм - храм Венери і Роми - відкрився після реставрації, яка тривала протягом тридцяти років. Релігійна споруда, яка символізувала міць імперії, була створена в другому столітті нашої ери за проектом імператора Адріана неподалік Колізею, на Римському форумі. Проект був представлений Адріаном у 121 році, офіційне відкриття храму відбулося у 135 році, а вже в 141 році, під час правління наступника Адріана Антонії Пія, будівництво храму було повністю завершене.


 • Вартість "супу Кемпбелла" сягла кількох десятків мільйонів доларів

  Вартість "супу Кемпбелла" сягла кількох десятків мільйонів доларів · lesya · 11.11.2010 11:03

  Робота відомого Енді Ворхола "Велика банку супу Кемпбелл з відкривачкою" продана цими днями на вечірніх торгах Christie's в Нью-Йорку за досить- таки солідну суму - 23, 9 мільйона доларів.


 • Посудини для парфумів: історія та сучасність

  Посудини для парфумів: історія та сучасність · lesya · 03.11.2010 09:05

  В перекладі з латини слово «парфуми» означає «крізь дим». Перш ніж перекочувати у витончений флакончик, який можна запросто сховати до кишені сучасної модниці чи закинути в сумочку, запашні аромати випалювали в спеціальних курильницях в Месопотамії. Звідти їх і запозичили єгиптяни. Різноманітні пахощі, мазі та натирання зберігалися в алебастрових посудинах. Дещо пізніше з'явилися розписані вигадливими, химерними малюнками глеки, призначені для використання в палацах фараонів, які формою нагадували тварин і птахів.


 • Великий Гудіні у Нью- Йорку

  Великий Гудіні у Нью- Йорку · lesya · 01.11.2010 09:42

  В одному з музеїв Нью-Йорка експонуються речі, кожна з яких має певне відношення до життя й творчості знаменитого ілюзіоніста Гудіні. Це і наручники, й кайдани, фотографії, плакати епохи модерну, і його неопубліковані щоденники та, нарешті, німі фільми. Завдяки кожній з цих речей у глядачів з’являється унікальна можливість відкрити багато нового про Гудіні.


 • Піраміди та тунелі: таємниці сучасності

  Піраміди та тунелі: таємниці сучасності · lesya · 01.11.2010 09:41

  В давнину під час будівництва пірамід не використовували ніяких інструментів для обробки каменю, механізмів для його транспортування та підняття на висоту. Стародавні будівельники виготовляли форму прямо на місці будівництва і в цю форму заливали розчин. Розчин твердів - і отримували готові блоки, які укладалися так щільно, що між ними не можна було просунути навіть лезо.


 • Найдорожчі полотна світу

  Найдорожчі полотна світу · lesya · 01.11.2010 09:37

  Своєрідне затишшя на арт-ринку, що виникло в результаті економічної кризи, виявилося фактично затишшям перед бурею. Протягом останніх місяців на найбільших світових аукціонах живопису було встановлено щонайменше кілька цінових рекордів, які засвідчують відновлення інтересу покупців до напрацювань художників. Найбільшу увагу привертають твори мистецтва, інвестиційна цінність яких очевидна.


Всього 411 на 21 сторінці