Культура

 • У Єгипті знайдено раніше відсутні частини древніх статуй

  У Єгипті знайдено раніше відсутні частини древніх статуй · lesya · 10.01.2011 12:06

  Нещодавно археологи під час розкопок виявили шість частин колосальної подвійної статуї могутнього фараона та його дружини. Вік цих фігур налічує близько трьох з половиною тисяч років. Фрагменти статуї фараона Аменхотепа III та цариці Тії були виявлені на західному березі Нілу в місті Луксор на півдні країни.


 • Із книг Марка Твена заберуть слово "негр"

  Із книг Марка Твена заберуть слово "негр" · lesya · 06.01.2011 08:35

  Незабаром у США перевидадуть книги про пригоди улюблених багатьма героїв книг знаменитого Марка Твена - Тома Сойєра та Гекльберрі Фінна. У новому виданні вирішили замінити слова, які окремі критики вважають образливими для читачів.


 • Храм написів у Паленке

  Храм написів у Паленке · lesya · 05.01.2011 13:59

  В давнину, коли легіони могутньої Римської Імперії під проводом Юлія Цезаря йшли підкоряти Англію та Галлію, на протилежному боці земної кулі, у Новому Світі (саме так тоді називали Америку), з'явилася найбільша цивілізація у світі - древні майя. Майя проіснували близько тисячі років, залишивши по собі величезну кількість культурних цінностей, зразків живопису, архітектури, скульптури. Та великий народ не зміг протистояти завойовникам з півночі - войовничим тольтекам. Багато міст з білого каменю було зруйновано та розграбовано. Протягом століть руїни міст заростали сельвою, отож значну кількість цінної для археологів та науковців інформації втрачено назавжди. І лише якихось 130 років тому ця область історії почала досліджуватися.


 • Знайдено залишки цивілізації атлантів

  Знайдено залишки цивілізації атлантів · lesya · 04.01.2011 12:49

  Чи не в кожній країні світу вам можуть розповісти щось про великі підземелля, розташовані в тому чи іншому її районі, про загадкові випадки, пов’язані з тими, хто намагався їх відвідати. Особливо багата цим Південна Америка, континент хвилюючих відкриттів та вражаючих історичних таємниць.


 • 5 найцікавіших відкриттів історії у 2010 році

  5 найцікавіших відкриттів історії у 2010 році · lesya · 03.01.2011 14:37

  Вчені стверджують, що найдавніший автограф в історії розвитку світової культури в цілому належить дяку-мільйонеру. Так, російський дослідник, проводячи низку необхідних експериментів, виявив найстарішу російську книгу з автографом автора. На Пролозі 1660 року присутній дарчий напис дяка Івана Щепоткіна. У XVII столітті на території сучасної Росії книгодрукування розвинулося вже досить добре. Проте ученим до цих пір не вдавалося виявити жодного автографа, поставленого якимось російським письменником того часу на власному творі. Більше того, письменники того періоду взагалі дуже рідко підписували власні твори, тому сьогодні дослідникам часто доводиться докладати чимало зусиль для виявлення авторства того чи іншого тексту.


 • "Привиди жорстокості": канадський балет українського хореографа

  "Привиди жорстокості": канадський балет українського хореографа · lesya · 31.12.2010 14:48

  Нещодавно канадська труппа з міста Монктон поставила балет, присвячений проблемі побутового насильства, який отримав назву "Привиди жорстокості". Хореографом- постановщиком цього балету став українець Ігор Добровольський, а основним зачинщиком проекту вважається організація, яка займається залученням уваги громадян до проблем насильства у сім'ї.


 • Христианская лирика

  Христианская лирика · kseniya_www · 30.12.2010 22:51

  Считается, что старообрядцы являлись носителями древнепоэтического материала в двадцатом веке, потому что все религиозный книги уничтожили в период 20-30 гг., они и вправду всегда оставались верны своим традициям, не только в плане религиозных форм выражения, но и быту, поведении, одежде. Именно благодаря им мы в наше время можем читать произведения написанные еще в XVI - XVII вв. В это время появляются прототипы христианских стихов, их называли "покаянной" лирикой и их нужно было читать для очищения и во время поста.


 • Неандартальці дотримувалися рослинної дієти

  Неандартальці дотримувалися рослинної дієти · lesya · 30.12.2010 11:38

  Донедавна вважалося, що Homo neanderthalensis харчувалися переважно м'ясом. Однак останні дослідження вчених виявили на зубах неандертальців залишки рослинних волокон, деякі з яких були не сирими, а приготованими. Результати проведеного дослідження опубліковані журналом Proceedings of the National Academy of Sciences.


 • Знайдено карту з вказівкою на місце розташування янтарної кімнати

  Знайдено карту з вказівкою на місце розташування янтарної кімнати · lesya · 28.12.2010 13:00

  Відомий у своєму колі німецький колекціонер Андреас Юккерт (Andreas Uckert) цілком випадково придбав секретну карту з вказівкою розташування скарбів Адольфа Гітлера. На цій карті невидимим чорнилом нанесені ініціали фюрера.


 • Символічні значення східних прикрас

  Символічні значення східних прикрас · lesya · 28.12.2010 10:50

  Серед чудового розмаїття ювелірних прикрас Сходу особливе місце займають обереги. Обереги існують та використовуються для захисту від будь-якого небажаного явища або, навпаки, для притягнення чогось бажаного, омріяного. І в кожній країні Сходу вони різні.


 • Деміен Херст створив новий череп, інкрустований діамантами

  Деміен Херст створив новий череп, інкрустований діамантами · lesya · 24.12.2010 15:15

  Британець Деміен Херст, який отримав звання “найдорожчого” художника сучасності, відлив новий череп на кшталт його знаменитого «Заради любові до Бога». Як попередній витвір митця, новий череп відлитий з платини та інкрустований діамантами - білими й рожевими.


 • Знайдено залишки стіни, яка оточувала палац імператора Нара

  Знайдено залишки стіни, яка оточувала палац імператора Нара · lesya · 23.12.2010 11:32

  Японські археологи в процесі розкопок виявили руїни стіни, яка могла, як вважають вчені, оточувати легендарний імператорський палац епохи Нара (710-794рр.). Група археологів, проводячи розкопки в Нагаокаке, виявили залишки великої стіни, яка, ймовірно, свого часу оточувала імператорський палац. Місто Нагаокаке було столицею Японії з 784 по 794 рік. Воно розташувалося на території провінції Ямасіро, і сучасне місто Нагаокаке в префектурі Кіото отримало свою назву в честь древньої столиці. Сьогодні ж стародавні руїни імператорської стіни знаходяться на території сучасних міст Нагаокаке і Муко.


 • В давнину кістки черепа використовувалися для заточування знарядь праці

  В давнину кістки черепа використовувалися для заточування знарядь праці · lesya · 21.12.2010 12:34

  Вчені дійшли висновку, що стародавні люди, які жили 50 тис. років тому, могли використовувати людські останки для заточування кам'яних знарядь. Цей факт, на думку дослідників, яскраво підтверджується фрагментом черепа, який виявили неподалік стоянки неандертальців.


 • Знайдено залишки супу, вік якого сягає двох з половиною тисяч років

  Знайдено залишки супу, вік якого сягає двох з половиною тисяч років · lesya · 16.12.2010 10:35

  Китайські археологи виявили залишки супу, вік якого сягає 2,4 тисяч років. Суп знаходився у бронзовій посудині, виявленій у могилі в провінції Шаньсі. В самій посудині археологи знайшли декілька кісток, вкритих патиною - оксидно-карбонатною плівкою, яка утворюється в результаті відповідних хімічних реакцій на поверхні металів. Посудина була ретельно закритою.


 • Дерев'яний Стоунхендж: неолітичний храм чи фікція?

  Дерев'яний Стоунхендж: неолітичний храм чи фікція? · lesya · 14.12.2010 10:14

  Зроблене нещодавно відкриття дерев'яної версії Стоунхенджа неподалік знаменитого пам'ятника сприйнялося більшістю як одне з найважливіших археологічних відкриттів останнього часу, однак на сьогоднішній день експерти висловлюють сумніви з приводу того, що знахідка й справді є неолітичним храмом. Можливо, це всього- на- всього залишки збудованої порівняно недавно загороди.


 • Зміни клімату міняли культуру древніх індіанців

  Зміни клімату міняли культуру древніх індіанців · lesya · 13.12.2010 14:03

  Окремим племенам стародавніх людей, які потрапили до Північної Америки з Євразії ще 14 тисяч років тому, довелося пережити кілька періодів потеплінь і похолодань. Як їм вдавалося справлятися з труднощами, викликаними істотними змінами клімату, дізналися нещодавно канадські вчені.


 • Бюст Антіноя продано з аукціона

  Бюст Антіноя продано з аукціона · lesya · 09.12.2010 12:05

  Мармуровий бюст Антіноя, коханця римського імператора Адріана (правив з 117 до 138 року нашої ери), проданий на аукціоні Sotheby's у Нью-Йорку за 23,8 мільйона доларів. За даними Reuters, покупець забажав зберегти анонімність, залишивши своє ім’я в таємниці; відомо лише, що власником скульптури став один з європейських колекціонерів.


 • Фрагмент манускрипту легендарного да Вінчі виявлено у Франції

  Фрагмент манускрипту легендарного да Вінчі виявлено у Франції · lesya · 08.12.2010 12:49

  Фрагмент манускрипту, що належить руці знаменитого та без перебільшення геніального Леонардо да Вінчі, виявлений у французькому місті Нант. Документ входить до складу величезної та дуже цінної колекції, залишеної місту близько 130 років тому багатим меценатом П'єром-Антуаном Лабушер.


 • Археологи виявили "камені предтеч"

  Археологи виявили "камені предтеч" · lesya · 08.12.2010 12:22

  Цими днями британські вчені під час здійснення археологічної експедиції в перуанському районі Анд виявили унікальні артефакти - так звані "камені предтеч" - священні об'єкти цивілізації інків. В давнину інки вірили, що саме ці камені забезпечують стійкий та нерозривний зв'язок між небом та підземним світом.


 • Знайдена недавно скульптура Діви Марії може виявитися роботою рук Мікеланджело

  Знайдена недавно скульптура Діви Марії може виявитися роботою рук Мікеланджело · lesya · 06.12.2010 11:41

  За даними Daily Telegraph, відомий у відповідних колах фахівець з історії мистецтва Рой Долінер (Roy Doliner) вважає, що недавно виявлена глиняна скульптура Діви Марії, в якої на колінах лежить голова розп'ятого Ісуса, була виготовлена Мікеланджело (Michelangelo) в якості моделі для створення знаменитої мармурової скульптури в соборі святого Петра у Ватикані. Рой Долінер наводить свої міркування у книзі Veiled in Mystery, яка цими днями надійшла в продаж.


Всього 411 на 21 сторінці