Останні записи в блогах

 • Діти птахів в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 05.05.2013 09:10

  Дітки всіх створінь виглядають особливо милими й симпатичними. Безперечно, це стосується й дітей птахів. Про пташенят відомо багато цікавої інформації, так само як і про їхніх турботливих батьків.

  Так, наприклад куріпка, зачувши небезпеку, буквально втікає з гнізда, попередньо відкотивши звідти яйця в різні боки. Уважна мати проробляє це щоразу, як лише її, сидячу на кладці, потурбують. З часом повертається в гніздо, акуратно зібравши яйця і не пошкодивши жодного. Зрозуміло, це своєрідний спосіб турботи про потомство.

  А у такого великого птаха, як болотна сова, існує цілий сімейний підряд. Відклавши одне яйце в безпечному місці під купиною, птиця чекає, поки проклюнеться пташеня, і більш пізні яйця стане висиджувати вже на пару з ним. Така поведінка характерна також для чапель і лелек, у яких пташенята оперяються не відразу, а поступово.

 • Келвін Харріс перевершив Майкла Джексона в блозі Інший вимір · від Юрій Мостовий · додано 25.04.2013 20:02


  Останній альбом Келвіна Гарріса "18 Months" виніс популярність артиста на високий рівень. Перші 4 сингли стали хітами за кілька місяців до видання "18 Months".

 • Ці загадкові сови... в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 24.04.2013 14:12

  Давайте згадаємо роки навчання в школі, зокрема такий предмет як зоологію. А заразом нагадаємо про таку науку як орнітологія та її пір'ястий предмет дослідження.

  Орнітологія — наука про птахів, один з розділів зоології. Вивчає птахів, їхню ембріологію, морфологію, фізіологію, екологію, систематику і географічне розповсюдження.

  Усі птахи дивовижні створіння, адже сам факт, що вони можуть літати — вже не залишає нас байдужими, й не кажучи про їхню цікаву будову тіла і оперення. Та деякі з птахів особливо привертають нашу увагу, зачаровують, ба навіть стають загальними улюбленцями і культовими героями. До таких належать й сови. Згадаймо дещо про них!

 • Тайванські плакати про охорону здоров'я в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 23.04.2013 23:20

  Не помилюсь, коли скажу, що більшість з нас ще пам'ятає соціальні плакати радянських часів, до того ж, їх подекуди можна зустріти ще й сьогодні. А в радянські часи їх можна було спостерігати буквально в усіх громадських місцях, в навчальних закладах, на сторінках журналів та газет. Комусь вони подобались, комусь ні, але безперечно, це була професійна подача інформації у власному своєрідному стилі.

  А сьогодні пропоную переглянути невеличку колекцію тайванських плакатів 1959 року на тему охорони здоров'я. До речі, досить цікаві.

 • Квіткова колекція з цікавими фактами в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 22.04.2013 21:15

  Мабуть, не знайдеться людини, яка б не любила квітів, хоч, й безперечно, кожен з нас надає перевагу якимось окремим їхнім видам. Хтось любить ніжні дзвіночки чи конвалії, а хтось холодні кали чи колючі кактуси. Й говорити про квіти можна багато і довго, особливо якщо співбесідники ботаніки чи романтики. Та все ж кілька цікавих фактів згадаємо, а заразом переглянемо чудові ілюстрації цих дивовижних створінь.

  Чи знаєте ви про те, що квіти почали культивувати і вирощувати понад 4000 років тому, ще в стародавньому Єгипті? А вісімдесят відсотків квітів, які ростуть в тропічних лісах Австралії, не зустрічаються більше ніде на землі. Цікаво, що з п'яти тисяч квіток шафрану отримують всього 28,34 грама прянощів шафрану. Існують орхідеї майже всіх кольорів, також і сині, чорні та зелені. А в Андах (Південна Америка) є дивовижна рослина Puya raimondii, яка цвіте всього один раз — коли їй виповнюється 150 років, а слідом за тим вмирає.

 • Рибна колекція з цікавими фактами в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 22.04.2013 19:28

  Звичайно, риби (та й усі мешканці річок—озер—морів—океанів) рідко трапляються нам на очі (не враховуючи затятих рибалок), але від цього не стають для нас менш цікавими. А окремі види й взагалі дивують та злегка шокують своїми несподіваними формами й властивостями.

  Ось, до прикладу, дивний і цікавий факт пов'язаний з рибами. Паразит Cymothoa exigua, або "мокриця, яка пожирає язик" — єдиний відомий науці паразит, який заміщає собою цілий орган господаря. Мокриця проникає через зябра в тіло плямистого рожевого люціана, потім висмоктує кров з язика риби і після його атрофії сама починає виконувати функції язика. Паралельно паразит харчується кров'ю і слизом господаря, але до смерті риби це не призводить.

  А ось ще одне цікаве спостереження. Виявляється, вираз "німий як риба" не зовсім відповідає дійсності, оскільки багато видів риб видають різноманітні звуки. Вони можуть крякати, кудкудакати, каркати, щебетати, пищати і стукати. Всі ці звуки виникають при коливанні стінок плавального міхура, при скреготі зубів або при терті зябрових пластинок одна об одну.

 • Карикатурист Ігор Бежук в Коломийській художній школі в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 13.04.2013 00:49

  Не так давно, а саме 1-го квітня, в стінах Коломийської дитячої художньої школи ім. Я.Пстрака відбулася цікава зустріч з випускником нашої Альма-матер. До нас завітав коломийський художник, карикатурист, шаржист і просто мегапозитивний хлопака — Ігор Бежук. В аудиторії зібралося багацько учнів та викладачів, адже всі знали — зустріч обіцяє бути пізнавальною й з гумором, бо у Ігора просто не буває по іншому. Творча оказія перевершила усі сподівання — було на стільки цікаво, що слухачі сиділи не лише з широко відкритими очима, але дехто й з відкритим ротом. ))

  Талановитий карикатурист прийшов не з порожніми руками — усі могли переглянути купу цікавого ілюстративного матеріалу й погортати пресу та журнали з ілюстраціями Ігора. Під кінець зустрічі кожен з присутніх міг отримати примірник популярного коміксу про неофіційних талісманів Євро-2012 Яся та Івася з автографом самого автора, а художня школа прийняла в подарунок одну з найулюбленіших робіт Ігора Бежука — шарж Гуцула Олекси з авторського проекту "Гуцулія".

  Сказати, що нам дуже сподобалась зустріч — нічого не сказати, адже цей день запам'ятається усім на довгі роки, і можливо, для когось з учнів це буде першим кроком на цікавому шляху шаржу та карикатури. Спілкування з Ігорем зарядило присутніх творчою енергією і позитивним настроєм, а дружня бесіда донесла дітям цінні істини щодо наполегливої праці та важкозаробленого успіху.

  Щоб, так би мовити, закріпити знайомство талановитого випускника з теперішніми учнями художньої школи, я взяла коротеньке інтерв'ю у Ігора. А на згадку про зустріч залишилась купка фотографій, тож пропоную переглянути й цей фоторепортаж.

 • Нова пісня Бейонсе в рекламному ролику Pepsi в блозі Інший вимір · від Юрій Мостовий · додано 11.04.2013 21:59

  Дата релізу п'ятої платівки Бейонсе і її назва тримаються в таємниці, проте нові пісні прориваються до слухача тим чи іншим шляхом.

 • Концерт гурту «Lama», у ресторан-клубі «Толстой» в блозі Інший вимір · від Юрій Мостовий · додано 11.04.2013 21:40


  Київ
  13 квітня
  22.00
  Ресторан-клуб «Толстой»
  Ціна квитка: 150 грн
  Живий звук

 • Ботанічне взуття Денніса Кайта (Dennis Kyte) в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 07.04.2013 23:54

  Денніс Кайт (Dennis Kyte) — письменник, художник та ілюстратор, який проілюстрував багацько дитячих книг і став відомим завдяки серії графічних робіт із зображенням взуття, створеного з квітів. Він видав книгу з цими ілюстраціями, яку так і назвав "Ботанічне взуття" (The Botanical Footwear). Самі відомі з дитячих книг, які він створив та проілюстрував: "The Adventures of Puppy", "Zackary Raffles", "Puppy Gets Around", "The Last Elegant Bear", "To the Heart of a Bear", "Mattie and Cataragus", "Listen to the Grass".

Всього 1054 на 106 сторінках