Останні записи в блогах

 • Тетяна та Євген Чорні про "Ізоляцію" та "Самовар" в Донецьку в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 25.01.2014 23:42

  З дизайнеркою Тетяною Чорною ви вже знайомі й, мабуть, пригадуєте бесіду з цією молодою архітекторкою, яка не лише бачить у буденних речах казку, але й втілює її в авторській біжутерії. Хоча знайомство з Тетяною на сторінках цього блогу відбувалось кілька років тому, все ж достатньо лише раз глянути на її дивовижне втілення ідей, і вже ніколи таке не забудеш. І це не дивно, адже спеціалісти стверджують, якщо вам потрібно запам'ятати щось важливе — створіть в розумі, у зв'язку з цим, певний образ, якийсь незвичний чи кумедний, і мозку буде набагато легше це запам'ятати. Мабуть саме в такий спосіб мозком легко запам'ятовуються яскраві творіння Тетяни.

  Цього разу Тетяна трішки розповість про донецький недержавний фонд IZOLYATSIA. Platform for Cultural Initiatives. Також поділиться враженнями від зимового ярмарку САМОВАР, що відбувався 20-22 грудня в ІЗОЛЯЦІЇ, та участі у ньому. На ярмарок Тетяна їхала зі своїм чоловіком Євгеном Чорним, який активно підтримує її в усіх творчих заходах, адже йому це близьке, і не лише як турботливому чоловіку, але й художнику, та й взагалі творчій людині. Євген подорожує з фотоапаратом, тож будемо мати змогу переглянути його фотозвіт.

 • Виставка дитячих творів "З нами тепліше!" в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 27.12.2013 21:23

  З нами тепліше! Так назвали ми нашу виставку учнівських творів Коломийської дитячої художньої школи ім. Ярослава Пстрака, що експонуватиметься в стінах Івано-франківської галереї БАСТІОН до 20 січня. Ми сподіваємось, що в цю зимову пору наша щира дитяча творчість здатна вас потішити та зігріти. Тож запрошуємо усіх погрітися і зарядитися запальною енергією в барвистій теплій атмосфері яскравої дитячої фантазії.

 • Позитиву забагато не буває! в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 13.12.2013 12:25

  Мабуть, саме з таким гаслом живе Лім Хенг Сві (Lim Heng Swee) — художник-самоучка, ілюстратор і графічний дизайнер з містечка Куала-Лумпур, що в Малайзії (в інтернет-просторі він відомий ще як ilovedoodle). По життю він завжди з посмішкою, тож "смайл" його улюблена фішка в творчості, і своїми роботами усіх навколо спонукає більше посміхатися в повсякденному житті.

 • Коломийська художня школа на виставці дитячого конкурсу "Просто небилиці 2013" у Львові в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 12.12.2013 13:20

  Коломийська дитяча художня школа ім. Я.Пстрака знову побувала у Львові, адже у суботу, 7 грудня, о 15.00 у Львівському палаці мистецтв відбулося відкриття виставки та нагородження лауреатів Всеукраїнського мистецького дитячого конкурсу ПРОСТО НЕБИЛИЦІ 2013, в якому наша художня школа приймає участь два роки поспіль.

 • Жан Іньяс Ізідор Гранвіль та його ілюстрації в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 19.11.2013 20:32

  Французький художник-графік, відомий книжковий і журнальний ілюстратор, майстер карикатури і гротеску, автор малюнків, за якими створені тисячі гравюр і літографій Жан Іньяс Ізідор Жерар (Гранвіль) народився 1803 року в містечку Нансі, в сім'ї художників і акторів. З часом він взяв собі сценічне ім'я предків — Гранвіль. Його дід з бабцею були акторами і їх сімейний дует іменувався "Жерар де Гранвіль". Батько Жана, художник-мініатюрист, був першим його вчителем, тож він змалку малював — спочатку олівцем, вугіллям, пізніше аквареллю.

  Приїхавши до Парижа на 21-му році життя, Гранвіль став навчатися літографії, а з часом працювати для сатиричних журналів. Серйозну популярність він надбав в 1828 році, коли з'явилися його оригінальні й унікальні "Метаморфози" — типи відомих у Парижі діячів, зображених у вигляді різних тварин. Завдяки своїй унікальній спостережливості художник зумів відтворити риси подібності між цими діячами та представниками тваринного світу. Після революції 1830 року, при порівняно великій свободі друку, Гранвіль майже виключно присвятив себе політичній карикатурі. Щодня в "Caricature" і в "Charivari" з'являлися його дотепні та їдкі малюнки, в яких він жартував над представниками липневої монархії. Кращі карикатури цієї епохи — "Mât de cocagne", "Convoi de la liberté" і "Basse — cour".

 • Середньовічні замки Богдана Коломійчука в блозі Літературне життя · від Лілія Демидюк · додано 19.10.2013 00:09

  17 жовтня у Львові у книгарні «Є» відбулась презентація роману Богдана Коломійчука «Людвисар. Ігри вельмож». Цей роман здобув перемогу на конкурсі «Коронація слова-2013». Розрахований на широке коло читачів – оскільки жанр його – історико-авантюрний.

  На презентації Богдан Коломійчук зробив цікавий екскурс у середньовіччя, проте аби цілковито зануритись в атмосферу 16 століття, варто причитати роман. Автор виокремлює у ньому 3 лінії – історичну, містичну та інтимну. Тож читач матиме з чого вибирати – залежно від своїх уподобань зосереджуватиме увагу на тому, що йому подобається, хоч найкраще охопити усе цілісно. Для мене домінанта зацікавлення опинилась на містичній лінії роману, тим паче автор так цікаво розповідав про відьом. Не менш цікаво і про середньовічні замки, гармати та мечі. У романі детально описані оборонні споруди Галичини, у яких ще й зараз можна побувати на екскурсіях, а про деякі можна лише дізнатися з історичних записів. Як жартує Богдан про зруйновані замки: «Це велике непорозуміння, що тих замків зараз немає, адже я знаю у них усі потаємні закутки». Помітно, що середньовічний Львів для Богдана – ще одна домівка, у якій він з насолодою проводить час.

  1 коментар
 • "День художника" в коломийській художній школі в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 14.10.2013 12:34

  В п'ятницю 11 жовтня, з самого ранку, в Коломийській дитячій художній школі ім. Я.Пстрака кипіла робота — готувалися до святкування Дня художника. Підготовка до урочистої події почалася ще з вечора четверга, адже роботи було багато: створити експозицію виставок кращих учнівських робіт в шкільних класах, організувати виставку творів викладачів школи, прибрати і прикрасити приміщення школи до святкування. І вже до відкриття свята все було готове, викладачі і учні чекали гостей.

  В рамках святкування всі учасники і гості могли переглянути експозиції виставок в стінах художньої школи, також побачити репродукції дитячих творів, що приймали участь у Міжнародному конкурсі "Без любові — все ніщо". Батьки мали нагоду переглянути учнівські роботи своїх дітей й поспілкуватися з викладачами школи. А згодом відбулися святкові збори і урочисті привітання представниками місцевої влади.

 • Коломийська художня школа в конкурсі "Український Диво-птах" в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 03.09.2013 14:00

  Ще на початку літніх канікул, коли більшість дітей відпочивали, окремі учні Коломийської дитячої художньої школи ім. Я.Пстрака встигли прийняти участь в цікавому конкурсі "Український Диво-птах", що проходив у Києві в рамках проекту всеукраїнського масштабу ТАЛАНТ.АРТ та фестивалю "Парад вишиванок".

 • Натхненне спілкування: талант чи навичка? в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 24.06.2013 21:20

  Вміння спілкуватись іноді не лише позитивно впливає на життя людини, але й змінює хід історії. У битві при Азенкурі 1415 року французькі війська значно переважали у чисельності втомлені та розпорошені англійські війська. Тож за ким буде перемога не важко було передбачити. Перед битвою король Генріх V звернувся до англійських військ з натхненною промовою. Як наслідок англійці перемогли, а Генріх став королем Франції та Англії. Цей випадок, який ілюструє силу вміння спілкуватись, описує у своїй книзі «Соціальна психологія: тренінг міжособистісного спілкування» психолог Девід В. Джонсон. Ця книга цікава з огляду на велику кількість практичних порад у ній і може допомогти розвинути хороші навички спілкування тим, у кого їх немає, а також вдосконалити їх тим, хто має достатнє для себе коло спілкування. Пропонуємо серію оглядових статей для особливо зайнятих, а також тих, хто не любить ходити до бібліотек.

 • Закохана баба Яга: епізод 14 в блозі Казки для дорослих · від Лілія Демидюк · додано 12.06.2013 20:11

  Наблизившись до дверей помешкання, Модест виявив, що вони зачинені. Яга,хоч і закохана, але про безпеку не забувала. Зачинені були й усі вікна та кватирки. Тож залишився лише один реальний спосіб добутися до хати – пролізти через димар. Модест не був схильним аж до такого акробатичного екстриму, але тинятися лісом і вправлятися у виловлюванні мишей йому зовсім не хотілось. Він звик до ковбаски. «Московської». Навіть якщо ця ковбаска з мишей, то її уже не треба ловити – апетитні кружальця лежать у його тарілці й нікуди не тікають. Тож Модест поставив собі цілком реальну та досяжну мету – кружальця «Московської». Аби досягти мети треба пролізти крізь димар. «Нічого, іноді варто вжити непопулярних заходів» – згадав Модест фразу з однієї телепередачі. Повторивши собі разів десять, що у нього все вийде, кіт виліз на дах, просунув голову у димар. Звідти неприємно пахло. Камін Яга розпалювала давно, але сажу вигортала не часто – не жіноча це справа, вважала вона й тому з чистою совістю залишала камін нечищеним. Модест уявив, як він опиниться у горі сажі, як довго потім буде обтріпуватися, а потім ще, чого доброго, Яга надумає його купати, о-о-о, цього він не витримає!

Всього 1043 на 105 сторінках