Останні записи в блогах

 • "Моя мирна Україна" очима творчих дітей в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 15.06.2014 23:16

  Діти і учні художніх шкіл та студій надсилали свої роботи з усіх куточків нашої країни, включаючи півострів Крим. І за період з 14 березня по 20 травня організатори вже нараховували 600 конкурсних робіт. Географія конкурсу показала, що творчу ініціативу підтримали дитячі мистецькі заклади більшості областей України. Охоче прийняла участь в цьому конкурсі й Коломийська дитяча художня школа ім. Я.Пстрака, зокрема викладач Лілія Тєптяєва та учні 1-2 класів закладу.

 • Практичні поради ефективного спілкування в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 05.06.2014 18:40

  Спілкування дає людині багато можливостей: обмін інформацією, передача думок, вражень, пізнання себе та інших, вплив на оточення, формування емоційної атмосфери, встановлення дружніх та близьких стосунків. Окрім переваг воно також має і ризики – у спілкуванні ми саморозкриваємось і хтось мусить бути в цьому першим, не знаючи чи має інша людина готовність до саморозкриття, чи відповість на нашу довіру тим самим. Але без цього відважного кроку неможливо встановити емоційний зв’язок з іншою людиною. Психолог Девід В. Джонсон у книзі «Соціальна психологія: тренінг міжособистісного спілкування» з цього приводу пише: «Розкриватися – означає ділитися з іншою особою тим, що ви почуваєте з приводу сказаного чи зробленого нею або що ви почуваєте стосовно подій, які щойно сталися».

 • Малюнок на мольберті та виставка "Веселкові історії" в День захисту дітей в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 04.06.2014 23:19

  1 червня, в Міжнародний день захисту дітей, Коломийська дитяча художня школа ім. Я. Пстрака презентувала для коломиян та гостей міста свою виставку під гаслом "Веселкові історії". Експозиція виставки розмістилася в коломийському музеї "Писанка" і експонуватиметься до 22 червня.

 • Мудрість і дитинство в блозі Літературне життя · від Лілія Демидюк · додано 04.06.2014 18:05

  1 червня – Міжнародний день захисту дітей. Від чого ми маємо їх захищати? Напевно, від усього того, що забирає у них дитинство. Ісус Христос сказав до апостолів: «будьте такими як діти». Цими словами він підкреслив значимість дитячого світосприйняття. Звісно, кожна дитина з часом дорослішає. Але деякі дитячі риси доречно взяти з собою у доросле життя: щирість, віру у чудо, неупередженість, здатність нестандартно мислити, дивуватися дрібничкам та радіти за найменшого приводу. Це добре розуміє італійський письменник, священник Піно Пелегріно. Автор близько 50 книг, професор педагогіки та психології, він у своїх коротких оповідках часто показує особливості дитячого світосприйняття та дає лаконічні поради батькам. Пропонуємо вашій увазі добірку цих коротких історій.

 • Фантазії на тему "Космос" в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 26.05.2014 14:13

  Коломийська дитяча художня школа ім. Ярослава Пстрака прийняла участь в 5 Міжнародному образотворчому конкурсі "Лабіринт уяви" ("Labirynt Wyobraźni"). Цього разу діти фантазували і творили на тему "Космос". Конкурс проводився в Польщі, в м. Домброва-Гурнича, і цього року на адресу організаторів надійшло 3520 дитячих робіт з Польщі, Румунії, Китаю, Казахстану, України, Білорусії, Індії, Франції, Литви. Коломийська художня школа надіслала 15 робіт, з яких 5 потрапили до експозиції виставки. Відкриття виставки та нагородження переможців конкурсу відбулося 16 травні 2014 в стінах Школи мистецтв ім. Т.Кантора (Zespół Szkół Plastycznych im. T.Kantora).

 • Звітна виставка КДХШ ім.Я.Пстрака "В межах аркуша" в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 26.05.2014 13:32

  Нарешті, на радість усім школярам, та й викладачам також, добігає кінця навчальний 2013-14 рік, тобто стрімко рухається в бік тих самих омріяних та довгоочікуваних літніх канікул. І в час, коли в загальноосвітніх школах учні пишуть підсумкові контрольні та здають іспити, Коломийська дитяча художня школа також вирішила підбити підсумки цього творчого навчального року. І в дусі мистецького закладу, вже традиційно для художньої школи, викладачі та їхні вихованці прозвітували перед батьками учнів та мешканцями міста виставкою кращих учнівських робіт під гаслом "В межах аркуша".

 • Оксана Кришталева: "Стосунки двох людей – це, фактично, проекція життя усієї держави. " в блозі Літературне життя · від Лілія Демидюк · додано 25.05.2014 23:29

  Розмовляти з Оксаною Кришталевою – одне задоволення. Не тому, що ми знаємось давно, а тому, що одразу відчутно – людина має свій стиль. Цікавий, захоплюючий, динамічний, живий. Навіть якщо говорити про буденні речі, то вони перестають бути буденними – перетворюються у художні деталі роману ім’я якого – життя. Оксана завжди дотепна, завжди має свій оригінальний погляд на важливі і дрібні речі, завжди чимось цікавиться і до чогось прагне. Для творчої людини це не дивно, це швидше норма, але ж творчі люди не живуть на окремому острові, вони – серед нас. І щоразу, коли зустрічаєш таку людину у своєму життєвому просторі, – відчуваєш – життя стало смачнішим.

  Якщо говорити мовою фактів, Оксана Кришталева (справжнє ім’я – Оксана Копак) авторка збірок новел «Саргасове море» (2005) та «Гліцеринова пані» (2009), співавторка книги новел «Три грації» (2012), переможець Міжнародного літературного конкурсу «Гранослов», неодноразовий лауреат літконкурсу від видавництва «Смолоскип», керівник літературно-журналістської студії «На горищі», що функціонує у Львівському Центрі Дитячої та Юнацької творчості МЖК-1. Минулого року у видавництві «Апріорі» вийшов друком роман «Смак грибної юшки», за який нещодавно Оксана Кришталева отримала премію імені Ірини Вільде. Це стало приводом для нашої розмови.

 • Надія Репета: "Я хочу, аби у дітей виникали нові мрії" в блозі Літературне життя · від Лілія Демидюк · додано 23.05.2014 00:47

  Подорожі до екзотичних країн – тема, яка завжди була цікавою для дітей, невгамовних у своїй допитливості. Вичерпати цю тему – неможливо, у ній щоразу відкривається щось нове. Книга Надії Репети «Подорож Левчика до Таїланду» розповідає про подорож до сонячної країни та екскурсію у підводний світ. Ця віршована поема написана для дітей молодшого шкільного віку і вийшла друком у видавництві «Аверс» 2013 року. Я вирішила розпитати авторку про сюжет книги та історію її написання.

  Що стало поштовхом до появи такого екзотичного сюжету: львівський Левчик вирушає до Таїланду?

  Реальна життєва подія: ми з сином поїхали відпочивати до Таїланду і були вражені усім побаченим. Там надзвичайно гарна природа, усміхнені люди, безліч цікавинок. Мій син Андрій пройшов навчання у дайвінг-центрі, тренувальні заняття були у басейні, а потім вони пірнули на морське дно. Я дуже переживала за свою дитину, бо я на таке не могла наважитися, але діти дуже люблять пригоди і в них менше страху, більше відкритості до нового, зрештою, і небезпеку вони ще мало усвідомлюють. Всі ті емоції, які я пережила, хвилюючись і радіючи за свого сина, спонукали мене написати цю поему для дітей.

 • "День відкритих дверей" та виставка Коломийської художньої школи в Косові в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 07.05.2014 21:56

  25 квітня КІПДМ ЛНАМ (Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв) гостинно запрошував абітурієнтів та їх батьків відвідати "День відкритих дверей" у їхньому закладі. І наша художня школа не відмовилась, адже на цей день ми чекала цілий рік, бо ж минулого року нам не вдалося відвідати цю оказію.

  До того ж, ми везли з собою понад 50 робіт наших дітей, щоб презентувати виставку Коломийської дитячої художньої школи ім. Я.Пстрака для Косівського закладу та його гостей. У виставці прийняли участь: Козак Регіна, Лівак Юлія, Хріновська Уляна, Стручук Сніжана, Прокіпчук Павло, Марчук Арсен, Познік Ольга, Янчій Олександр, Водославська Єлизавета, Іванишин Валерія, Андрійчук Анастасія, Деркач Катерина, Олінкевич Дарина, Герелюк Ксенія, Самчишин Вероніка, Лядецька Софія, Цюцяк Христина, Стефанюк Мар’яна, Комарницька Вікторія, Богайчук Наталія, Гнатюк Каріна, Балабаник Віолетта, Максим’юк Ліана, Волчок Ангеліна, Гритчук Даніела, Охманюк Олена, Українець Софія, Бучацький Дмитро, Данищук Анастасія, Остяк Вероніка, Комуніцька Джулія, Закутинська Інна, Варадовська Маргарита, Уграк Тетяна, Латкін Олександр, Гринюк Ангелина та Дранчук Юліана.

  Презентували виставку під гаслом "Дитячий погляд", тим самим наголосивши, що діти мають дещо відмінний погляд на світ, аніж підлітки та дорослі, тож їхні роботи внесуть в життя студентів та викладачів особливі яскраві враження та теплі емоції.

 • "Птахи та янголи" в Коломиї в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 03.05.2014 23:48

  24 квітня в Коломиї презентували третю книгу з серії "Музичної казкотерапії для дітей" під назвою "Птахи та янголи". Книгу привезла авторка твору, письменниця з Вишгорода Катерина Єгорушкіна. Письменниця працювала над книгою разом з композитором Стефаном Недерицею, який створив для цієї книги музичний альбом, у якому поєднав класичну музику зі звуками птахів, а також ілюстраторкою Поліною Родрігес, яка доповнила видання чудовими ілюстраціями-колажами. З двома попередніми виданнями цієї серії, "Країна Сніговія" та "Будиночок з води", коломияни познайомилися два роки тому. Як і минулої зустрічі, захід відбувся в стінах Коломийського музею народного мистецтва Гуцульщини і Покуття, та зібрав разом чималу кількість читачів, зокрема юних поціновувачів оригінальних яскравих видань.

  Діти слухали казкову оповідь авторки, згадували назви птахів та з цікавістю розглядали ілюстрації в книзі. Заохочені до творчості маленькі учасники зустрічі малювали казкових ангелів під музичний супровід. Серед юних художників творили й учні Коломийської дитячої художньої школи, і по закінченню презентації отримали в подарунок від авторки свій примірник книги "Птахи та янголи".

Всього 1043 на 105 сторінках