Останні записи в блогах

 • Роль поета та науковця у національному житті: Т.Шевченко та І.Огієнко в блозі Літературне життя · від Лілія Демидюк · додано 13.05.2012 17:05

  20 березня у Педагогічному коледжі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася наукова конференція “Поет на службі народові”, приурочена шевченкознавчим дослідженням митрополита Іларіона (Івана Огієнка). У конференції взяли участь літературознавці, мовознавці з різних ВУЗів Львова, а також викладачі та студенти коледжу. Про актуальність такої тематичної конференції розповіла Ірина Кметь, кандидат філологічних наук, викладач української мови, заступник директора з науково-методичної роботи Педагогічного коледжу Львівського національного університету імені Івана Франка.


 • Повстяний декор в інтер'єрі дизайнерки Енн Куін (Anne Kyyrö Quinn). в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 13.05.2012 02:08

  Енн Куін (Anne Kyyrö Quinn) є лондонською дизайнеркою і виробником тривимірного декоративного настінного покриття з повсті. Студія працює з 1999 року, співпрацюючи з архітекторами і дизайнерами для створення власних творів в інтер'єрах різних параметрів. Продукція студії широко поширена і відома не лише в Англії, але й на міжнародному рівні.

 • Дизайн одягу з вишивками від Юміко Арімото (Yumiko Arimoto). в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 12.05.2012 01:42

  Юміко Арімото (Yumiko Arimoto) — молода японська художниця, яка володіє технікою вільної вишивки і створює власний дизайн одягу. Народилася 1986 в префектурі Нара, що в Японії. В 2008 році закінчила навчання в Кіотському університеті мистецтва і дизайну, відділ дизайн одягу, після чого почала працювати над власним брендом, родзинкою якого є вишивка. Вона використовую вишивку у створенні мистецьких об'єктів, також шиє і прикрашає вишивкою одяг, сумки, та інші аксесуари.

 • Музей шоколаду у Львові в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 10.05.2012 23:55

  Шоколад різних видів та смаків приваблює людей різного віку, різних професій та різних народів. Можна сказати, що любов до шоколаду по-своєму об’єднує людей. Вишукані шоколадні цукерки та фігурки – чудовий подарунок, і більшість з нас не може уявити свого життя без цього його солодкого компоненту.


  А чи бачили ви картини з шоколаду, або ж предмети інтер’єру та й навіть цілі шоколадні будинки? Якщо ні, то завітайте до Музею шоколаду у Львові, який розташувався у Львівському історичному музеї (пл. Ринок, 6) на третьому поверсі. Тут ви почуєте цікаву розповідь екскурсовода Олени Лабюк про те як вирощують какао боби, із зернят яких виробляють шоколад.

 • Типографські колажі Мег Хічкок (Meg Hitchcock). в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 09.05.2012 12:56

  Мег Хічкок (Meg Hitchcock) народилася в Спрингфілді, штат Вермонт. Вона навчалася живопису у Флоренції, Італійській Cecil-Graves Studio, і отримала диплом живописця в San Francisco Art Institute. Має досвід в євангельському християнстві, а також глибокий інтерес до східних духовним практик, що й яскраво видно в її творчості. Вона живе і працює в Нью-Йорку з 2006 року.

  Перш за все, Мег Хічкок є професійним оформлювачем мистецьких творів для художників, галерей та колекціонерів, чим і заробляє на життя — це її бізнесова справа, яку вона завжди прагне робити якісною, професійною, конкурентноспроможною і сучасною. Їй це вдається, і вона цим вельми пишається.

  Але відомою вона стала не через оформленню чужих робіт, а завдяки власним унікальним творам з типографськими орнаментальними колажами. Це не просто друковані літери складені в орнаменти, вони ще й несуть глибоку інформацію, яка виглядає, на перший погляд, закодованою, та збагнувши авторський принцип подачі інформаційного тексту — можна читати уривки зі світових релігійних бестселерів. Уважно розглядаючи її роботи, можна прочитати цитати з Біблії, Корану і Тори.

 • Загадкові мелодійні портрети Марко Маццоні (Marco Mazzoni). в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 09.05.2012 01:12

  Марко Маццоні (Marco Mazzoni) народився в 1982 році в Тортона, що в Італії, а живе і працює в Мілані. Він є учасником Галереї Джонатана Левіна (ця галерея збирає молодих художників для культивування нових талантів і створення такого середовища для учасників, яке б допомагало їм розвиватися). Крім того, Марко експонує свої роботи у багатьох виставкових залах Мілану.

 • Яскраві вишивки Такаші Івасакі (Takashi Iwasaki). в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 07.05.2012 02:11

  Такаші Івасакі (Takashi Iwasaki) народився в 1982 році на острові Хоккайдо, що в Японії, а у 2002 переїхав до Вінніпега, в Канаді, де зараз живе і працює. Навчався в мистецькому коледжі в Японії та університеті Канади. Часто експонується на спільних виставках, зазвичай в Канаді і в США, мав трохи й персональних. Працює в своєму особливому яскравому кольоровому стилі, який одразу впізнається, створює чудові живописи, малюнки, колажі і вишивки. Особливо цікавими, як на мене, виглядають його вишивки, які він сам називає "уявні пейзажі в моїй голові".

 • Негатив в соціальній рекламі в блозі Всюдисущий маркетинг · від kseniya_www · додано 02.05.2012 16:54

 • Чи буває щасливою жінка-політик? Індіра Ганді в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 30.04.2012 16:58

  Жінки у політиці особливо привертають увагу, бо їхня активна діяльність у цій сфері – швидше вийняток, ніж правило. Особливою увагою і популярністю на батьківщині та закордоном користувалася видатна громадська та політична діячка Індії Індіра Ганді. У Москві їй поставили пам’ятник, в Україні вона стала почесним доктором Київського університету.


  Суворе дитинство та загартування характеру

  1917 у сім’ї Джавахарлала Неру в Ілахабаді народилася донька. Це викликало велике розчарування, бо всі очікували хлопчика. Голова сім’ї – дід новонародженої – врятував ситуацію словами: «моя онучка сотню онуків за пояс заткне!». Тоді ще ніхто не здогадувався яким чином справдяться його слова. Дівчинку назвали Індіра Пріядаршані, тобто Миловидна. І справді, дівчинка росла дуже вродливою, але не це було визначальною рисою її особистості.

  Коли дівчинці було 4 роки, Національний конгрес розпочав спротив британській владі, яка мала тоді панівні позиції в Індії. Спротив виявлявся як відмова будь-якої співпраці з Британією, члени Національного конгресу закликали спалювати імпортний текстиль і повернутися до ручного ткацтва, відмовлятися від роботи та навчання у державних закладах, доки Індії не дадуть право на самоврядування. Маленька Індіра бачила як члени її сім’ї спалили увесь красивий і дорогий одяг. Лялька дівчинки також була імпортною. Примусово її ніхто не забирав, але, дивлячись на приклад дорослих, дитина розуміла, що і їй потрібно прийняти рішення. Це була її улюблена лялька. Індіра кілька днів хворіла, відмовлялась їсти, а потім таки наважилась сама кинути ляльку у вогонь.

 • Храпуни з усіх усюд – не лінуйтеся! в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 28.04.2012 15:34

  Виявляється храп можна подолати простими і доступними способами. І не лише заради любові до ближнього, який не може заснути від гучних насвистувань і похрапувань того, хто смачно спить поряд, а насамперед заради любові до себе. Храп шкодить тій людині, яка храпить і навіть загрожує її життю.

  Причини храпу

  За статистикою у віці після 30 років храпить кожен п’ятий, а до 65 років цей гучний супровід сну з’являється у половини населення. Звісно, храпіти може кожен, принаймні хоч раз у житті – нежить, або перевтома цьому посприяють. Але зараз йдеться про хронічний храп. Його причини можуть бути різні, але медики однозначно стверджують, що він є наслідком проблем зі здоров’ям. Здорова людина не храпить.


  Найчастіше храп виникає через проблеми з органами дихання – хронічні захворювання горла, носа, ротової порожнини, алергічний риніт, бронхіальна астма, анатомічні порушення – викривлення носової перегородки, поліпи в носі, збільшення мигдаликів. Ці хвороби спричиняють ослаблення м’язів м’якого піднебіння та язика і коли людина, розслабившись уві сні, вдихає повітря, воно проходить крізь заслону розслаблених м’язових тканин й вони від цього починають вібрувати (схожий принцип у музичному духовому інструменті) і людина видає найрізноманітніші звуки, на жаль, далеко не милозвучні. Що гірше – іноді стінки дихальних шляхів стуляються настільки щільно, що повітря не може одразу крізь них пробитись і на деякий час відбувається повна (!) зупинка дихання,яка може тривати кілька хвилин, що у деяких випадках має летальні наслідки.

  1 коментар
Всього 1054 на 106 сторінках