Останні записи в блогах

 • Сергій Осока: "Нормальні вірші пишуться на попелищі кохання" в блозі Літературне життя · від Лілія Демидюк · додано 25.06.2012 00:24

  Уже стала звичною думка, що поезія існує лише для вибраних. Хтось уміє її бачити, а хтось уміє її ословлювати. Тих, хто уміє її читати не набагато більше від попередніх. Тому більшості людей здається, що між ними і поетами надзвичайно велика світовідчуттєва відстань. Іноді це й справді так, але коли спілкуюсь з поетами відчуваю, що вони якраз ті, ким є кожна людина десь глибоко всередині, настільки глибоко, що може й сама не знати, що там у неї на глибині. Але як писав Іван Франко, поети це ті, хто вміє видобувати свої глибинні враження на поверхню. Тому навіть звичайне спілкування з поетом стає незвичайним - воно примушує зазирнути у себе. У цьому я ще раз переконалася коли розмовляла з Сергієм Осокою - молодим поетом з Полтавщини. У 2000 році він став переможцем Міжнародного літературного конкурсу "Гранослов", 2002 року вийшла друком збірка поезій "Сьома сніжинка січня", поезію та прозу публікував у різних виданнях (детально з творчістю Сергія Осоки можна ознайомитися тут: http://osoka80.blogspot.com/). Також перекладає з іспанської поезію Федеріко Гарсії Лорки.

 • Живописні мікросвіти Лори Гуртон (Laura Gurton) в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 23.06.2012 23:10

  Лора Гуртон (Laura Gurton) народилася в родині художників, виростала і працювала в цьому середовищі. Освіту отримала в закладах: Philadelphia College of Art, School of Visual Arts, Brooklyn Museum School, Parsons School of Design. Після художньої школи вона виставляла і продавала свої художні твори в галереях Нью-Йорка і Нью-Хоупа (штат Пенсільванія). Пізніше вона повернулася в художню школу, де отримала посаду фахівця з мистецтва в дитячому музеї Брукліна. Вона створила кілька програм для молоді та їх батьків. Наступним етапом в її житті стало викладання глобального мистецтва, графіки, живопису та малюнку в школі Edward R. Murrow.

  При цьому, Лаура продовжувала навчання на магістратурі по спеціальності контролю та управління в галузі мистецтва. Вона розробила навчальну програму для чотирьох тисяч студентів в її школі, дев'ятьох вчителів мистецтва в її відділі, а також для інших в мистецькому викладацькому управлінні в Брукліні.

  Але, саме живопис та графіка, а не адміністративна робота, були її пристрастю. Вона завжди прагнула створювати власні мистецькі твори, і заохочувала до цієї практики своїх колег. Тим не менше, після семи плідних років у системі шкільної освіти, стало очевидним, що розриватися між роботою наглядача художнього відділу та власною мистецькою практикою вже немає сил і бажання.

  У зв'язку з цим, Лора у 2004 році полишила викладання й адміністративну посаду і переїхала в долину Гудзона, де серед краси природи та мистецької громади, вона змогла повністю зосередитися на своїй творчій роботі. Поступово Лора почала виставляти на огляд свої твори в музеях та галереях по всій долині Гудзону та в Нью-Йорку.

 • Вірші трави Катерини Оніщук та Василя Карп'юка в блозі Літературне життя · від Лілія Демидюк · додано 23.06.2012 16:39

  20 червня у львівській книгарні "Є" відбувся вечір поетичних візій Катерини Оніщук і Василя Карп'юка. У самому центрі Львова, серед міського гамору та вишуканої архітектури, поруч з осердям фан-зони Євро-2012 шанувальники поезії могли почути "Вірші трави" - саме так вирішили назвати свою зустріч зі слухачами ці молоді поети. Модератором зустрічі була Світлана Корчагіна.

  Катерина Оніщук, модератор Світлана Корчагіна та Василь Карп'юк
  Катерина Оніщук, модератор Світлана Корчагіна та Василь Карп'юк
 • Майстер-клас у Косові. в блозі Майстер-клас від Лілі · від Ліля Тєптяєва · додано 22.06.2012 02:29

  Друзі, нещодавно мала майстер-клас у Косові, а точніше — у стінах Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв. Ініціатором майстер-класу виступив викладач інституту — Віталій Сенькович, і активним організатором та координатором зустрічі була викладачка — Ганна Фартушинська.

  Як вже склалося традиційно, разом з студентами ми працювали над листівками, використовуючи витинанку та паперову пластику. В основному, були присутні студенти інституту різних курсів та відділів, і як завжди — було весело і цікаво.

  На зустрічі згадали історію листівок та поштівок, поговорили про листівки ручної роботи, розглянули зразки листівок, які я привезла із собою, і звичайно, кожен виготовив свій зразок листівки.

 • Майстер-клас в Коломийському музеї. в блозі Майстер-клас від Лілі · від Ліля Тєптяєва · додано 16.06.2012 13:55

  Друзі, кілька днів тому пройшов мій майстер-клас в Коломиї, а саме в Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття. Це творче збіговисько відбувалося безпосередньо у виставковому залі з експозицією виставки "ПАПІР + МЕТАЛ". Ініціатором та організатором майстер-класу виступила, завідувачка науково-освітнього відділу НМНМГіП імені Й. Кобринського, Оксана Ясінська. І ще — це не перший МК, який за її ініціації проводжу в нашому музеї.

  А цього разу, разом з учнями коломийської школи та студентами франківського інституту ми виготовляли об'ємну листівку ручної роботи (яка, до речі, може використовуватися також як і подарункова упаковка — таке собі "2 in 1"). Для декору використовували техніку витинанки та паперову пластику, зображували метелика. Метелики у майстер-класівців вийшли кумедні і досить таки оригінальні, і усі задіяні в роботі пішли додому зі своїм паперовим подарунком. Скажу відверто — було цікаво і весело! А цю подію зазнимкував фотограф Євген Гапич, за що я йому щиро вдячна! Тож, маємо фоторепортаж з події, який можна відразу й переглянути!

 • Художня виставка " П А П І Р + М Е Т А Л " (фоторепортаж) в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 15.06.2012 23:33

  Друзі, ось і розпочалася експозиція виставки паперового та ковальського мистецтва "ПАПІР + МЕТАЛ". Виставка триватиме до 31 червня 2012, за адресою: м. Коломия, вул. Театральна, 25, в Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття, то ж хто ще не встиг відвідати — щиро запрошую! А ось і фоторепортаж з відкриття виставки та експозиції.

 • «Аби визнати, що проблема існує потрібна сміливість і відповідальність» в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 15.06.2012 22:47

  Сучасне життя часто сповнене стресів. Це втомлює людину як фізично, так і психологічно й не завжди цю втому може зняти відпочинок. Іноді, може виявитися, що ця втома, або інші негативні відчуття, є наслідком невирішених психологічних проблем. Невдалі стосунки з батьками, або ж якийсь неприємний випадок, що трапився у дитинстві може мати вплив на подальше життя та маскуватись під різними проблемами, або ж і хворобами. Навіть якщо у житті все складалось добре, іноді можуть виникнути проблеми у стосунках з подружнім партнером, або питання-головоломки щодо виховання дітей. У таких випадках дехто приймає рішення порадитись з психологом і часто знаходить відповідь на свої питання. Я також поставила ряд питань керівнику Психологічної студії «Сенс» Мар’яні Франко і ось що я почула:


 • Солодкі новини від Музею шоколаду у Львові в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 04.06.2012 23:39

  Експозиція львівського Музею шоколаду поповнилась марципановими тортами. Нагадаємо, що марципани - це різновид кондитерських виробів - суміш подрібнених горіхів, цукрової пудри та харчових барвників. На жаль, марципанові торти, що виставлені у музеї не можна куштувати, вони настільки гарні, що на них можна лише дивитись і вдихати їхній солодкий аромат. Стає у пригоді своєрідний шоколадний фонтан, який розмішений у дегустаційній залі. З цього фонтану усі відвідувачі можуть скуштувати рідкий чорний шоколад і опісля зробити знимки на пам'ять чудових експонатів музею.

 • Художня виставка " П А П І Р + М Е Т А Л " в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 30.05.2012 12:02

  Друзі, щиро запрошую вас на нашу, спільну з чоловіком, виставку П А П І Р + М Е Т А Л. Будуть представлені роботи паперового мистецтва, листівки ручної роботи, також художні ковальські вироби та фотографії ковальських художніх робіт.

  Під час експозиції буде проводитися майстер-клас з виготовлення листівки в паперових техніках виконання (дата проведення МК буде оголошена пізніше). Виставка триватиме до 31 червня, за адресою: м. Коломия, вул. Театральна, 25, Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття. Відкриття виставки 6 червня, о 16.00. Приходьте — буде цікаво!

 • Оголошення! Виставка авторської біжутерії Тетяни Чорної в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 30.05.2012 00:26

  Друзі, маю для вас чудову новину! Київська галерея сучасного мистецтва P.ART.COM представляє персональну виставку авторської біжутерії від Тетяни Чорної.

  На виставці "Вижу, вишу и бижу" або "Вхід зі двору", увазі глядача будуть запропоновані найкращі роботи цієї художниці. Тож, запрошуються усі на цю творчу оказію — приходьте, не пошкодуєте! Ось вам кілька свіжих фото робіт Тетяни (автор фото — Євген Чорний).

Всього 1054 на 106 сторінках