Останні записи в блогах

 • Альбіна Позднякова: "Я намагалась зробити цю книжку мистецьким об’єктом" в блозі Літературне життя · від Лілія Демидюк · додано 17.07.2012 23:49

  Альбіну Позднякову у літературних колах знають як організаторку літературно-мистецького фестивалю «наЛІТ»-2006 та -2007, літературної складової «Пожежна драбина» в рамках фестивалю аматорського театрального мистецтва «Драбина» (обидві події відбувались у Львові). Також вона стала співупорядником квір-антології «120 сторінок Содому», окрім того Альбіна самобутня поетка, прозаїк, перекладач. Лауреат фестивалю «Екоарт» (Донецьк, 2007). Переможець конкурсу «Гранослов» (2007). Посіла 3 місце у конкурсі «Смолоскип» (2008) за роман «По той бік ковдри». Цього року вийшла друком її перша збірка поезій "Тяжіння", що стало приводом до інтерв'ю з авторкою.

 • Презентація проектів для дітей: "Дивись, читай, слухай українське!" в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 12.07.2012 23:31

  Друзі, у Коломиї незабаром відбудеться Презентація проектів для дітей під гаслом "Дивись, читай, слухай українське!". І на цю святкову естетично-виховну зустріч запрошують дітей з батьками учасниці заходу: письменниця, поетка, казкотерапевт Катерина Єгорушкіна (м.Київ), також поетеса, співачка, композитор Олена Карпенко (м.Київ) і художниця, ілюстратор, дизайнер Лілія Тєптяєва (м.Коломия).

  Приходьте, і будемо усі разом малювати, співати, танцювати і слухати казки в Національному музеї народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й.Кобринського 17 липня о 15.00! Культурно-розважальна програма заходу обіцяє бути веселою і цікавою не лише дітям, але й їхнім батькам!


  Крім того, під час презентації можна буде придбати для своїх дітей книжечки з казками Катерини Єгорушкіної та диски з піснями Олени Карпенко, ще й з автографами авторок.

 • Пошук свободи. Поезія Володимира Шилана в блозі Літературне життя · від Лілія Демидюк · додано 12.07.2012 17:56

  Поезія живе довше, ніж поети. Коли читаєш вірші поетів минулих століть, то відчуваєш у них життя. Вірші не помирають, а тільки засинають, якщо втрачаєш здібність слухати і бачити поезію не тільки у віршових рядках, а загалом у всьому, що оточує.

  Вірші прокидаються, коли починаєш по-особливому чути такі звичні голоси шелесту листя, шурхоту коліс авто, кроків перехожих, коли починаєш по-особливому бачити все, що бачив безліч разів до того. Коли вірші стукають у двері серця – розумієш, що нічого не повторюється, а живе вічно, дозволивши тільки раз відчути його присутність.

  В.Шилан. Совість. 1987 р.
  В.Шилан. Совість. 1987 р.


  Вірші бувають невправні. Такі, наче пташенята, які щойно з’явилися на світ і не вміють літати. Але вони справжні. Читаючи такі вірші доводиться звертати увагу не на вишукані образи, досконалі ритми та багаті рими, а на емоції, які автор заклав у текст. Ці емоції справжні і виявляють вміння автора відчувати поезію світу.

 • Світлана Шевчук: "Щоб стати хорошим фотографом, потрібно бути частково психологом" в блозі Барви, звуки та смаки життя... · від Лілія Демидюк · додано 11.07.2012 23:42

  Фото Світлани Шевчук мають особливу атмосферу тепла і світла, а найважливіше - природність, це важливо у наш час штучності. Я вирішила порозмовляти зі Світланою на тему її найбільшого захоплення - художнього фото. Мені сподобались її щирі, сповнені любові до життя відповіді. Сподіваюся, сподобаються й вам :)

 • Василь Карп'юк: "можна писати «вірші трави» і читати їх траві" в блозі Літературне життя · від Лілія Демидюк · додано 10.07.2012 23:21

  На літературному вечорі "Вірші трави", що відбувся 20 чевня у львівській книгарні "Є" карпатський поет Василь Карп'юк не лише читав вірші, а й грав на дримбі, а ще зачаровував своїм шармом слухачок. Я розпитувала його те саме, що й співучасницю заходу Катерину Оніщук (інтерв'ю з нею можна прочитати тут), але відповіді отримала зовсім інші і це дуже цікаво. Хоча, є у відповідях Катерини та Василя й дещо спільне - органічно-поетичне відчуття світу, яке й наснажує їхні віршові рядки та звичайні розмови.


  Нагадаю, що Василь Карп'юк народився 1988 року у селі Брустури Косівського району. Автор збірки вибраних творів «Мотлох», поетичної книги «BRUSTURY» та низки публікацій у періодиці. Лауреат премій ім. Олеся Гончара, видавництв «Гранослов» та «Смолоскип», конкурсу читаної поезії «Молоде вино» та ін. Ініціатор створення мистецького угруповання «Люди з вагітними головами», учасник музично-літературного проекту «Оркестр Бобовата» (лауреат ІІІ премії музичного фестивалю «Червона рута»), організатор мистецького фестивалю ім. Т. Мельничука.

  1 коментар
 • Авіашоу в Коломиї! (програма свята) в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 05.07.2012 00:34

  І знову в Коломиї АВІАсвято! Друзі, запрошую усіх на це цікаве збіговисько, а точніше злітовисько, яке відбуватиметься 7 липня, на протязі дня, впродовж з 10.00 до 17.00 години, на коломийському летовищі. Ініціатором та організатором авіашоу, як завжди, виступає Табанюк Ігор.

  Програма авіашоу обіцяє бути цікавою і насиченою як для дорослих, так і для дітей, тож немає чого сидіти вдома — гайда за новими враженнями і цікавими зустрічами! Планується вдосталь музики, цікавих та веселих конкурсів, пізнавальних розповідей про літаки, грандіозне шоу в повітрі, і, звичайно, незабутні польоти для усіх бажаючих на різних літальних апаратах.

 • Мінімалістичні пейзажі Хосе Бассо (Josе Basso) в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 29.06.2012 14:42

  Хосе Естебан Бассо (Josе Basso) живе і працює у регіоні Вальпараїсо (ісп. Valparaiso, буквально "Райська долина"), який знаходиться в Чилі. Працює в університеті Playa Ancha Valparaнso професором факультету мистецтв, викладає живопис. Крім того він є джазовим музикантом і активним діячем культури країни.

  Хосе Бассо займається фотографією, графікою, малюнком, живописом та інсталяцією. Його твори близькі до мінімалізму, вирізняються чіткою стриманою композицію з ознаками символізму, заснованою на міцній концептуальній основі. На протязі свого творчого життя художник отримав безліч нагород, кілька разів представляв Чилі на міжнародних біенале, приймає активну участь у групових виставках, має багато персональних.

 • Точні технічні науки та робота мозку в творчості Лори Фрік (Laurie Frick) в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 27.06.2012 00:39

  Бриколаж (bricolage) у скульптурі — це такий підхід до мистецтва, в якому художник складає тривимірні об'єкти з інших, попередньо існуючих. По суті, художник дає нове життя старим чи "мертвим" речам й предметам. Саме таким мистецтвом й займається американська художниця Лори Фрік (Laurie Frick), і не лише цим.

  Вона народилася в Лос-Анджелесі, а зараз живе і працює в Остіні (штат Техас) і в Брукліні (Нью-Йорк). В своїй творчості художниця черпає натхнення в складних технічних спорудах, досліджуючи характер створеної моделі й розуму, який її створював. Крім того, вона полюбляє графіку та малюнок, а також вирізає витинанки (при цьому вона користується лазерною нарізкою).

 • Майстер-клас з маленькими дітками в Коломийському музеї. в блозі Майстер-клас від Лілі · від Ліля Тєптяєва · додано 25.06.2012 23:07

  Друзі, так вже склалося, що за останній місяць я провела три цікавих майстер-класи, кожен з яких не лише запам'ятався мені своїми яскравими моментами, але й додав мені безцінного педагогічного досвіду. До того ж, смію сподіватися, ці зустрічі були цікавими й практично-корисними для юних майстер-класівців.

  Останній майстер-клас цього місяця виявився для мене незвичним, але не менш цікавим. Це була творча зустріч з найменшими моїми майстер-класівцями — дітками 5-6 рочків — вихованцями одного з коломийських дитячих садочків. Вже вкотре ініціаторкою цієї зустрічі виступила завідувачка науково-освітнього відділу НМНМГіП імені Й. Кобринського — Оксана Ясінська. Цього разу з дітками ми створювали нескладні невеличкі листівки в три кольори з простими рослинними композиціями. Під час зустрічі нам активно допомагали виховательки садочку, за що їм дуже дякую.

  А ось і фоторепортаж з цього найсвіжішого майстер-класу. За фотографії дякую працівницям музею: Ірені Гулай-Назаровій та Оксані Ясінській.

 • Про дитячу творчість та реакцію дорослих на неї в блозі Майстер-клас від Лілі · від Ліля Тєптяєва · додано 25.06.2012 23:02

  Знаєте друзі, в моєму житті склалося так, що я мала цікаву можливість спостерігати за творчістю дітей різного віку в якості вчителя — це 2 роки в художніх школах (м. Львова та м. Городка, Львівської області), а також з десяток майстер-класів з дітьми різного віку (і ще кілька приватних занять, яких я, наразі, не беру до уваги). Ось про свої спостереження й хотіла трішки розповісти. І хочеться це зробити не лише з метою просто поділитися досвідом, але й, особливо, хотілося б звернути увагу дорослих на їхнє ставлення до творчості їхніх дітей і вихованців.

  Свідомі дорослі завжди можуть проаналізувати ці аспекти: чи проявляється в них інтерес до творчості їхніх дітей і чи в достатній кількості, якщо проявляється, то як, якими словами та діями супроводжується, чи достатньо часу виділяється для творчого розвитку дітей та вихованців, чи є цей час достатньо якісним, а не просто кількісним, чи звертається увага на особливість та унікальність кожної окремої дитини і чи вітається вона, чи дитині дозволяють бути несхожою на інших дітей в її творчості, і чи стимулюють її особливий унікальний творчий потенціал? Дорогі дорослі, давайте будемо звертати увагу на ці аспект, адже це мега-важливо! Про це говорять не лише педагоги, але й медики: задовольняючи повною мірою потреби дітей у їхньому творчому самовираженні, і не лише у дошкільних і в шкільних закладах, а набагато раніше — ще з пелюшок — цим самим ми допомагатимемо їм виростати кращими і щасливішими особистостями.

Всього 1054 на 106 сторінках