Останні записи в блогах

 • Акварель та її варіації в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 07.02.2013 01:10

  Самір Мондал (Samir Mondal) — яскравий представник індійського сучасного мистецтва, який пише акварельний живопис як олійний, надаючи йому виразних текстур. Він отримав освіту в коледжі мистецтв в Калькутті, також навчався живопису в Парижі та Німеччині по програмі культурного обміну DAAD. Самір провів 34 персональні виставки та приймав участь в багатьох групових виставках у великих містах Індії та закордоном. Зараз він живе та творчо працює в Мумбаі.

 • Роботи учнів Коломийської дитячої художньої школи в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 22.01.2013 00:02

  В Коломийській художній школі, після зимових канікул, знову кипить навчання. Як писала Ліна Костенко "час летить, не стишує галопу", і цей час вкрай важливо не втратити — примножити корисну інформацію і здобути необхідні навички. Ось вже семестр за плечима, от і канікули відгуляли, і вперед — за свіжим знанням та професійним досвідом!

  А як навчалися діти нашої школи в попередньому семестрі? Більшість цей час використала якнайкраще — з усіх сил навчаючись і практикуючись під час завдань. Та були й такі, що навчалися похапцем і завдання виконували нашвидкуруч, як та кізонька з казки — "тільки бігла через місточок та вхопила кленовий листочок, тільки бігла через гребельку та вхопила водиці крапельку". В результаті, кожен учень за власну працю отримав свою заслужену винагороду. Та в новому семестрі всі мають можливість не лише навчитися чогось нового і цікавого, але й згадати та повторити попередній матеріал і на практиці показати свої кращі результати. Тож заохочую всіх до плідної праці і бажаю наснаги в цій корисній та цікавій справі!

  А зараз пропоную усім охочим переглянути таку собі міні-виставку учнівських творів — найцікавіші роботи попереднього навчального семестру (вересень-грудень 2012) з предмету "композиція" учнів нульових та перших класів Коломийської дитячої художньої школи.

 • Надія Гербіш: «Щастя або є – за будь-яких обставин, або його немає» в блозі Літературне життя · від Лілія Демидюк · додано 14.01.2013 19:19

  Молода тернопільська письменниця Надійка Гербіш уже завоювала серця багатьох читачів. Її книга «Теплі історії до кави», починаючи з ХІХ Форуму видавців у Львові, користується великою популярністю та посіла перше місце серед десятки лідерів продажу у мережі книгарень «Є». Численні презентації, інтерв’ю з авторкою, рецензії, обговорення у соцмережах ще раз доводять великий інтерес загалу до творчості Надійки. Наприкінці грудня письменниця потішила своїх шанувальників новою книгою – «Теплі історії до шоколаду». Її невеликі оповідання з простим сюжетом приваблюють величезним оптимізмом та відчуттям затишку. Він там усюди – в кожному абзаці. Герої її оповідань – щасливі, й не тому, що у них таке красиве життя, а тому, що вони самі вкладають у кожен прожитий день дещицю щастя та любові. Невже таке можливе в реальному житті? Я вирішила дізнатись про це, порозмовлявши з авторкою.

  1 коментар
 • Листівки та інше від Rifle Paper Co. в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 09.01.2013 18:50

  Rifle Paper Co. — це американська дизайн-студія у Вінтер Парку (Winter Park), що в штаті Флорида. Її заснувала Анна Бонд (Anna Bond) разом зі своїм чоловіком Натаном, де Анна є креативним директором, ілюстратором і дизайнером.

  Студія продукує оригінальні паперові речі з 2009 року. Вона працює над листівками і календарями, зошитами і блокнотами, ілюстраціями та прінтами для різноманітних продуктів, використовуючи при цьому усі можливі засоби друку. Картинки Rifle Paper Co. надихають вінтажним настроєм та грайливими нотками. Анна працює над розписами для ілюстрацій вручну і з любов'ю, приділяючи особливу увагу дрібним елементам та характерним деталям. В результаті її твори наповнюються життям, енергією та позитивними емоціями.

 • Веселі ілюстрації Мета Стефенса (Matte Stephens) в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 03.01.2013 22:40

  Мет Стефенс (Matte Stephens) — 38-річний художник, який живе в Пітерборо, що в Нью-Гемпширі (це хоча й в американському штаті, все ж як таких американців там мізерний відсоток, тому складно сказати хто він за національністю). Свої твори Мет малює гуашшю на картоні, фанері чи дошці. Він каже, що в творчості його захоплюють і надихають повсякденні речі, його дружина Вів'єн, а також промисловий і графічний дизайн середини 20 століття — роботи подружжя Чарльза і Реї Еймсів, Олександра Жирара, Джорджа Нельсона й Ірвіна Харпера, та твори художників тієї ж епохи — Бена Шана і Пауля Клея.

 • Біла троянда в блозі Дещо почитати від Лілії Демидюк · від Лілія Демидюк · додано 30.12.2012 21:20

  У моєму домі оселилась біла троянда. Вона стала бажаною гостею. Я приносила їй чистої підсолодженої води, відчиняла у кімнаті вікно, аби їй вільніше дихалося, не вмикала голосно музику і говорила у її присутності тільки про хороше. Оскільки у моєму домі лише одна кімната, то мені більше ніде було говорити про щось інше, окрім хорошого. З часом я настільки до цього звикла, що почала думати теж тільки про хороше. Мабуть тому троянда гостювала у мене довго: аж цілих три тижні. Кажуть, троянди рідко так надовго приходять у гості. В мене склалося враження, що вона була дуже рада нашому знайомству і теж при мені не думала нічого поганого, тому залишалася чарівною увесь час гостювання. Я брала її на кухню, коли готувала їсти, аби вона мене надихала. Іноді, я починала щось наспівувати і мені вдавалися натхненні та чудернацькі страви. Троянда була чудовою музою. І коли ми засинали нам снилися кольорові сни – мені та білій троянді. Зранку я ці сни записувала і виходили або вірші, або оповідання, або есемески Коханому.

  Можна сказати, що це він приніс до мого дому білу троянду. Та насправді – це вона його привела. Хочете вірте, а хочете ні, але спершу йому сподобалась біла троянда, а потім він почав шукати кому її подарувати і знайшов мене.

 • «У вирі емоцій я частіше трощу меблі, ніж штампую ямби» в блозі Літературне життя · від Лілія Демидюк · додано 24.12.2012 18:01

  Оксана Самара – молода, енергійна поетка-киянка, яка мене зацікавила умінням наполегливо та з гумором пропагувати свою творчість. Вона активна учасниця та співорганізатор численних літературних заходів, її твори можна знайти на багатьох літературних інтернет-ресурсах та у паперових виданнях. Невдовзі має вийти збірка поезій Оксани – «Дорогосказ», тож про неї ми й поговоримо. Розмова з цією авторкою – одне задоволення, бо ж окрім різнобічної освіти (біолог та кільтуролог), в її особистості поєднується інтенсивна емоційність, бурхливість та здатність до вироблення логічних стратегій, чудова іронія та самоіронія.

 • Один день в кузні Олега Шупрудько в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 24.12.2012 00:41

  На дворі зима — кучугури снігу й мінусова температура, та коли в кузні палає горно — коваль не зважає на несприятливі погодні умови чи незручності — він творить свою казку в металі. Холодний стриманий метал піддається лише вправній дресурі, й в руках майстра та вогняних обіймах він стає м'який і слухняний, перетворюючись на тендітну квітку чи витонченого птаха.

  А самі ковалі — хлопці міцні й витривалі, адже загартовані вогнем і важкою фізичною працею. Якщо ж коваль не просто ремісник, а ще й художник та автор власних виробів — такому майстру, як то кажуть, ціни немає. Олег Шупрудько саме з таких художників-ковалів — в його руках метал слухняно формується не просто у виріб, а у витвір мистецтва.

  Робочий день Олега починається як у багатьох: ранішній підйом, нашвидкуруч зготований сніданок, обговорення з дружиною планів на день, кількахвилинна гра з кішкою, одягання на випередки з дитиною, 20 хв. до дитячого садка і ще 16 км до кузні.

  А сьогодні до кузні, разом з Олегом, прямує на екскурсію фотограф Євгеній Гапич, тож матимемо цікавий свіженький фоторепортаж.

 • Мила графіка американки Цзін Вей (Jing Wei) в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 18.12.2012 13:21

  Цзін Вей (Jing Wei) американська ілюстраторка і гравер китайського походження. Народилася в провінційному містечку Китаю і виросла в передмісті Північної Каліфорнії. Освіту отримала в Школі Дизайну Род-Айленду (Rhode Island School of Design).

  На даний час вона проживає зі своєю кішкою в Брукліні (Нью-Йорк) і працює у якості вільного художника. Вона не просто малює ілюстрації, а наче грає в якусь візуальну загадкову гру в графічних техніках.

 • Коломийська художня школа прийняла участь у конкурсі-виставці «Просто небилиці 2012» в блозі Життя одного дизайнера · від Ліля Тєптяєва · додано 17.12.2012 01:15

  Друзі, ви, мабуть, пригадуєте — не так давно я розповідала про Коломийську дитячу художню школу ім. Я.Пстрака, в якій, власне, й працюю. Так от, ми приймали участь у Всеукраїнському проекті "Конкурс образотворчого та декоративного мистецтва ПРОСТО НЕБИЛИЦІ", ініційованого INTERNATIONAL ASSOCIATION OF CULTURE AND ART і реалізованого офіційним представником ІАСА в Україні — Львівським благодійним фондом "ТОРБА".

  Наш директор художньої школи, Тетяна Цапурак, відправила до участі у цьому конкурсі роботи, виконані учнями молодших класів нашого закладу. Три учнівські роботи, з шести надісланих на конкурс, були відібрані до експозиції виставки найкращих робіт. Ми поїхали на відкриття цієї виставки, де учасники і переможці заходу були нагороджені дипломами, відзнаками та грошовими преміями, тож ми повернулися не з порожніми руками. До того ж, цю виставку зможуть переглянути мешканці і гості Львова, Києва та Варшави. А про конкурс і нашу поїздку розповім вам докладніше.

Всього 1054 на 106 сторінках