Піднімаємо систему обміну повідомленнями в локальній мережі в блозі Ubuntu - щоденник, або життя після Windows · від CYBERMAG · додано 05.06.2010 00:26

Більшість з нас щоденно користується різноманітними програмами для миттєвого обміну текстовими повідомленнями — так званими IM. ICQ, Skype, Jabber є встановлені практично на кожному комп'ютері. За допомогою цих сервісів ми спілкуємось з друзями, вирішуємо різноманітні робочі питання, координуємо проекти і.т.п.

Вирішив налаштувати щось подібне у себе на роботі.

Для цього у пригоді став раніше мною описаний протокол Avahi, виявилось, що з його допомогою можна досить просто це зробити:

Встановимо та запустимо клієнт обміну миттєвими повідомленнями, наприклад Pidgin

Тиснемо на “Облікові записи” - “Керування обліковими записами” - “Додати”

У вкладці “Основні” вибираємо протокол Bonjour, заповнюємо поле “Ім'я користувача”, можна ще заповнити поля у вкладці “Розширені” (тільки номер порта мабуть не варто міняти), тиснемо “Додати”. Все.

Проводимо подібну процедуру на кожному комп'ютері у мережі і маємо свою внутрішню систему обміну повідомленнями. Перевагою є те, що для її функціонування нам не потрібно підіймати IM сервер на якомусь виділеному комп'ютері.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.