Блог Ubuntu - щоденник, або життя після Windows

Більше місяця тому, придбавши кілька нових комп'ютерів для фірми, ми вирішили не ставити на них комерційного ПЗ. Ретельно проаналізувавши потреби офісу, в якості операційної системи було обрано Ubuntu 10.04 - дистрибутив Linux, який є повністю безкоштовним. Так само, його було встановлено на мій робочий ПК, поряд із Windows. Першою реакцією була певна розгубленість, проте згодом вона перетворилась у цікавість, та прагнення розібратись у особливостях використання цієї операційної системи. Тепер майже 90% своїх робочих обов'язків я виконую у Linux. Звичайно, що багато моментів ще не є достатньо опрацьованими та зручними для використання, проте, з кожною новою версію це виправляється.

 • Піднімаємо систему обміну повідомленнями в локальній мережі від CYBERMAG · додано 05.06.2010 00:26

  Більшість з нас щоденно користується різноманітними програмами для миттєвого обміну текстовими повідомленнями — так званими IM. ICQ, Skype, Jabber є встановлені практично на кожному комп'ютері. За допомогою цих сервісів ми спілкуємось з друзями, вирішуємо різноманітні робочі питання, координуємо проекти і.т.п.

  Вирішив налаштувати щось подібне у себе на роботі.

 • Налаштування протоколу Avahi в Ubuntu від CYBERMAG · додано 04.06.2010 00:55

  До недавнього часу, кожен робочий день у мене починався ось з такого повідомлення:

  Виявлення мережевих служб вимкнуто. Ваша поточна мережа має домен. local, що не рекомендовано, і який не сумісний із виявленням мережевих служб Avahi. Сервіс було вимкнено.

  Спочатку це не надто мене турбувало, оскільки всі потрібні мені мережеві служби і сервіси працювали задовільно. Проте, з часом відчуття, що ти не користуєшся операційною системою в повній мірі взяло гору і я вирішив докладніше вивчити це питання і увімкнути Avahi в Ubuntu 10.04.