Неприємні наслідки в блозі Робота над собою · від Andriy · додано 14.04.2010 22:49

Як і обіцяв раніше, хотів би розповісти про наслідки перших тренувань. Хоча хто вже спробував, то зміг і сам це все оцінити на собі.

В залежності від організму і від групи м’язів, біль (чи крипатура) у різних людей виникає по-різному. Одні з бадьорим настроєм прокидаються і продовжують насолоджуватись життя, інші ледве знаходять в собі сили щоб встати з ліжка. Хоча, мені здається, що найчастіше відчуття перших тренувань приходить приблизно за добу після фізичних навантажень. Такий часовий проміжок спостерігав у переважній більшості своїх друзів та знайомих, а також на собі. Не одноразово, прогулюючись по вулиці на другий день після тренувань, стан комфорту моментально і раптово змінюється на відчуття повного «знищення»…, а глянувши на годинник, розумієш, що час прийшов (пройшло приблизно 24 години).

Є різниця у процесі початку тренувань і процесі відновлення від довгої перерви від фізичних навантажень. Перший випадок буває завжди і є не настільки болісним. Це пояснюється і малою вагою, якою Ви навчаєтесь техніки, і незначною кількістю підходів і повторів. Другий же варіант (випадок відновлення) – це для більшості просто ЖАХ…, незважаючи на те, що в обох випадках перші тренування відбуваються з мінімальною вагою, знання техніки і бажання хоч трішки розпрацювати м’язи грає не дуже приємний жарт. Ви робите вправу з повною амплітудою, без ривків і в повільному темпі. Відповідно і навантаження на м’язи припадають значно більші, ніж у більшості «першачків». Особисто я після значної перерви близько в 1,5 роки і відсутності жодних серйозних фізичних навантажень мав змогу оцінити всі «достоїнства» цього періоду. Набряклі м’язи виглядають прикольно, але коли вони вже набрякли, то болять просто неймовірно. До м’язів, що мають такі болісні наслідки, можна віднести: грудні м’язи, м’язи пресу, спинні м’язи, а також м’язи стегна. Перші та останні, на мою думку, найболісніші. Коли болять м’язи цих груп і виникає необхідність пройтись по сходах, тоді і розумієш усю складність ситуації і мимоволі проскакує бажання все кинути і ніколи не повертатись в зал. Процес піднімання по сходах є досить нормальним, а ось спуститися вниз не так вже й просто. Груди ніби «відриваються» на кожній сходинці, причиняючи цим неприємні відчуття. Проскакує думка, а як жінки з об’ємними грудьми це роблять…, невже і їм так? Ну а м’язи стегон – це вже інша історія. Їх просто не виходить плавно розслабити і напружити, тому спуск по сходах більш схожий на певне перевалювання, або ж на рухи людини з проблемами опорно-рухового апарату. Може це і неприємно, а іноді і досить смішно виглядає, проте цей стан не продовжується довго і його потрібно просто перетерпіти.

Нещодавно на тренуванні декілька хлопців, що лише почали займатися і провели перше заняття, запитали: «Невже так буде завжди?». Прийшлось їх розчарувати і сказати, що нажаль лише пару днів. Хоч їх це не розчарувало, а навпаки підняло настрій. На другому своєму тренуванні вони просто хотіли відмовитись від виконання певних вправ, мотивуючи це тим, що вони просто не можуть цього робити. Прийшлось провести маленьку лекцію і пояснити чи вартує навантажувати м’язи, які трішки боліли. Дехто з них погодився і прислухався до моїх слів і все ж виконав вправу. Виконав так і з такою вагою, як він міг. Трішки поростягував м’язи, але без серйозних навантажень. Решта вирішили зробити щось інше, менш болісне. На їхній подив, ті, хто прислухались до поради, забули про свій болісний стан вже на наступному тренуванні, а ось ті, які проігнорували це, «страждали» ще впродовж декількох днів.

Мораль історії дуже проста. Прислухайтесь до порад більш досвідчених спортсменів і не халявте!

Ще одним дієвим способом полегшити і пришвидшити одужання від цього стану є масаж. Проте не думайте, що це легко. Кожен дотик руки може причиняти дискомфорт, тому масаж повинен бути легеньким (принаймні для початку).

Головне не лежіть в ліжку впродовж цілого дня з надією, що вам стане легше!!! Краще пройдіться, по можливості трішки побігайте в повільному темпі і з часом помітите, що біль зникає. Це вже перевірено на практиці.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.