Все буває вперше в блозі Робота над собою · від Andriy · додано 07.04.2010 21:18

Можливо хтось вирішив піти в тренажерний зал і спробувати свої сили, можливо хтось над цим лише почав замислюватись, але і тим, і іншим буде корисна наступна інформація.

При виборі місця, де Ви будете тренуватись, керуйтеся наступними критеріями:

  1. Фінансовий. Цей пункт залежить від вашого матеріального стану, оскільки ціновий діапазон є досить широким. Починаючи від найпростіших з мінімальними елементами зручності, або ж і зовсім без них (туалет, душ і т.п.) і закінчуючи професійними фітнес-клубами з сильно розвиненою інфраструктурою. Звісно що тренування в останніх є значно приємнішим і комфортнішим, однак місячний абонемент може коштувати в десять разів більше в порівнянні із «скромними» тренажерними залами. Хоча, як на мене, то чим простіший зал, тим комфортніше себе почуваєш… Стала компанія, здорова конкуренція в результатах і напевно одне з найосновнішого – це правильна порада і допомога більш досвідченого спортсмена. А саме з таких «примітивних» залів більшість відомих в цьому виді спорту людей і починають. Тому великий комфорт – не завжди ідеальний вибір. Жінкам пораджу ходити все ж в більш професійні заклади. Це пов’язане з індивідуальним підходом тренерів, котрі зможуть скласти програму занять відповідно до Ваших можливостей.

   2. Часовий. В середньому кожне тренування займає 1,5-2 години. Якщо Ви маєте завантажений графік (робота, навчання, певні завдання, домашні справи…) тоді Вам звісно краще підбирати тренажерний зал, який знаходиться неподалік від роботи чи місця проживання, оскільки якщо до часу тренувань додати час витрачений на душ, час на дорогу в обидві сторони, то вільного часу залишається надзвичайно мало. Якщо ж у Вас такої проблеми немає, тоді обирайте за власними вподобаннями.

   Перший день.

   Прийшовши на своє перше тренування, зверніть увагу на відповідальних людей - тренерів (якщо такі є), розпитайте, що Вам потрібно робити і в якій послідовності. Зазвичай більшість тренажерних залів мають універсальну програму, яка підходить як для новачків, так і для спортсменів, які займаються не перший місяць.

   Одним з основних елементів проведення тренування, причому в будь якому виді спорту, є активна розминка. Ніколи не пропускайте цей етап! Розігріті і розтягнуті м’язи працюють значно краще ніж «дубові». Прийнято починати розминку з верхньої частини тіла: шия, руки, тулуб, ноги. Бажано пропрацювати кожен суглоб. Не дивуйтеся, що я написав «шию». Хоч нею Ви може і не підніматимете вагу, але серйозне навантаження на неї все ж припадає. Сумніваюсь, що Вам буде приємно, коли під час виконання вправи вас «візьме» судорога. Це не просто неприємно, але й надзвичайно небезпечно.

   Зробивши розминку і ознайомившись з планом роботи на даний день, запитуєте як правильно виконувати кожну вправу. Якщо ж це уявити важко, то попросіть щоб Вам її показали і прослідкували чи правильно Ви її виконуєте.

   Для початку ЗАБУДЬТЕ ПРО ВАГУ!!! Не намагайтесь брати багато! Навіть якщо Вам здається, що Ви в силі зробити і більше, краще не випробовуйте цього. Це пояснюється дуже просто. В Вас ще немає правильної техніки виконання вправ, Ви не знаєте своїх реальних сил, але найголовнішу причину Ви дізнаєтесь на наступний після тренувань день. Про причини і наслідки перших тренувань, а також методи для полегшення свого фізичного стану після них, я розповім пізніше.

   Основним завданням для Вас в перші тижні і навіть місяці тренувань буде вивчення технік виконання кожної вправи (їх багатенько), а також визначення своєї фізичної підготовки. Тобто Ви вже навчитесь визначати вагу, яка буде робочою для кожного вашого м’язу.

   Робочою вагою вважається вага, якою Ви можете зробити 3-4 підходи по 10-12 повторів. Причому вони мають виконуватись в повній амплітуді і в повільному темпі, тобто без ривків і так званого чітерства. Ви ж робите це для себе, а не для когось, тому робіть це правильно!

   Після виконання всіх вправ, із відчуттям певного морального задоволення і фізичної втоми можете іти до дому і відпочивати. Найприємніші відчуття у Вас почнуться наступного дня…

   Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.