Корисні властивості гранатового соку в блозі Краса і здоров’я · від Вікторія · додано 09.11.2010 15:51

Останнім часом у медичній літературі, а також по телебаченню тільки й чути, про цілющі властивості граната. І дійсно, цей невеликий «закордонний» фрукт, схожий на кругле, червоне, соковите яблучко (до речі, звідси й назва: malum granatum в перекладі з грецького - «зернисте яблуко»), - справжнє джерело необхідних для нас речовин. Його незамінність відзначили ще древні греки, вживаючи гранат як лікувальний засіб. З часом, про цей фрукт з якихось причин незаслужено забули. І ось останнім часом лікарі знову роблять для нас «важливе відкриття». Так що давайте користуватися тим, що дала нам турботлива природа.

Найкорисніші і насичені терпкуватим смаком гранати привозять нам із Закавказзя і рідного Криму. Тільки прослідкуйте, щоб плоди були рівними, чистими, гладкими і без коричневих плям. Якщо ви не любите саме цю характерну терпкість, виберіть фрукти з «культурних сортів» - в них спочатку не буває такої кількості речовин, як у звичайних сортах, тому їх смак набагато м'якший.

Якщо ви не дуже любите їсти самі гранати, то перейдіть на регулярне вживання гранатового соку - користь буде не менш відчутна. Гранатовий сік надзвичайно багатий магнієм, калієм, залізом, фосфором, міддю, вітамінами А, В і С, а також кислотами - лимонної, фолієвої та яблучної. Залишається тільки дивуватися: як такий маленький фрукт може бути настільки корисним?

Що стосується «діагнозу» для застосування соку з граната, то, в першу чергу, він призначений для людей, які страждають недокрів'ям і взагалі будь-якими захворюваннями судин і серця. У цьому випадку сік за своїми цілющими властивостями навіть виграє першість у червоного вина.

Вагітним жінкам він також принесе величезну користь, особливо, якщо пити його, чергуючи з морквяним і буряковим.

При застудах як хороша панацея буде полоскання порожнини рота гранатовим соком, розведеним водою в рівних пропорціях.

При всіляких отруєннях, інфекціях і в післяопераційний період лікарі також рекомендують приймати цей сік для прискорення одужання і мобілізації сил організму.

Ну а для всіх інших, гранатовий сік - незамінний напій, що має загальнозміцнювальний і імуномодулюючий засіб.

Врахуйте тільки, що цей сік, як і будь-який інший, потрібно випивати, попередньо розбавивши водою, щоб не травмувати емаль зубів і стінки кишечника.

Тому створіть собі звичку хоча б кілька разів на тиждень випивати склянку свіжого гранатового соку, і ви неодмінно відчуєте себе бадьорими, сильними і активними.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.