Щоб піст не був тягарем в блозі Краса і здоров’я · від Вікторія · додано 24.02.2010 16:46

Розпочався Великий піст, і багато хто розцінює його як можливість нарешті схуднути, щось на зразок вегетаріанської дієти. У цьому є маса нестиковок. По-перше, піст і схуднення - зовсім різні речі. По-друге, пісна їжа помітно відрізняється від вегетаріанської. По-третє, самі дієтологи сильно сумніваються в ефективності такої «дієти».

Що дозволено їсти в піст:

хліб, макарони, крупи, картоплю, бобові (квасоля, горох, соя), овочі, фрукти, ягоди, гриби, їстівні дикорослі рослини, горіхи, прянощі, мед, у певні дні - рослинна олія, риба.

Скоромне: м'ясо, тваринні жири, молоко і молочні продукти, яйця, а також кондитерські вироби з яйцями, маслом, молоком.

Особливості посту з точки зору дієтології - в різкому скороченні кількості білка і збільшення частки овочів в меню. Дефіцит білка шкідливий дітям та підліткам, при запальних захворюваннях і анемії. Він послаблює імунітет, веде до втрати м'язової тканини. Надлишок овочів має свої побічні ефекти, в першу чергу, порушує роботу шлунково-кишкового тракту. Якщо прирівнювати піст до дієти, то ми отримуємо найжорсткіший її варіант, який з точки зору схуднення не приносить користі. Дотримуючись посту, ви втрачаєте кілограми, але розговівшись - знову набираєте, та ще й більше чим втратили.

З точки зору здоров'я пісна їжа має і позитивні сторони: нормалізується тиск, знижується рівень холестерину, поліпшується робота печінки та жовчного міхура. Людині з хронічними захворюваннями, перш ніж починати постити, варто все добре зважити. І, можливо, не робити піст занадто суворим. Маючи на увазі саме такі обставини, церква допускає пом'якшення обмежень для хворих, зайнятих важкою фізичною працею і тих, хто знаходиться в дорозі.

Варто не забувати, що головна ціль посту очистити себе від усього злого. Тобто не тільки харчуватись пісною їжею, а й тримати свої думки та вчинки в чистоті.

Коментарі

  • kseniya_www · 25.02.2010 12:34 · #

    да-да... пора зимову шкуру із сала знімати )) я мабуть буду постити...

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.