Як позбутися тривоги? в блозі Краса і здоров’я · від Вікторія · додано 25.01.2010 15:16

Якщо ви хочете насолоджуватися життям в повній мірі, перестаньте турбуватися через дрібниці. Від тривог немає і не може бути ніякої користі. Вони не поліпшать ваше життя, не піднімуть вам настрою і не наповнять вас енергією. Навпаки, неспокій мучить людину, відбираючи в неї всі сили. Як же навчитися не хвилюватися?

1. Зосередьтеся на тому, що ви можете контролювати

Думки про речі, які ви не можете контролювати - зайвий тягар для вашого розуму. Чому ви повинні турбується про погану економіку? Хіба ви можете вплинути на неї? Ні, якщо, звичайно, ви не перебуваєте на чолі уряду. Ви можете перейматися проблемами в державі скільки завгодно, але від цього нічого не зміниться. Куди краще витратити свій час, емоції і енергію на те, що ви в силах змінити. Не турбуйтеся про те, що від вас не залежить.

2. Використовуйте позитивну уяву

Ваша уява - це палиця з двома кінцями. Ви можете використовувати її, щоб мріяти та мотивувати себе, і навпаки можете самі створювати собі проблеми. Люди часто турбуються про щось, тільки тому що їх уява малює їм похмурі негативні картини. Реальність така, що те, що насправді не так вже й погано, буде виглядати в 10 разів гірше, якщо ваша уява побажає розфарбувати це в чорний колір.

3. Сподівайтеся на краще

Ви повинні постійно чекати чогось хорошого від життя. Замість того, щоб боятися невдачі, чекайте успіху. Звичайно, не варто дивитися на світ в рожевих окулярах, залишайтеся реалістом, але при цьому не втрачайте впевненості, що у вас все вийде.

4. Візьміть на себе відповідальність

Вас можуть турбувати наслідки помилок, зроблених вами в минулому. У цьому випадку, візьміть на себе відповідальність за них. Змиріться з цими помилками і не дозволяйте їм тягнути вас назад. Рухайтеся далі, попереду вас чекає ще дуже багато цікавого.

5. Будьте вдячні

Часто люди зосереджують свою увагу на негативі, забуваючи про те, як багато в їхньому житті хорошого. Важливо мати почуття вдячності за це. Подяка зберігає вашу душевну рівновагу. Пам'ятайте, що все в світі збалансоване. Немає жодної людини, у якої абсолютно все було б добре, але й немає такої, у кого абсолютно все було б погано.

6. Змагайтеся самі з собою

Припиніть порівнювати себе з іншими людьми. Це лише сприяє зниженню вашої психічної енергії. Візьміть участь у поєдинку з собою. Замість того, щоб намагатися бути краще ніж хтось інший, намагайтеся стати краще, ніж ви самі в даний момент. Це найбільш вірний шлях до саморозвитку та самовдосконалення.

7. Зробіть своє життя простішим

Чим менше у вас речей, що створюють вам турботи, тим простіше ваше життя. Тому замість того, щоб «розпорошуватися» на безліч цілей і завдань, зосередьтеся лише на найважливішому. Визначте ваші життєві цілі і спробуйте використовувати правило 80/20: «20% зусиль дають 80% результату, а решта 80% зусиль - лише 20% результату».

8. Вірте

Ви повинні зосередитися на тому, що ви можете контролювати, а що робити з речами, що не піддаються вашому контролю? Як не турбуватися про них? Відповідь проста - вірте! Вірте, що все буде добре, яким би поганим не здавалося вам майбутнє. Вірте в удачу. Віра усуває багато турбот і приносить людям такий бажаний спокій.

Коментарі

  • Ліля Тєптяєва · 26.01.2010 01:29 · #

    Мені ще подобається фраза Скарлет у "Віднесених вітром": "Я подумаю про це завтра." Часто її використовую в такій ситуації.

    Також частенько допомагає кусень шоколадки (мінімум плитка), розмова з моїм Олегом (хоча б й по телефону) або сон (але мінімум 2 години).

    А ще, коли щось серйозне трапляється і я починаю хвилюватися - молюся до Бога і цим ніби перекладаю свою проблему на Його плечі - відразу стає легше.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.