Дев'ять правил вдалого шопінгу в блозі Краса і здоров’я · від Вікторія · додано 12.01.2010 11:44

Похід в магазин - це ціла церемонія. Мається на увазі не пробіжка за хлібом, а повноцінна прогулянка в якому-небудь торговельному центру годин так на п'ять.

Головна проблема, з якою ми приходимо до магазину: ми не знаємо точно, що нам треба. Йдемо спочатку "просто подивитися", а все закінчується одними і тим же - покупками. До пам’яті приходимо тільки вдома, коли безуспішно намагаємося відшукати кота під величезною кількістю сумок зі свіжокупленими речами. Якщо вільних фінансів стільки, що про наслідки шопінгу можна не думати, купуйте собі на втіху. Але що робити, якщо сума, яку ви можете витратити на оновлення гардеробу, обмежена?

- По-перше, вирушаючи в магазин, не думайте, що грошей не дуже багато, інакше ви просто зіпсуєте собі нерви, нічого не купите і тільки розчаруєтеся. Перед тим як вийти з дому, пофантазуйте і продумайте, що ви сьогодні хочете зробити - купити щось одне, але дорожче, чи декілька речей за нижчою ціною.

- Не полінуйтеся перед шопінгом вивчити свій гардероб. Чого в ньому не вистачає? Ось на це і орієнтуйтеся. Інакше ви ризикуєте придбати, скажімо, ще одну блузку, яка практично не відрізняється від попередніх шести, а ось про необхідне плаття просто забути.

- У магазин вирушайте з чітким рішенням, що ви хочете купити. Наприклад, вам потрібні помаранчеві туфлі, тому що вони чудово підійдуть до улюбленої сумочки. У такому випадку шукайте саме те, що задумали. Не варто піддаватися спокусі і купувати річ, що ні за кольором, ні за фасоном ніяк не буде гармоніювати з вашим гардеробом. І не заспокоюйте себе, що потім ви щось до неї докупите - це затягує. Адже, при такому підході, ви можете почати з рукавичок, а потім виявити, що під них треба купити нове пальто.

- Не хапайте речі тільки тому, що на вішалці висить етикетка "Всі за 50 грн". Таким чином ви можете виявитися "щасливою" власницею абсолютно непотрібного неліквіду, який дуже довго пролежав на складі і остаточно вийшов з моди.

- Якщо обрана річ не влаштовує вас хоча б за однією ознакою - впевнено повертайте її назад на полицю. Це стосується і кольору, і фасону, і дрібних недоліків на кшталт "не тих" ґудзиків. Купивши її, ви точно не будете змушувати себе її носити, а до заміни ґудзиків руки у вас точно ніколи не дійдуть.

- Не треба купувати з установкою "не сподобається - поверну". Система повернень, звичайно, діє, але користуються нею покупці вкрай рідко. По-перше, розлучитися з вже купленим предметом гардеробу складно чисто психологічно, а по-друге, для того щоб повернутися в магазин, потрібен час, а його завжди не вистачає.

- Скористайтеся старим-добрим методом і складіть список покупок. Періодично звіряйтеся з ним, викреслюйте вже куплені пункти, робіть позначки, що підійшло, наприклад, а що ні. Подібний трюк утримує від спокуси скупити все, що знаходиться в радіусі кілометра.

- Якщо план із закупівлі необхідних речей виконаний, не відволікайтеся на аксесуари. А вдома підрахуйте, скільки пасків, шарфиків і браслетів були куплені не тому, що в них була потреба, а тому, що дуже хотілося. "Ось ці буси точно підійдуть до тієї сорочки, яку я купувала в минулому році. ..". Це тільки потім виявиться, що з відтінком ви промахнулися, а сорочка вже півроку як благополучно віддарована молодшій сестрі.

- Зробіть перерву. Випийте кави, розслабтеся, надішліть SMS. І тільки після цього оцініть свої покупки. Швидше за все, їх уже досить, пора повертатися додому.

Коментарі

 • Ліля Тєптяєва · 12.01.2010 16:56 · #

  Дуже вдала стаття? Шукала поради в когось, чи з свого особистого досвіду?

  Поради суперові, дуже практичні! Дякую!

  Мене, як художника, ну прямо-таки тягне до всього кольорового, а як ласуна - до всього солодкого, і я себе вже добре знаю - скільки грошей буде в кишені - усі підуть на покупки, часто на непотрібні.

  Тому я роблю так: 1) пишу список необхідних речей, 2) цілеспрямовано йду тільки в той магазин, де є необхідна річ, а по всім не нишпорю, 3) не відвідую супермаркети, 4) беру з собою обмежену кількість грошей, тільки приблизну суму на необхідний товар, 5) якщо треба купити щось серйозно дороге, намагаюсь ходити за покупками з кимось, хто не тільки порадить що краще купити, але й втримає від зайвої розтрати грошей, 6) якщо навіть краплину не впевнена в потребі придбати якусь річ - беру себе в руки, розвертаюсь і йду геть, а після 10-20 хвилин думаю чи ще мені та річ потрібна (досвід показує - 80% речей, які спочатку виглядають "життєво необхідними" - при повторному розгляді, після 10-20 хв., здаються вже "нікому непотрібними")

 • Вікторія · 12.01.2010 17:03 · #

  Я рада, що стаття тобі Lilja сподобалася :)

 • Ліля Тєптяєва · 12.01.2010 17:43 · #

  Пиши ще щось в цьому дусі - актуальне і практичне!

 • Вікторія · 13.01.2010 09:12 · #

  Ок!!!!

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.