Шкіра обличчя боїться ... холоду в блозі Краса і здоров’я · від Вікторія · додано 06.11.2009 15:33

Екстремальні умови зовнішнього середовища, сильний холод, і тепло, впливають на стан шкіри обличчя. Відомо, що найкомфортніше шкіра почувається в м'якому та вологому кліматі. Тепло старить, сушить шкіру будь-якого типу, крім жирної. У міру того, як природне змащення починає зникати, шкіра стає менш м'якою та схильною до утворення зморшок. Зміна будови шкіри і пігментні плями це природний захист шкіри від впливу ультрафіолетового випромінювання. У цьому випадку необхідно відшкодувати втрачену вологу шляхом щоденних зволожуючих процедур. Майте на увазі, що світла, з золотавим відтінком шкіра може бути така ж гарна, як шкіра з сильним засмагою. Щоб запобігти сонячним опікам, шкіра виробляє меланін. Холод також висушує шкіру і робить її товстішою. Раптовий вплив сильного холоду може викликати появу плям, виникнення прожилок на щоках і лущення. Зволоження та макіяж - кращий захист шкіри в таких випадках. Не піддавайте шкіру різким змінам температури, це може призвести до появи плям типу опікових або обмороження.

Взимку шкіра потребує особливо ретельного догляду, тому що вона більш чутлива до холоду, ніж до тепла. Сильний вітер може викликати сухість шкіри, навіть якщо немає сильних морозів. Тому необхідно не тільки добре захищати шкіру, але й живити її. Навіть у клінічно здорових людей постійна дія низьких температур повітря, вітру та снігу на відкриті частини тіла призводять до більш швидкого старіння шкіри.

Фахівці обстежили стан шкіри у жителів різних кліматичних зон і встановили, що в районах, де відзначаються різкі коливання температури, у осіб 20-29-річного віку ступінь старіння шкіри обличчя вища. Чим це пояснюється? На помірний холод судини відповідають розширенням, і обличчя червоніє. При сильному холоді і тривалому перебуванні на морозі кровоносні судини звужуються, і шкіра блідне. У результаті спазму кровоносних судин погіршується кровопостачання тканин, знижується обмін речовин, порушується живлення шкіри, вона стає блідою, млявою, сухою, потім з'являється лущення або подразнення і т. д.

Всього цього можна уникнути, якщо систематично та правильно доглядати за шкірою. Взимку особа потребує постійного застосування відповідних косметичних засобів і безперервного догляду, щоб уникнути обмороження і сухості шкіри. Не можна вранці, перед самим виходом на вулицю, вмиватися або змазувати обличчя кремом, бо крем, навіть жирний, містить воду. У процесі випаровування вологи виникають охолодження і сухість шкіри.

При сухій шкірі ввечері для освіження обличчя краще застосовувати сметану, кисле молоко, вершкове масло або рослинні олії. Живильні креми для сухої шкіри незамінні в цей період як увечері, так і вдень. Добре доповнюють догляд за обличчям маски, які на зимовий і весняний час змінюються так само, як і їхня основа: до їх складу входять головним чином жири, жовток, сир, вітаміни. Не можна при цьому забувати і про головного провідника поживних речовин під шкіру - рідину.

В асортименті косметичних засобів чистої води взагалі немає, тим більше в масці. Для цього можна використовувати розчин чаю, соки, підсолену воду, молоко. В зимовий час маски (як і взагалі комплексний догляд) необхідні і для жирної шкіри. На жирну шкіру добре діють підкислення, тонізуючі та пом'якшуючі маски.

Спортсменам, туристам, лижникам, рибалкам та людям, що працюють на відкритому повітрі, під час морозів рекомендується змащувати обличчя сумішшю, яка не містить води, або, що ще простіше, гусячим жиром чи внутрішнім свинячим салом.

Іноді буває, що навіть при незначному морозі певна ділянка шкіри втрачає чутливість і біліє. В такому випадку необхідно негайно розтерти її м'якою рукавичкою або шарфом, а не снігом, як роблять багато хто, травмуючи цим шкіру. У приміщенні пошкоджену ділянку змазується камфорним спиртом або рослинною олією. У випадку більш серйозних обморожень, слід негайно звернутися до лікаря.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.