Витинанко-аплікація "Зоряне дерево з пташками". в блозі Майстер-клас від Лілі · від Ліля Тєптяєва · додано 12.05.2010 11:57

Дорогенькі, в майстер-класі є свіжак!!! Не так давно доробила свою витинанко-аплікацію "Зоряне дерево з пташками". Все гарненько зафоткала і засканувала, тепер вам покажу і розкажу. Якщо маєте бажання і час – можете зробити щось подібне.

Ну як, беремось до справи?!

Отже, як завжди, перед роботою з папером – миємо руки! І як завжди, перед створенням чогось симпатичного своїми руками – запасаємось гарним настроєм, інструментами та матеріалами!

Почнемо з того, що композицію для картинки можна придумати будь-яку. Але сьогодні я вам пропонує щось етнічне, місцями навіть національно-колоритне. Сюжетик простий як світ і у всіх народах досить відомий і популярний – дерево і птахи. Дерево – символ життя, природи, віку людини і його зв'язок з Богом (в кожній країні своя унікальна символіка). Птахи символізують звістку чи Божих посланців, а два птахи зазвичай символізують закохану пару. Звичайно, було б добре, щоб ваша композиція картинки також про щось розповідала, мала б глибокий зміст, родзинку чи загадку. Якщо вам це вдасться – від вашої картинки не можливо буде відвести очей. Отже, думайте і фантазуйте!

До прикладу, я дуже люблю дерева і їхню композиційну будову (коріння, стовбур і крона), тому і вирішила приділити їм достатньо уваги в своїй витинанко-аплікації. А птахи я використала як закохану пару, які ніби захоплюються цим могутнім деревом. Можливо у цієї пари шлюб буде такий самий міцний і величний як це дерево. До того, ж у мене ці птахи не прості – вони царського роду, про їхнє становище говорять їхні вінці – ці птахи особливі. А сонце і зорі, в композиції, вносять в сюжет загадковість і романтизм.

А для роботи нам знадобляться такі матеріали та інструменти: арт-папір А4 формату кольорів: болотяно-зелений, темно-зелений, теракотовий, охристо-рудий; дошка чи, як у мене, скло (з обклеєними скотчем краями) для розмітки та вирізання паперу; олівець і гумка, металева лінійка, канцелярський ніж, ножиці, двосторонній скотч; пробійники з круглим отвором (кілька різних діаметрів), долото напівкругле, молоток, кусень цупкого товстого картону (на ньому будемо пробивати пробійником отвори).Ще згодяться руки, не тільки "золоті", а й чисті, добре облаштоване і організоване робоче місце і всі необхідні матеріали та інструменти.
Якщо все на місці і вам не терпиться познущатися з паперу – ДО РОБОТИ!

Відразу попереджаю: перед тим, як взятися до роботи, слід реально розрахувати свої сили, адже для цієї композиції необхідні будуть кілька шарів паперу, і немала кількість деталей. Якщо відчуваєте, що вам сил забракне посилити такий фронт роботи, краще малюйте простішу композицію і беріть менший формат паперу.

Спочатку малюємо ескіз композиції. Дуже важливо прорахувати наперед послідовність вирізання деталей композиції та визначити якого кольору має бути кожна деталь. Якщо усе розплановано і кожна деталь композиції на ескізі отримала свій колір, малюнок переносимо на основний фон нашої картинки (у мене він темно-зелений) і вирізаємо канцелярським ножем на дошці.


Наступне що робимо – підклеюємо інший колір паперу (у мене це блискучий теракотовий). Це робимо за допомогою двостороннього скотчу і ножиць.


В результаті отримаємо ось таку двоколірну картинку з основними масами нашої композиції.


Тепер нам слід позначити усі дрібні деталі, які будуть цього кольору і намалювати малюнок, який буде вирізатися.Використовуючи ніж і долота вирізаємо деталі, які згинаємо, формуючи їх об'ємними елементами. Наприклад, пір'я пташок і дещо в кроні дерева.

Наступним кроком буде приклеювання, за допомогою двостороннього скотчу та ножиць, охристо-рудий лист паперу. І також вирізаємо канцелярським ножем усі деталі.


Після цього, знову ж таки, за допомогою двостороннього скотчу та ножиць, приклеюємо наступний лист паперу (дуже важливо приклеїти усі деталі). Це буде вже болотяно-зелений відтінок в нашій композиції.


І вже на цьому підклеєному листі вирізаємо решта деталей. Наприклад, в кроні дерева. У моєму варіанті це зірки, але ви можете "наповнити" крону дерева листочками, квіточками, гілочками чи будь-чим, що прийде вам на думку.

Якщо ви зупинитися на тому ж варіанті, що й я – на зірочках – подумайте якими ви хотіли б їх бачити. Вони можуть бути як об'ємними так і плоскісними. Можна міксувати, як у мене.А остаточним етапом буде підклеювання кольорового фону для зірочок. Скористаємось, як завжди, двостороннім скотчем та ножицями.


В кінцевому результаті має вийти цілісна, гармонійна по кольорах, композиція. Принаймні, цього слід прагнути.
Коли робота над картинкою буде завершена – можна сміливо її оформляти в паспарту і рамку (звичайно під скло). Не забудьте сфотографувати чи відсканувати свою картинку!

Хочу ще раз нагадати постійним юзерам цього блогу про збір майстеркласівських робіт. Є ідея створити віртуальну виставку усіх ваших хендмейкових листівок, витинанок і аплікацій, які були виконані завдяки цьому блогу. Дорогенькі майстеркласівці, творіть і хваліться своєю роботою – присилайте фото своїх творінь мені в скриньку (liljaart@rambler.ru)!

Давайте разом зробимо цю виставку!

Upd.12.05.2010. 22:28. CYBERMAG. Від керівництва сайту: цілком підтримую цю ідею. Додані Вами роботи будуть публікуватись у окремому пості Ліліного блогу. Кожен учасник цього конкурсу отримає на баланс по 10 юнітів. У коментарях буде проведено голосування, за результатами якого буде оголошено переможця. Призовий фонд: 1 місце - 50 юнітів, 2 - 40 юнітів і 3 - 30 юнітів(з можливістю виводу на баланс мобільного телефону будь якого оператора). Завершення конкурсу - 12 червня 2010 року. Роботи надсилаємо на адресу admin@poglyad.com з темою "Конкурс". Обов'язкова умова: на одному з фото, поруч з Вашою роботою повинен бути сфотографований клаптик паперу з надписом: Конкурс www.poglyad.com(від руки чи на принтері). Щасти!

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.