Золоті рибки під зоряним небом. в блозі Майстер-клас від Лілі · від Ліля Тєптяєва · додано 18.02.2010 21:35

Ну що, дорогенькі, на листівках напрактикувалися, правда, ще "не всю собаку з'їли", та вже трохи "руки понабивали". Тепер можна і за якусь серйознішу паперову справу братися. Спробуємо створити невеличке паперове панно (ну, в кого вийде - може і величке спробувати).


Пригадуєте мої попередні майстер-класи? Ми вчилися робити листівки з зірками і золотих рибок в акваріумах? Так ось, якщо це все вміло поєднати має вийти щось подібне до моєї аплікації "Зорі і риби".
Між іншим, я ще одну таку аплікацію зробила, адже попередня знайшла свого нового господаря. В ній трошки змінила кольорові відтінки, вигляд рибок, а заодно і зоряне небо - не копію ж робити. Таким чином вийшов свіжачковий паперовий твір, не зовсім, правда, відмінний від попереднього, але суттєво удосконалений. Та й назвала його трошки інакше - "Золоті рибки під зоряним небом".


Отже, нам знадобляться знайомі усім майстеркласівцям матеріали та інструменти: арт-папір синіх та блакитних відтінків, також папір жовтих, кукурудзяних та руденьких відтінків, і ще золотистий арт-папір; дошка чи, як у мене, скло (з обклеєними скотчем краями) для розмітки та вирізання паперу; олівець і гумка, металева лінійка, канцелярський ніж і ножиці, двосторонній скотч; пробійники з круглим отвором (кілька різних діаметрів), долота (напівкруглі, двох розмірів), молоток, кусень цупкого товстого картону (на ньому будемо пробивати пробійником отвори).Як завжди, нагадую про необхідну наявність гарного настрою та чистих рук - ми ж хочемо, щоб у нас картинка вийшла весела і акуратна!

Якщо все підготовлене і майстеркласівець зручно вмощений - БЕРЕМОСЯ до СПРАВИ!

Крок перший.
Розмічаємо і вирізаємо папір-основу для панно (розмір довільний, на скільки терпіння та паперу стане). Це має бути темно-синій арт-папір чи картон (достатньо щільний, щоб після оформлення роботи він не "провисав" у рамці).

Крок другий.
Створюємо зірки за схемою листівки із зіркою. Ось вам і фотки цього процесу.

Крок третій.
Створюємо рибки за схемою рибок в акваріумах. Знову фотки для наглядності.

Крок четвертий.
Якщо зірки і риби готові - розкладаємо на приготовленому фоні - полотні темно-синьому арт-паперу необхідного розміру. Це робимо для того, щоб уникнути хаосу в нашій роботі, наперед продумавши компонування деталей композиції (бо якщо спочатку приклеїмо, а потім подумаємо про композицію - вийде як у відомій народній мудрості).

Порада.
Між іншим, не обов'язково компонувати так само як на моїй аплікації, адже у вас може бути власна думка на цей рахунок (може ваші риби плаватимуть охочіше між зірками, або замість зірок...всяке може бути...хто їх знає тих риб).

Крок п'ятий.
Закомпонувавши усі деталі композиції - приклеюємо одну за одною до паперу-фону двостороннім скотчем. Потім вирізаємо канцелярським ножем необхідні додаткові деталі композиції (якщо це буде необхідним), і підклеюємо з тильної сторони необхідним кольором паперу.


Якщо усе вийде, то в кінцевому результаті ви отримаєте щось подібне на мою аплікацію "Золоті рибки під зоряним небом".


Ось і все. Зовсім не складно. Немає нічого складного в житті (хіба-що навчити власну дитину користуватися горшиком)))

Якщо виникнуть питання - ви знаєте де мене знайти!

Коментарі

 • Вікторія · 19.02.2010 12:14 · #

  "Золоті рибки під зоряним небом" - просто клас))))

 • Ліля Тєптяєва · 19.02.2010 13:24 · #

  ой, дякую! мені також подобається)))

  будеш пробувати щось подібне зварганити?

 • матильда · 19.02.2010 13:45 · #

  Шикарно!!!

  Сьогодні обов'язково почну робити,вже маю з десяток валентинок,дві сніжинки тепер ще,якщо вийде,буде такий шедевр...Тим паче,мій чоловік так розчулився побачивши валентинки з витинанкою,що відпрезентував мені на день закоханих набір пробойчиків-сердечко,зірочку,коло!!!!

  А свою старшу дитину я навчила проситися на горщик, тільки завдяки власному прикладу,почали з чоловіком в нього проситися до туалету,озвучуючи потребу і він нас проводив.Виходила така гра,а потім непомітно помінялися ролями. Меншого взагалі нічому не вчили-він все за старшим повторював. Бажаю успіхів і терпіння!!!

 • Вікторія · 19.02.2010 14:00 · #

  Обов'язково забацаю)))

 • Ліля Тєптяєва · 19.02.2010 14:08 · #

  файно є!

  цікаво, де це ваш ваш чоловік надибав пробійнички "сердечко" і "зірочку"?

  дякую за пораду щодо горщика - дуже креативно! треба буде й таке спробувати!

  Ми також застосовуємо гру (Сашка татко навчив))), але трохи іншу - наш Санька любить процес "відпровадження" горщика до туалету, виливання і натискання кнопки зливу, і миття горщика у ванні - він знає що все це улюблене дійство відбудеться лише за умов "наповнення" горщика, ось і прикладає зусилля...але в нього характер дуже впертий, тому і приучення до горщика просувається міліметровими кроками з криками і сварками з боку синулі.

 • Ліля Тєптяєва · 19.02.2010 14:10 · #

  Давай!

  Покажеш що вийшло?

  Цікаво було б провести виставку робіт майстеркласівців! Оце проектик би вийшов! Тільки не знаю як його можна було б реалізувати?

  А як тобі така ідея?

 • Вікторія · 19.02.2010 14:31 · #

  Ідейка цікава!Треба щось придумати!

 • Ліля Тєптяєва · 19.02.2010 14:44 · #

  Матильдо, тут поступила пропозиція зробити виставку робіт майстеркласівців.

  Як ідея? Будете брати участь?

 • Ego · 19.02.2010 19:51 · #

  Бесподобно!

  Гениально!

  Класс!

  Вау!

  Ах!

  О!

  Сразу же родился прагматичный вопрос - а как ухаживать за этими рыбками? В данном случае, имею в виду пыль)) Наверное трудно смахивать её с выпуклых деталей?

 • Ліля Тєптяєва · 19.02.2010 21:43 · #

  Сконфузилась!

  Зашарілася!

  Тішуся!

  Дякую!

  Все!

  і... не проблема за ними доглядати (у мене ж на стінах висять аплікації), якщо вони будуть оформлені в паспарту і рамку зі склом))) Рамка має бути глибока, з розрахунком, що між скло і аплікацією буде хоча б 1см, для цього між склом і роботою по всьому периметру рамки мають бути вузенькі планочки товщиною 1см, а саму аплікацію слід закріпити (можна і за допомогою двостороннього скотчу) на картон чи ДВП.

  Якщо незрозуміло - питайте - намалюю схемку.

 • матильда · 21.02.2010 04:43 · #

  Що до фігурних пробійничків-в магазині де продають фурнітуру для взуття,правда вони для шкіри,але цілком пригодні і для паперу.

  Що стосується теми горщика,я помітила,що діти все повторюють за дорослими і вирішила цим скористатись-я кричала на всю квартиру,що дуже хочу. ..ну і що саме,а Глєбуля брав мене заруку і відводив куди треба,водив він так всіх і бабуню в тому ж числі десь тиждень,а потім йому самому захотілось побути дорослим.Можливо Вам це теж допоможе,хоча кожна дитина унікальна і підхід повинен бути індивідуальний.Не знаю скільки Санькі років,але майте на увазі що за кордоном діти деяких батьків ходять в памперсах до 5 років і це сприймається цілком нормально,головне не силувати дитину робити те що вона не хоче.Моя особиста думка що до саме цього питання інша і мої Глєб і Борік вже з 8 місяців обходились без памперсів.

 • матильда · 21.02.2010 05:14 · #

  Було і в мене таке бажання похвастатись,та що ж Ви думаєте, що в мене з моїми "женіхами",щось залишилось після дня закоханих-валентинки розлетілись ще й не вистачило.Можу лише одну сніжинку сфотографувати поки Вона вісить на дверях завідуючої дитячого садка.Хіба що дочекаєтесь "рибоньок під зорями" тільки я поки лише папір купила і нарешті надибала двостороній скотч(у моєї подруги художника з лялькового театру намотала трохи).Та тільки цю роботу хочу залишити своїм діткам точно-в цій картині можна помріяти попірнати.

  Ще Ліля хочу Вам дуже подякувати,завдяки Вашій валентинці мій синуля отримав перше місце на виставці валентинок в школі.А одна валентинка поїхала в Казань,я врізала з другої сторони "Я *сердечко* Україну" і зробила її з жовтого паперу з блакитним листом-всі розчулились до сліз...Кажу всім чесно що ідея не моя,а Ваша.

 • Ліля Тєптяєва · 21.02.2010 13:40 · #

  Матильдо, ви напровсяк фоткайте усі свої "майстеркласівські надбання".

  Коли ще хтось приєднається зі своїми роботами і назбирається купка - зпишемось і домовимось як фотки переслати і зробимо виставку робіт безпосередньо в цьому блозі.

  Мені здається, що це буде цікаво і весело, ще й приємно для майстеркласівців.

 • Ліля Тєптяєва · 21.02.2010 13:41 · #

  Ти фоткай роботи, а як назбирається купка - зробимо виставку з фото робіт усіх бажаючих майстеркласівців!

 • Ліля Тєптяєва · 21.02.2010 14:10 · #

  Це часом не львівський магазин "Шевська фурнітура"? Я там дещо купую.

  Дякую за пораду! Моєму Сашкові 1 рік і 8 місяців.

  Між іншим, вже є успіхи!

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.