Серце в подарунок! в блозі Майстер-клас від Лілі · від Ліля Тєптяєва · додано 20.01.2010 22:18

Я знаю захочеш від мене ти правду
Довго просила, а я не кликав
Тобі буде важко, мені так само
Без твого серця біда велика.

Олександр Пономарьов

Сердечні справи – серйозна річ, це вам скаже любий гіпертонік і атеросклерозник. Та й хто ж би в тому сумнівався?

Та серцева недостатність не перша проблема гризотного люду в сердечних справах, є ще – нерозділене кохання. Адже серце не просто мотор нашого організму, а ще й святковий весільній подарунок молодій від молодого! Саме з цих двох причин слід тримати своє серце в повному порядку і повній бойовій готовності, бо в любий момент воно може згодитися не тільки для кардіологічної колекції, а й для класичної підвінечної пари "руки і серця"!

В підсумок сказаного – хочу продовжити: мало мати любляче серце, треба ще вміти подати його в пристойному вигляді!

Отже, будемо вчитися дарувати свої СЕРЦЯ коханим нам людям КРАСИВО!


Відразу відповідаю на запитання: "Чому саме такі кольори?"
Відповідь видається мені очевидною і логічною, адже серце має справу з двома видами крові – артеріальною та венозною.


Тому й не дивно, що для нашого серця-листівки я вибрала саме ці кольори – червоний та синій.

Але, по менше слів і побільше дії! ДО РОБОТИ!

1. Насамперед, як завжди, запасаємось гарним настроєм та чистими руками, бо без цього в нас нічого путнього не вийде. Ну, безперечно, щось і вийде, але, мабуть, не зовсім чисте і не дуже гарне. Але ми ж не такі – ми не тільки творчі, але й страшенно акуратні!

2. Знаходимо зручне робоче місце: диван, крісло, стіл, табуретку, тумбочку, підлогу (на вибір).

3. Готуємо інструменти та матеріали: арт-папір червоного та синього кольору, арт-калька бузкового кольору, олівець, гумка, канцелярський ніж, лінійка, ножиці звичайні та ножиці з фігурним профілем, пробійник з круглим отвором, молоток, кусень цупкого товстого картону (на якому будемо пробивати пробійником отвори), 1,5м стрічки двох відтінків темно-червоного кольору.


Якщо руки чисті, голова бадьора, думки безтурботні, робоче місце організоване і матеріали та інструменти знайдені – беремо ідею "за роги" і "клепаємо" серце по повній програмі!

Крок перший.
Вирізаємо з синього арт-паперу смужку розміром 28см х 9см.
Робимо розмітку, і протискаємо тупим кінцем ножиць лінії згину як показано тут (9см+0,5см+9см+0,5см+9см). Лінійка поряд допоможе зорієнтуватися в розмітці.


Щось подібне робимо і з червоним арт-папером - вирізаємо смужку розміром 28см х 8,8см (зауважте – ширина на 2мм вужча, аніж у синьої смуги). Знов-таки робимо розмітку, і протискаємо тупим кінцем ножиць лінії згину як показано тут (9см+0,5см+9см+0,5см+9см).


Після всіх маніпуляції – маємо отримати дві нецікаві, поки-що, смужки паперу. І щоб якось пом'якшити цю суворість рівних ліній – прикладаємо до них руки і фігурні ножиці (краще з романтичним візерунком) – декоруємо боки обох смуг арт-паперу.


Крок другий.
Нам необхідно вирізати серця в смугах, але таким чином, щоб в складеному вигляді листівки отримати симпатичний перехід від великого до малого серця.

Отже, малюємо і вирізаємо канцелярським ножем серця різних розмірів таким чином, щоб наші смуги мали ось такий вигляд.Та чує моє серце, що тут необхідною буде картинка-пояснення, адже картинка часто буває більш зрозумілішою аніж слова. Тому, ось кілька послідовних фото складання листівки.

Ну як, картина прояснилася? Все набагато простіше, ніж здавалося при читанні мого пояснення. При чому, мабуть, стало зрозумілим чому червона смуга вужча на 2мм – бо вона розміщена "в середині" синьої. Також відразу видно результат ось цих 0,5см між 9см в смузі – це товщина нашої листівки. Ось, дивіться.


Тепер нам слід вибити пробійником на червоній смузі паперу отвори для стрічок. Для цього відмічаємо олівцем місця для отворів посередині між згинами, що утворюють товщину листівки. І вибиваємо отвори пробійником.


Крок третій.
Вирізаємо з бузкової арт-кальки смугу 21см х 8см, і згинаємо таким чином, щоб вона у складеному вигляді вклалася в середину листівки (6см+8см+7см).


Ця калька і буде цінним "вмістом" вашого серця-листівки, яка й покаже що робиться у вашому реальному серці. Тому, заповнення цього вкладишу дуже відповідальна справа – "не рубайте з плеча", щоб "дров не наломити"! Ще придумайте щось оригінальне – серцеотримувачі це люблять!

Крок четвертий.
Тепер тільки залишилося послідовно змонтувати листівку. Розміщуємо смуги паперу за цією схемою.


Кладемо в центрі нашу бузкову смужку арт-кальки і заправляємо в отвори стрічки. Це робимо ось таким чином.


Тепер складаємо вкладиш-кальку і послідовно, як на картинці-поясненні, закриваємо сторони листівки. Розміри сердечок на розворотах листівки мають йти по мірі зростання – від маленького до великого. Якщо все вийшло – зав'язуємо стрічки на бантик з двома петлями.


А можна на бантик з однією петлею - кому як більше подобається.


При цьому, коли обмотуємо стрічками листівку, ззаду стрічки заплітаємо навхрест (як банти на подарунках). Якщо все вийде – спинка листівки буде мати ось такий вигляд.


Порада: щоб смуги не "їздили" при монтуванні і зав'язуванні стрічок – можна закріпити їх зсередини клаптиками двостороннього скотчу. А можна і не закріплювати, а поекспериментувати – спробувати розвернути іншим боком червону смугу листівки в середині синьої. А отриманий результат вийде навіть несподівано цікавим, і, можливо, для когось він буде навіть симпатичнішим. В любому випадку – форма серця не постраждає – а це головне в нашій "сердечній" листівці!


Ну то як? Вдаримо СЕРЦЕМ по "безсердечності"?!!

Коментарі

 • Вікторія · 21.01.2010 09:08 · #

  Клас Lilja ти справжній майстер,і піддала прикольну ідейку до дня Валентина!!!!

 • Ліля Тєптяєва · 21.01.2010 13:04 · #

  Тішить, що тобі сподобалось.

  А СЕРЦЯ коханим людям краще дарувати КОЖЕН ДЕНЬ - вони того варті!

 • яга · 31.01.2010 18:14 · #

  Дійсно, просто шикарна задумка і виконання.

  Потім хвилин 20 посміхалася як передивилася твої майстер-класи.

  З нетерпінням очікуватиму на нові!

 • Ліля Тєптяєва · 31.01.2010 18:19 · #

  Дякую! Завжди приємно чути, що твоя творчість когось тішить!

  Щодо нових майстер-класів - добро! Щось буду організовувати!

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.