Урок флористики в коломийській школі в блозі Майстер-клас від Лілі · від Ліля Тєптяєва · додано 20.11.2015 15:45

Осінь тішить нас не лише своїми барвами, але й матеріалами для творчості. От і ми з учнями 2-А класу ЗОШ №6, як і минулого року в цей час, вирішили "витворити" щось осіннє і веселе. Пройшов рік, першачки підросли, а нам так само цікаво працювати разом, як і раніше. Правда, цього разу ми працювали не з кольоровим папером, а займалися флористикою — створювали веселі аплікації з природних матеріалів, висушених листочків і пелюсток квітів.

2-А клас і флористика
2-А клас і флористика


Окрім створення аплікацій з природних матеріалів, діти познайомились з технікою "ошибана", терміном "асоціація" та деякими особливостями асоціативного мислення. Для тих, хто вперше чує слово "ошибана", трішки розповім про це, адже завжди цікаво дізнатися щось новеньке.

Отже, ошибана (oshibana — пресована флористика) — різновид флористики, виготовлення картин з природних матеріалів: листя, квітів, трави, насіння, пуху, кори дерев та ін.. Рослини та природні матеріали спочатку висушуються під пресом. Потім приклеюються до паперу, тканини, дерев'яної основи, таким чином, щоб розташування сухоцвітів створювало композицію картини. Іноді використовують фарби, наприклад підмальовку аквареллю, для створення більш мальовничого, живописного вигляду.

Це різновид декоративно-прикладного мистецтва, який почав поширюватися у Вікторіанську епоху, та набув другого життя приблизно в останні 30 років. Значне поширення ошибана отримала в Японії, де вона, власне, й виникла приблизно 6 століть тому. Це мистецтво раніше було виключно чоловічим — картини створювали самураї, адже ошибана вимагає такої ж концентрації, як і мистецтво володіння мечем. Сьогодні японці, для виготовлення картин в цій техніці, використовують пласкі засушені рослини. Цей вид мистецтва ще називають живописом рослинами, адже художник викладає картину елементами природних матеріалів наче мазками фарби. В нетрях Інтернету можна знайти багацько книг та веб-сайтів з картинами та інструкціями присвяченими цьому виду мистецтва.

А для уроку флористики я обрала улюблену тему діток — тваринки і комашки, а для особливо творчо-сміливих запропонувала створити портрет когось з батьків чи друзів. Особливістю наших робіт стало поєднання флористики з графікою. Ми розглядали листочки і пелюстки, шукали власні асоціації форм природи з нашими уявленнями і спогадами. Одні листочки нагадували дітям форми вушок і хвостиків тварин, інші — крильця у комашок, ще інші — літачки і кораблики. Я запропонувала дітям глянути на деякі ідеї з інтернету, а також мої асоціації і роботи з поєднанням графіки та природних матеріалів.

ідеї з інтернету
ідеї з інтернету
автор Лілія Тєптяєва
автор Лілія Тєптяєва
автор Лілія Тєптяєва
автор Лілія Тєптяєва
автор Лілія Тєптяєва
автор Лілія Тєптяєва


Дітям сподобалась і ідея уроку, і робота з природними матеріалами. Всі отримали масу задоволення, а творчі здобутки учнів прикрасять осінню дитячу виставку.

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.