"Осіння листівка" або "Яблунька" в блозі Майстер-клас від Лілі · від Ліля Тєптяєва · додано 26.10.2014 19:01

Не секрет, що для розвивання у дитини навичок до читання, лічби та письма діток не слід обмежувати у їхньому бажанні малювати, вирізати, ліпити, клеїти, складати мозаїку (в тому числі пазли) та конструктор. Ось тому уроки праці та малювання не менш важливі, аніж математика, читання та письмо. А зробити ці уроки цікавішими можна різними способами, наприклад залучаючи до проведення уроку нових людей з цікавими ідеями.

Саме з цієї причини я провела урок праці в 1-А класі Коломийської ЗОШ №6 (такий собі майстер-клас для першачків). Дітки невеличкі, без необхідних навиків роботи з папером, тому весь процес був не так щоб дуже творчим, швидше експериментальним та заохочувальним. Зате, брак дитячої підготовки з лишком компенсувало безстрашне завзяття до чогось нового та сильне бажання зробити своїми руками повноцінну листівку для подарунку комусь з рідних. Ще й тема така актуальна — "Осіння листівка" або "Яблунька".


Техніку виконання обрала традиційну для моїх майстер-класів — паперопластику з аплікацією, і в роботі використовували прості інструменти та матеріали: офісний кольоровий папір, олівець, лінійка, клей, ножиці. Так як діти першого класу лише починають навчання роботи з папером, завданнями уроку були: розвиток дрібної моторики пальців, гармонійне поєднання кольорів, компонування елементів на аркуші та акуратність роботи з папером та клеєм.

Покажу вам як то було, а заразом викладу покрокову інструкцію до виготовлення листівки, раптом хтось з вас захоче створити таке деревце зі своєю дитиною чи в своєму класі на уроці.

Отже, перше що я зробила — зігнула папір А4 формату навпіл (для цього слід сумістити дві протилежні сторони, щоб кути аркуша співпали), отримавши таким чином основне тло листівки. Далі намалювала ескіз листівки в повний розмір, щоб визначити якими мають бути всі елементи, і щоб закомпонувати їх на листівці найкращим чином. Потім виготовила шаблони для стилізованої яблуньки: стовбур, крона, трава, листя та яблука. Відразу подаю схему з шаблонами, яку можна роздрукувати і з легкістю використовувати в роботі. В схемі кілька варіантів стовбурів до смаку — під траву і з корінням.


Наступним кроком було протискання ліній згину на виступах крони дерева, гілках та коріннях стовбура, також на траві. Робиться це за допомогою лінійки і тупого кінця ножиць (існує, звичайно, спеціальний інструмент для цієї справи, але ножиці також підійдуть). Ці протискання слід зробити для того, щоб полегшити процес згинання, що, у свою чергу, допоможе надати елементам листівки об'єму, тим самим зробити дерево ще привабливішим.


Але, повернемось до майстер-класу з дітлахами. Перше завдання, яке перед ними стояло — підібрати кольоровий аркуша для тла листівки, таким чином, щоб той гармоніював з кольорами решти елементів, та зігнути його, щоб утворити листівку. З цим завданням впорались усі.

Для уроку з дітьми я завчасно підготувала шаблони для усіх листівок, з уже протисненими лініями для згинання. Тож діти повинні були акуратно зігнути всі місця в деталях за лініями згину. Учні дуже старалися і вийшло чудово! Складнішим завданням для дітей виявилось закомпонувати елементи на тлі листівки, розмістити їх по центру щодо вертикалі та акуратно приклеїти одну за одної. Але й з цим завданням майже всі добре впорались. А ось як це відбувалося.


Вимальовування та вирізання листочків та яблучок по шаблону і приклеювання їх на наші деревця ми перенесли на наступний раз, так як робота з дрібними деталями це досить клопітка справа, якій слід приділити трішки більше часу. Але, ви, друзі, можете це зробити хоч зараз, тим паче є зразок, власне за яким я й продовжую свій майстер-клас для читачів блогу.

Отже, крону дерева, а також стовбур і траву, можна приклеювати до тла листівки як зігнутими до середини краями, так і зігнутими назовні — як кому більше подобається (а хочете — позагинайте в різні боки — також свій ефект). Згодом вирізаємо листочки та яблука за схемою, протискаємо у листочків лінію для згину, згинаємо і приклеюємо до крони дерева з однієї сторони зігнутого листка, щоб додати об'єму нашій паперопластиці. Таким чином, ми отримаємо майже живі листочки на майже живому дереві. Яблука приклеюємо як завгодно: можна симетрично, як у мене на зразку, можна довільно, з листками чи без — справа смаку та фантазії.


Саме основне, в створенні цієї листівки, дотримуватися послідовності дій в роботі, бути акуратними та використовувати якісні матеріали — тоді все у вас вийде супер-пупер! Для склеювання деталей пропоную використовувати якісний двосторонній скотч, а не клей — так акуратніше, і робота від цього лише виграє. А якщо ви використаєте для роботи трішки кращий папір, наприклад художній картон, то вашій листівці, як то кажуть, ціни не буде! Успіхів вам та вашим дітям!

Щоб залишати коментарі, необхідно авторизуватись.